Skandalas virtuvėje: kaip balandėliai sunaikino santuoką
Gabija, pavargusi ir išsekusi, grįžo namo iš prekybcentrio, tvirtai suspaudusi rankose du sunkius maišus. Vos įsiveržė į virtuvę, numetė pakuotes ant stalo ir atsisėdo į kėdę, stengdamasi atsikvėpti. Vakarinis nedidelio miestelio – Didžiakalnio – oras buvo prasiskverbęs drėgme, kas tik pablogino jos nuovargį.
„Labas, Gabi, ką pietums?“ – išgirdo Gabija balsą Tado, kuris pasirodė virtuvės durų kelyje, trukuodamas rankas iš laukimo.
„Tadai, aš ką tik atėjau, dar net nepagalvojau,“ – atsibeldė ji, pajutusi, kaip įtampa kimo raumenis. „Baisiai pavargau.“
„O gal balandėlių pasukime?“ – su šypsena pasiūlė Tadas, lyg tai būtų pats paprasčiausias dalykas pasaulyje.
Gabija pažvelgė į jį akyse, pilnomis liūdesio ir paslėpto pykčio. Sekundę tylėjo, tarsi renkant jėgas, o tada, netikėtai net sau savęs, pratrūko:
„Žinai ką, Tadas? Mums reikia išsiskirti.“
„Ką? Išsiskirti? Iš kur tokia mintis?“ – Tadas sustojo, jo veidas išreiškė visišką sumišimą.
„Dėl tavo prakeiktų balandėlių!“ – beveik sušuko Gabija, jos balsas drebedamas nuo emocijų.
„Dėl balandėlių?“ – Tadas žiūrėjo į ją, lyg ji nusiritusi nuo proto, nesugebėdamas suprasti, kas vyksta jos viduje.
Prieš 10 mėnesių
Skaityimo laikas: 5 minutės
Šaltinis: Miestelio paskalos
Iš karto po vestuvių Gabija ir Tadas susėdo aptarti šeimos biudžeto. Atrodė, kad jie numatė viską, kad jų gyvenimas Didžiakalnyje būtų darnus.
„Mes suaugę žmonės, Gabi, ir išlaidas dalinsime pusiau,“ – tvirtai pareiškė Tadas. „Tai išgelbės mus nuo bereikalingų ginčų.“
„Nežinau, Tadai,“ – neramiai atsakė Gabija. „Ankstesnėje santuokoje mano vyras prisiimdavo didesnę išlaidų dalį, nes uždirbdavo daugiau.“
„Ir kas, padėjo tai jūsų santuokai?“ – su sarkazmu nusijuokė Tadas. „Be to, mano buvusi žmona leisdavo pinigus be sąmonės – aš tiesiog nespečiau. Ne, per pusę – tai per pusę.“
Gabija tikėjosi, kad jų pajamos būtų sudedėlėtos į bendrą katilą, iš kurio imtų pinigus reikmėms. Bet Tadas galvojo kitaip – su šaltu pragmatizmu.
„Maistui ir komunalinėms paslaugoms meskime po lygiai,“ – paaiškino jis. „Likusi – į atsargą nenumatytiems atvejams. Žinoma, galime ir namų ruošą pasidalinti, bet tai smulkmenos – nesiskaičiuokime kiekvieno cento.“
Toks požiūris Gabiją erzino. Jai atrodė, kad tai nesąžininga, bet ji sutiko, nenorėdama pradėti šeimos gyvenimo nuo konflikto. Tačiau, kai planas ėmė virsti realybe, jos kantrybė ėmė trūkti. Tadas dievino sotus vakarienes su mėsa, dešromis ir greitu maistu, o suma, kurią jis skyrė maistui, prarydavo beveik pusę Gabijos atlyginio. Ji pati valgydavo kukliai – jogurtus, vaisius, lengvus salotus – ir anksčiau maistui išleisdavo daug mažiau. Dabar jos pinigai lyg nyko ore.
„Keisti jūsų santykiai,“ – pasteikė draugė Dovilė, išklausiusi Gabiją per arbatą. „Tu valgai savo sūrelį ir obuolius, o jis užsisako picą ir kepa steiką, bet mokat po lygiai?“
„Man tai irgi nepatinka,“ – prisipažino Gabija, nervingai glamonėdama staltiesės kraštą. „Bet aš sutikau, o dabar nežinau, kaip išlipti iš šios spąkų. Iš esmės jis suvalgo mano pinigus, o savo taupo.“
„Tegul kiekvienas sau perka maistą,“ – pasiūlė Dovilė. „Tai būtų sąžininga.“
Gabija ir pati apie tai galvojo, bet laukė, kol Tadas pats pasiūlys tokią versiją. Tačiau jam viskas tiko, ir jis nematė problemos.
„Kas tau nepatinka?“ – stebėjosi jis, kai Gabija bandė pakelti temą.
„Man nepatinka, kad pusė mano algos nueina į maistą, kurį renkiesi tu!“ – karščiai prieštarėjo ji. „Valgau daug mažiau, o dabar net negaliu sau nusipirkti kosmetikos.“
„Na, tai šeimos gyvenimas, Gabi, priprask,“ – nusisuko Tadas, nenorėdamas gilintis.
„Aš įsivaizdavau jį visai kitaip,“ – liūdnai atsakė Gabija. „Ankstesnėje santuokoje mes neturėjome tokių problemų.“
„Vėl tu apie savo buvusį!“ – suspruko Tadas. „Jei jis buvo toks tobulas, kodėl išsiskyrėt?“
„Mes išsiskyrėme ne dėl pinigų, o dėl jo neištikimybės,“ – tyliai atsakė Gabija, pajusdama, kaip vyro žodžiai smogia į skaudžią vietą.
„Nenuostabu,“ – kandžiai pareiškė Tadas. „Ir valgyti moki vidutiniškai, namuose tvėra, tik ir moki skųstis.“
Šie žodžiai giliai įskaudino Gabiją. Ji nesivertino idealiIr kai išsiskirtimo dokumentai jau buvo pasirašyti, Gabija suprato, kad laisvė nuo toksiško sutapimo kartais yra didesnė vertybė nei santuokos formalumas.