Skaudi tiesa ant pagalvės: „Aš atvykau visam laikui“

Jonė grįžo namo sudaužyta. Viskas viduje šnibždėjo: vyras vėl neparėjo nakčion. O palikti išmėtyti daiktai ir neišplauti indai tik patvirtino – jis skubėjo kažkur, palikdamas tik abejingumo žymes. Ji įprastai pradėjo tvarkytis, bet priėjus prie lovos staiga sustingo. Ant pagalvės – svetimas, rudas, ilgas plaukas. Drebėdamas rankas ji nuėjo į virtuvę – du bokalai, lūpų dažai. Jonė žiūrėjo į visa tai lyg per drumstą vandenį. Bet šį kartą neapverkė. Ji tvirtai suprato – metas veikti.

Kažkada Jonė svajojo paprastą mergišką svajonę – rasti savo princą. Atsikėlusi iš mažo kaimo, ji visados svajojo apie didį miestą, apie gražų gyvenimą, apie laimę. Mokėsi, vakarais padirbdavo restorane, padėdama tetai Irenai, kuriai po skyrybų buvo ne iki pamainų. Pinigų stigo. Motina siųsdavo po truputį, bet įtėvio šeimoje svetimas vaikas – visada antras. Visa, ką pasiekė, Jonė įgyjo pati. Ir tikėjo – meilė kada nors ištrauks ją iš pilkumo.

Ir meilė atėjo. Į restoraną, kur ji dirbo, dažnai užsukdavo Mantas – vyresnis, pasitikėjęs savimi, turtingas. Ji įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio, nežinodama, kad jis turi ne tik automobilį, bet ir ilgą fanų eilę. Jis ją pastebėjo. Ir Jonė greit išstūmė visas – net tą pačią „nuotaką“, kuri iš tiesų buvo tik tėvo krikštytė. Mantas pasirinko būtent ją.

Vestuvės buvo kaip iš kino – prabangios, brangios, akinančios. Manto tėvai ją priėmė su įtempta šypsena, bet susitaikė: sūnus vėlyvas, mylimas, jo žodis – įstatymas. Uošvė tvarkė viską: nuo suknelės iki nuotakos plaukų spalvos. Jonė paklusniai linktelėjo. Ji tikėjo – ją priėmė. Šeimoje buvo tvarka, jaukumas, rūpestis. Visas metas – kaip pasakoje.

Bet laidas bėgo. Nėštumas neateidavo. Ir vieną dieną uošvė tiesiog pareiškė:

„Užsirašiau tavęs pas gydytoją. Laikas sužinoti, kas per problema.“

Jonė jaustėsi puikiai. Bet ginčytis nedrįso. O tuomet pasigirdo nuosprendis: vaikų nebus. Niekada.

Ji ėjo namo, nežinodama, kaip tai pasakys. Kaip gyvens toliau? Bet netrukus suprato – kalbėti nereikės. Viskas jau pasakyta. Asmeniškai. Uošvės.

„Nieko baisaus, susitvarkysime. Svarbiausia – kartu“, – tarė ji.

Mantas paremtė: „Aš tavęs nepaliksiu.“ Jonė patikėjo. Bet pamažu prasidėjo kelionės pas gydytojus, klinikas, procedūras. O vyras vis dažniau vėlavo. Paskui persikėlė į gretimą kambarį. O galiausiai dažniau nakvodavo pas tėvus.

Gyvenimas ėjo, bet ne kartu. Draugei Linai gimė sūnus. Jonė tapo krikštamotine. Vašelka tapo jos šviesa. Bet Linos šeima žuvo autoavarijoje. Vašelka liko našlaitis. Kol Jonė ruošėsi aplankyti kūdikį, jį jau buvo pasiėmęs Ričardas – Linos brolis, tas pats vaikinas, kuris kažkada Jonę maitino saldainiais ir dovanojo sąsiuvinius.

„Mes jau seni“, – tarė Linos tėvai. „O jis jaunas, be to, netrukus vestuvės. Tegul augina pats.“

Jonė negalėjo suvokti: vaiką augins svetima moteris. Pamotė. Galvoje įsirėžė mintis – paimti Vašelką sau. Perkalbėti Ričardą. Gal jis atsisakys.

Bet Ričardas nepajudėjo:

„Tai mano sūnėnas. Prisiekiau Linai – niekada jo nepaliksiu!“

Ir tada, lyg karštligėje, pridūrė:

„O jei nori – tekėk už manęs. Kartu jį auginsim. Aš tavęs visados mylėjau, o tu nosį kraipėi.“

„Ar tu iš proto?!” – suriko Jonė. Paskui gailėjosi. Bet jau buvo per vėlu.

NamJonė pažvelgė į Ričardą per ašaras ir suvokė, kad čia – paskutinė proga būti laiminga.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × 2 =

Skaudi tiesa ant pagalvės: „Aš atvykau visam laikui“