Skyrybų akivaizdoje: aš ramesnis su tėčiu

Laimė jau seniai jaute, kad jų santuoka su Domantu irsta. Jausmai atvėso, meilė virto įpratimu, pokalbiu nebeliko, o širdyse jau kauptos pyktis ir įžūlumas. Oroje kibo įtampa, lyg prieš audrą.

Ji laukė, save apgaudinėdama, kad viskas pagerės. Bet jei pradėtų aiškintis, atsirastų kas nors tokio, su kuo negalėtų taikstytis. O kas tada? Juk jie augino dukrą. Apie ją reikėjo galvoti.

Laimė ruošė valgyti, tvarkė butą, stengėsi, kad duktė nevaikštų per vėlai ir laiku darytų namų darbus. Pastaruoju metu mergaitei atsirado savų mergaičių pasikapt. Taip jau būna, auga. O vyras… Vyras atnešdavo algą. Ir jo dalyvavimas gyvenime tuo ir baigdavosi.

Jis pastaruoju metu nelaikė telefono iš rankų. Sėdėdavo, įsikusį į ekraną, lyg paauglys.

Staiga Laimė susirgo. Pakilo temperatūra, skaudėjo galva, lūžo kūnas. Ji paprašė vyro paruošti vakarieną. Duktė vėl kažkur dūlino su draugėmis.

“Ei, arbatos su sumuštiniais užteks,”, atsakė Domantas.

Laimė buvo per silpna ginčytis. Beveik visą laiką praleido pusmiegelyje. Po kelių dienų jai pasidarė geriau. Ji nuėjo į virtuvę ir pamatė, kad kriauklė pilna netvarkytų indų, džiovyklėje nė vieno švariu puodelio. Šiukšlinė persipildžiusi, viršuje – tušti picos dėžutės. Skalbimo mašina pildyta vyro marškinių, priemenėje tarkščio smėlis po kojomis, o šaldytuve tusčia. Ji ėmėsi valymo, virimo, ir vakare nuvargo iki ribą.

Po vakarienės kriauklėje vėl spindėjo indų kalnas. Laimė beveik apsiverkė. Kauptas pyktis reikalavo išeitis, ir kantrybės užtvaras sutrūko.

“Baigėsi. Aš ne tavo tarnaitė. Dirbu kaip ir tu, o grįžus dar užsiimu namų ruoša. Galėtum bent puodą nuo kavos nusiūstyti,”, išdėstė ji vyrui.

“Vistai būtum paplovusi,”, ramiai atsakė Domantas.

“Ryte prieš darbą išmesk šiukšles. Aš prie duris padėsiu maišą.”

“Gerai,”, atsiliepė vyras, žiūrėdamas į telefoną.

“Ne ‘gerai’, o ‘nurimk’,”, pavargusiai pasakė Laimė. “Anksčiau tu man padėdavai, net dulkes valydavai. Aš ne dangaus žvaigždžių prašau, tik šiukšlių. Ar tu mane girdi? Su kuo aš kalbu? Atmesk tą telefoną!”

“Na, ką? Aš vis tiek darau.”

“Ką darai?”

“Kas tau atsitiko? Tu moteris, tai tavo darbas. Aš pinigus į namus nešu. Ko dar nori? Name dvi moterys, o aš indus skalbsiu?”

“Tu savo dukrą moterimi vadini?” – suirzėjo Laimė.

“Beje, kur ji? Tavo auklėjimas – leidi jai vaikščioti. O dabar jauti už kažkokį nešvarų puodą,”, murmėjo vyras.

“Ne puode esmė, o tavo abejingume man, vartojamu požiūriu…”

“Viskas! Patsikėl. Įkyrėjai…,,” Vyras išėjo iš virtuvės. Netrukus tranktelėjo vonąs kambario durys.

Ant stalo užsidegė pamiršto vyro telefono ekranas. Laimė spėjo pamatyti žinutę ir siuntėjo vardą, kol ekranas užgeso.

Tai ir buvo ta plyšio priežinys, apie kurią Laimė kažkada žinojo, bet nesiryžo pripažinti. Vyras grįžo į virtuvę ir iškart paėmė telefoną.

“Gražuolė – tai Greta? Gabija? Goda?..,” paklausė Laimė, stengdamasi, kad balsas skambėtų kuo ramiau.

Vyras sustojo durų kelyje, staigDomantas atsisukęs visu kūnu, žiūrėjo jai tiesiai į akis: “Taip, turiu kitą – ir kas?”

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 + two =

Skyrybų akivaizdoje: aš ramesnis su tėčiu