Tajomis, sudaužiusi šeimą
Jūros krante, mažame miestelyje, kur vakarais gatvėse užsidega žiburiai, Kotryna valė virtuvę. Orą dar kvepėjo tik iškepto pyrago kvapas, kai stačiai suskambo telefonas. Ekrane iššoko vardas – Dovilė, draugė, su kuria Kotryna nebendravo jau metų metus.
„Dove, labas! Kaip malonu!“ – sušuko Kotryna, nusivalydama rankas į prijuostę.
Po šiltų sveikinimų Dovilė netikėtai paklausė:
„Kotryna, ar jūs su Vytautu išsiskyrėte?“
„Ne! Iš kur tau tokia mintis?“ – nustebo Kotryna, širdis smarkiai plakti pradėjo.
„Keista, tai kaip tu paaiškinsi šitą?“ – Dovilės balse skambėjo nerimas.
Po sekundės Kotrynos telefonas vibravo – gautas nuotrauką turintis pranešimas. Ji atidarė, pažvelgė ir sustingo, tarsi pasaulis aplink ją griūtų.
—
„Po velnių, viskas man jau ant šiknos!“ – į bėgius įsiveržė Vytautas, mėtydamas raktus ant priebokšto spintelės.
„Vytai, kas atsitiko?“ – nustebo Kotryna. Ji visad grįždavo iš darbo anksčiau už vyrą, suspėdama sutvarkyti namus ir paruošti vakarienę.
„Kas, kas?! Viskas!“ – surūko jis, nusivilkdamas švarką. „Šitas darbas, rutina, buities šikna! Nėra atokvėpio, nėra gyvenimo! Kotryna, varykime kur nors pailsėti. Ar į ežerą, ar į poilsio namus. Aš ant ribos!“
„Bet reikia atostogų pareikalauti,“ – susimąstė Kotryna. „Juk pažadėjome tavo tėvui su sodu padėti…“
„Pragaro sodas!“ – nutrūko Vytautas. „Jis neužaugins kojų ir nepabėgs per dvi savaites, o aš čia dabar sprogsiu! Kas tau svarbiau – daržovės ar aš?“
„Žinoma, tu,“ – tyliai atsakė Kotryna, pamatęi, kai vyras žiūri rimtai. „Papasakosiu darbe, manęs neišvarys. Jau du metai be atostogų.“
„Tai perku bilietus?“ – sužibo Vytautas, trindamas delnus.
„Perk,“ – linktelėjo Kotryna. Jai pačiai jau seniai norėjosi ištrūkti iš įprastų rūpesčių: sūnaus baigiamieji, stojimas į universitetą kitame mieste, potvynis iš viršutinių kaimynų, dėl kurio teko daryti remontą. Jėgos baigėsi.
„Sprendžiama,“ – paskelbė Vytautas. „Į ežerą brangu, važiuojam į poilsio namus. Gamta, ežeras šalia, ir į kišenę per daug nekibs.“
Kotryna neprieštaravo. Ji retai ginčydavosi su vyru. Net kai po potvynio Vytautas nupirko pigias tapetas vietoj tų, kurios jai patiko, ar kai ją atkalbėjo nuo gero darbo, sakydamas:
„Tai gi per visą miestą važinėsi! Namų apleisi. Ir ką, kad algKai Vytautas sugrįžo, išdrįso reikalauti dalies iš tėvo namo, tačiau senis tik stipriau suspaudė rankas ir tyliai atsakė: „Mano širdis jau priklauso tiems, kurie iš tikrųjų buvo šalia, kai man to reikėjo“.