„Šeimos šluota“ Vitui – ir visiems
Viktoras, kaip įprasta, įėjo į butą, metė raktus ant spintelės ir pasuko tiesiai į virtuvę. Irena stovėjo prie viryklės, maišydi moliūgų košę – jų vaikų mėgstamą patiekalą. Jis net nepasveikino.
„Kur mūsų šluota?“ – mirtinai atšovė jis per petį, balse girdėti šaltas susierzinimas.
„Kokia šluota?“ – nustebusi atsisuko Irena, stengdamasi suprasti, dėl ko kalba.
„Paprasta. Grindims valyti. Neįmanoma žiūrėt, kaip tu viską užleidai!“ – ir, nelaukdamas atsakymo, išėjo.
Irena stovėjo nejudėdama ir žiūrėjo jam į paskui. Galvoje nesigaudė – kas tai buvo? Kas atsitiko su jos vyru, su tuo pačiu Viktoru, kuris kažkada švelniai ją vadino Irele ir plaudavo indus?
Dar nesenai viskas buvo kitaip. Viktoras grįždavo iš darbo, nusivilkdavo paltą ir iš karto griebdavosi už dulkių siurblio. Jis neskirstydavo darbų į „vyriškus“ ir „moteriškus“ – tiesiog juos darydavo. Su meile. Po vakarienės apkabindavo Ireną, prašydamas, kad ji pailsėtų, o pats mušdavosi su indais.
Jie gyveno linksmai. Vakarėliai, kino seansai, susitikimai su draugais. O paskui – dukrelės gimimas. Viktoras spindėjo iš laimės. Po dvejų metų gimė sūnus. Visi aplink žavėjosi: pora – tobula, vaikai – auksiniai, santykiai – pavydėtini.
„Ire, tau toks vyras kaip iš pasakos“, – kartodavo draugės. „Tokių jau nebėra.“
Irena tikėjo, kad jų meilė – tikra. Ir amžina.
Bet pamažu viskas pradėjo keistis. Viktoras grįždavo namo susinervinęs. Jėgos dingo, švelnumas išgaravo.
„Kodėl čia viskas aukštyn kojom?“ – klausdavo jis. „Aš darau visą dieną, o tu net negali paruošti vakarienės? Ką tu čia veikei visą dieną?“
Irena bandė paaiškinti. Pasakodavo, kaip sūnus išsipylė košę ant savęs, kaip dukrelė vaikėsi paskui jį, kaip jie suteptė viską, įskaitant tapetus. Kaip ji skalbė, džiovino, ramino. Bet Viktoras nelausė. Jis pyko. Jis pavargo. Jis tapo svetimas.
Kartą ji pjaustė svogūnus ir negalėjo suprasti – ar ašaros nuo aštrumo, ar nuo skausmo?
„Mama perspėjo…“, – sušnibždėjo ji. „Nemelk vyro. Meilė meile, bet negalima dėl kito nulupti nuo savęs odos. Atsisės ant kaklo – ir net ačiū nepasakys.“
O juk Irena buvo tikra, kad ji ir Vytas – sukurti vienas kitam. Ji jį jautė. Suprasdavo net be žodžių. Bet dabar… dabar visa tai atrodė iliuzija.
O Viktoras lyg pajuto – Irena neprieštarauja, vadinasi, ji kalta. Tyla jam tapo jos „kaltės“ įrodymu. Jis namuose tapo teisėju. Irena jautė – jos pasaulis griūva.
Bet, regis, jų šeimos angelas nusprendė įsikišti.
Paskambino iš darbo. Atsirado vieta, į kurią Ireną jau senai kvietė. Atlygis didesnis, sąlygos geresnės. KolViktoras vėl pradėjo plauti indus, o šluota liko Irenos rankose kaip švelnus priminimas, kad meilė kartais reikalauja abipusio supratimo.