Gabija labai patiko Dovydui. Graži, liekna šviesiaplaukė su rudomis akimis. Jis iškart pastebėjo ją, kai ji įsidarbino jų ofise.
Moterų kolektyvas suskilo į dvi puses. Vienos tvirtino, kad jos plaukai dažyti – negali būti rudaakių su šviesiais plaukais. Kitos įsitikinusiomis bando įrodyti, kad tai spalvotos lęšiai. Laikas bėgo, bet Gabijos plaukų spalva nesikeitė. Kartais ji užsidedavo akinius darbo metu. Kam jie, jei turi lęšius?
Donatas, ofisiero šventėjis, taip pat pastebėjo Gabiją, bet, skirtingai nuo drovaus Dovydo, nedelsdamas pradėjo jai dėmesio nešti. Kartu pietų pertraukoje nueidavo į kavinę, atnešdavo kavos į kabinetą. O kai pasiūlė ją pavežioti mašina, Dovydo širdis beveik plyšo nuo pavydo.
Kur jam lygintis su Donatu? Tas – tikras gražuolis, mėgstamas moterų. Sugebėdamas pasakyti komplimentą taip, kad merginos alptų nuo laimės. Pažinojo krūvą anekdotų ir mokė juos pasakoti. Tiesa, laimėjęs moterį, greitai prarasdavo susidomėjimą ir pereidavo prie kitų. Dabar Donatas akylai globojo Gabiją, pamiršęs Jūratę, kuri tualete liejo ašaras ir rengė keršto planą.
O Dovydas buvo didokas, apvalus, su raudonomis skruostų spalvomis, nešiodavo kvadratus akinius ir laisvus drabužius. Pavardė jam buvo tinkama – Didžiulis. Toks pat drovus, su naiviu žvilgsniu, kaip jo varduolis iš pasaulyje žinomo romano. Tačiau Dovydas išmanė kompiuterius. Bet kokią problemą galėjo išspręsti – ar bent jau beveik bet kokią. Už tai jį vertino visi.
“Dovyde, padėk!”
“Mano kompas užstrigo…”
“Dovyde, padėk sumontuoti video…”
Dovydas atsisėsdavo prie kompiuterio, jo pirštai greitai bėgdavo per klaviatūrą, ir netrukus viskas būdavo sutvarkyta, pristatymas paruoštas, video sumontuotas.
“Dovyde, labai ačiū!” – sakydavo Liucija ar Vaida, pabučiuodamos jį į skruostą, nuo ko raudonuodavo ir susimąstydavo.
“Didžiuli, tu genijus! Aš vesčiau visą vakarą, o tu per pusvalandį susitvarkei. Iš savęs konjako”, – pažadindavo kuris nors vyresniųjų ir, žinoma, pamiršdavo.
Dovydas negėrė. Todėl labiau mėgo gauti dėkingumą iš merginų.
Tiesą sakant, jo vardas buvo Domantas, bet kažkieno lengva ranka prie jo prilipo Dovydas. Jis pykdavosi, sakydavo, kad jo vardas Domantas, bet viskas buvo veltui.
“Nagi, nesipyšk, viskas gerai. Tau tinka”, – Donatas pliaukštelėdavo per petį. Ir Domantas nesuprasdavo, ar tai komplimentas, ar Donatas juokiasi iš jo.
Jis nebuvo turtingas paveldėtojas, kaip garsusis romano herojus. Motina užaugino jį viena. Kai Dovydas užaugo ir paklausė apie tėvą, meluoti ji nenusprendė, pasakė tiesiai: pagimdė jį sau, jau beveik prarandant savo trumpą moterišką jaunystę. Buvo maža, liesa ir negraži.
Kartą viena iš kolegių pakvietė Gabiją svečiuose. Ten ji ir susipažino su jaunu vyru. Visos moterys buvo ištekėjusios, išskyrus Gabiją. Jam teko ją išlydėti namo. Gabija nesigėdijo ir pakvietė į kavos puodelį. O toliau… Gabija niekam nepasakė, nuo ko pastojo. Vyras buvo beveik dvigubai jaunesnis – kam gadinti jam gyvenimą? Kai gimė berniukas, pavadino Domantu, savo tėvo garbei.
Dovydas augo ramus ir sumanus berniukas, nekeldamas rūpesčių. Dar mokykloje pradėjo domėtis kompiuteriais. Bet neleisdavo laiko žaidimams kaip kiti berniukai, o bandė viską suprasti. Greitai išsiaiškino, kad netgi galima užsidirbti. Tik reikia geresnio kompiuterio. Ir Gabija paėmė paskolą, nupirko mylimam sūnui brangų procesorių, didelį monitorių. Ko tik nepadarytum vieninteliam sūnui?
Po mokyklos Dovydas įstojo į informacinių technologijų fakultetą. Greitai pradėjo uždirbti ne kapeikas, kaip anksčiau, o tikrus pinigus. Motina juo didžiavosi ir mylėjo. Negeria, nešaiksto po klubus, nedalyvauja muštynėse, sėdi namie ir dirba.
Kai Dovydas pradėjo neblogai uždirbti, Gabija išėjo į pensiją ir atsidavė sūnaus rūpinimuisi. Gamindavo skaniai ir gausiai, kepta pyragus. Dovydas valgydavo ir pradėjo storėti. Su sportu jis nesusidraugavo, sėdėdavo visą dieną prie monitoriaus, taip ir tapo atsiskyrusiu.
Kaip kiekviena motina, Gabija svajojo apie gerą žmoną savo sūnui, apie anūkus. Bandė supažindinti su draugų dukterimis. Bet merginos Dovydą nedomino. Gabija tapo pirmąja, į kurią jis atkreipė dėmesį. O tiksliau – jis prarado miegą, apetitą. Atsisiuntė nuotraukas iš jos socialinių tinklų ir valandų valandas žiūrėdavo į jas. O ji jo nepastebėjo. Visai.
Kartą Dovydas atėjo į darbą anksčiau ir sugadino Gabijos kompiuterį. O kaip be jo? Visas darbas sustojo, o viršininkai reikalavo atliktų darbų ataskaitos.
“Padėk!” – Gabija atbėgo pas Dovydą.
Jis svarbia pamaDovydas ilgai žiūrėjo į Laurą ir galiausiai suprato, kad tikras laimės šaltinis buvo visada šalia jo.