„Štai kodėl mano sūnus pasakė, kad aš neesu pakviesta į jo vestuves“: Jis bandė mane paguosti, pažadėjo, kad kitą dieną jie su žmona atvažiuos svečiu ir atneš tortą
Kai Dovydas buvo mažas, tik šešerių, jo tėtis tiesiog dingo iš mūsų gyvenimo. Viena diena – ir tuščios durys. Aš likau viena su mažu vaiku ir gausia tyla vietoj šeimos šilumos. Pagalbos niekur nebuvo, ir aš tapau mama, tėčiu, atrama ir išlaikytoja – viskas viename asmenyje. Dirbdau dvigubas pamainas, imdavausi papildomų darbų, naktinių pamainų ir neleisdau sau sirgti. Svarbiausia – kad mano sūnui nieko nestigtų. Kad jis nejustų, kad yra blogiau už kitus vaikus, kurie turėjo abu tėvus.
Niekada negalvojau apie save. Nė karto nepadėjau asmeninio gyvenimo į pirmą vietą. Taip, buvo vyrų. Buvo net tokių, kurie siūlė gyventi kartu. Bet aš negalėjau. Bijojau, kad Dovydas pajustųsi nereikalingas, kad kažkas kitas užims mano vietą jo širdyje. Man užteko vienos meilės – jam. Visa šiluma, dėmesys, visa širdis – tik jam. Gyvenau jo interesais, jo sėkmėmis, jo juoku.
Dovydas užaugo gražus, protingas, nepaprastai išauklėtas vyras. Ėjo į universitetą, baigė su pagyrimu. Gavo gerą darbą, tapo savimi pasitikinciu žmogumi. Ir tada jo gyvenime pasirodė Gabija. Jis papasakojo apie ją, kai jie jau susitikinėjo pusę metų. Man ji atrodė gera, mandagi, išaukėta. Bet santūri. Pernelyg santūri.
Po kelių savaičių po vieno iš apsilankymų Dovydas pranešė, kad jie nusprendė susituokti. Aš džiaugiausi kaip vaikas. Jau įsivaizdavau, kaip rinksiu suknelę, kaip sutiksiu svečius, kaip apkabinsiu sūnų prieš registratūrą, pasveikinsiu nuotaką, kaip kartu juoksimės, fotografuokimės, pakelsime taures… Juk tai viena iš svarbiausių dienų motinos gyvenime – jos vaiko vestuvės!
Ale Dovydas kažkodėl vilkino su detalėmis. Aš vis klausinėjau: kada data? kur registracija? kaip man rengtis? Kol jis kažkuriuo metu sunkiai atsiduso ir pasakė:
– Mama, vestuvių nebus. Mes tiesiog pasirašysime dokumentus registratūroje. Be svečių. Be pobūvio. Tik mudu. Taip nusprendė Gabija.
Iš pradžių aš net nesupratau. Kaip – be vestuvių? Be manęs? Jis aiškino, kad Gabija nenori leisti pinigų į renginį, kad jiems svarbiau taupyti būstui. Kad jei kviesti ką nors, teks kviesti ir jos gimines, o tada jau didelė veikla. O jei kviesti visus – reikia pinigų. O jei kviesti tik mane – bus nepatogu. Tad jie nusprendė tiesiog pasirašyti dviese.
Ir tada Dovydas pasakė tai, kas mane perplėšė iš vidaus:
– Mama, tu nesikviestina. Jei ateisi – kils klausimai. O mes nenorime nieko įžeisti iš Gabijos šeimos. Tad prašau, tiesiog pasilik namie.
Aš stovėjau tyliai. Viduje – lyg durklas. Kaip taip? Juk tai mano sūnus. Aš šį jį pagimdžiau, užauginau, atidaviau jam visą save. O svarbiausią jo gyvenimo dieną – man ten nėra vietos?
Aš pasiūliau sumokėti už pokylį, bent dalinai. Sakiau, kad tai bus mano dovana – kukliai, bet nuoširdžiai. Bet jie atsisakė. Sakė, kad jau nusprendė kitaip.
– Kitą dieną atvažiuosime pas tave, atnešime tortą, pasėdėsime, – tyliai pridūrė Dovydas. – Tiesiog šeimyniškai.
O aš stovėjau ir galvojau: ar tai ir yra šeimyniškai? Ar dabar taip priimta – nupjauti motiną nuo vestuvių, kaip nereikalingą detalę? Kur vietos visiems mano metams nerimo, nemiegotoms naktims, praleistoms galimybėms, kad jam nieko nestigtų? Kaip galima buvo net pagalvoti, kad aš negaliu būti šalia?
Aš Dovydo nekaltinu. Jis nėra piktas. Jis tiesiog pasirinko ramybę. Nenorėjo kelti audros. Nesiginčyti su žmona. Nesugadinti santykių su nauja šeima. O sena, mano – tegul palauka. Net jei ji ir davė jam gyvenimą.
Širdį skauda.
Ir taip, aš nežinau, kaip atvykstant jiems su tuo tortu susitikti. Nežinau, kokią veidą dėti – džiaugsmingą ar įtemptą. Nes viduje man – ašaros, įžeidimas ir tuščia vieta prie vestuvinio stalo, kur turėjau sėdėti aš. Mama…