Su vyru galima išsiskirti, bet nuo vaikų nepabėgsi!

Su vyru galima išsiskirti, bet nuo vaikų nepabėgsi!

„Eik greičiau! Sesė atvažiavo!“ – pašaukė Rūta savo kaimynę Vilę, kai ši pasirodė jų namų slenksnyje Vilniuje.

„Laima? Negali būti! Kiek metų nematytos!“ – sušuko Vilė, įžengdama į jaukų virtuvę.

Ant kėdės sėdėjo grakšti moteris su nuovargiu, bet šiltu šypsniu. Pamatžius Vilę, Laima pašoko ir puolė ją apkabinti. Jos draugavo nuo mažens, dalijosi džiaugsmu ir sielvartu, o dabar, po tiek metų, jų susitikimas atrodė kaip sugrįžimas į tas bevaras dienas.

„Reikia pašvęsti! Du metai nematytos!“ – pasiūlė Vilė, ir moterys, susėdusios prie stalo, įsipylė į pokalbius. Kiekviena turėjo savo istoriją, persmelktą laime ir skausmu, kuriuos gyvenimas dosniai joms dovanojo.

Laima našlė liko prieš šešis metus. Jos vyras, Domas, žuvo autoavarijoje kartu su savo meiluže. Visus metus jis gyveno dvigubą gyvenimą, o Laima nieko nepastebėjo. Ji jautė, kad tarp jų kažkas negerai, bet dėl vaikų – sūnaus ir dukros – stengėsi iš visų jėgų išsaugoti santuoką. Jie mylėjo tėvą, ir Laima nenorėjo sugriauti jų pasaulio.

Tačiau avarija viską pakeitė. Vaikai, sukrėsti netekties, ilgai negalėjo susivokti. Laima, pati sutriuškinta sielvarto, bandė jiems būti atrama, bet skausmas graužė šeimą iš vidaus.

„O mano Alvydas – tikras tironas!“ – atsiduso Vilė, atsigerdama arbatos. „Perskaičiau internete apie toksiškus santykius – viskas apie jį. Gerai, kad išvariau jį, kol jis visiškai įžūlėjo.“

„Vyrai – tai viena,“ – kartėliai nusišypsojo Laima. „Iš jų galima išsiskirti. Bet vaikai… Vaikų neišsižadi. Po Domo mirties mano vaikai visai atsisuko nuo manęs. Visi liūdėjome, bet sūnus… Jis pradėjo kaltinti mane už viską. Sakė, kad dėl mūsų barnių tėvas susirado meilužę. Kad nervai jo atsuko, todėl ir sudužo. O dabar sūnus mane nekenčia. Paskelbė, kad geriau būčiau mirusi vietoj tėvo. Įsivaizduoji, Vilė? Geriau būčiau aš…“

Ji nutilo, balsas drebėjo, o akyse bliovė ašaros. Vilė ir Rūta sėdėjo, nerandamos žodžių. Laima, atsikvėpusi, tęsė:
„Jis tapo tikru despotu. Tik devyniolikos, o aš jo bijau. Jis ne tik įžeidžia – jis pakelia rankas. Aš kenčiu, nes… ką daryti? Rašyti pareiškimą prieš savo sūnų? Jis ir mano sesę vargina, nes ji už mane užtaria. Vakare jis taip supyko, kad smūgiu jos galvą į stalviršio kampą – tik už tai, kad mes kartu vaikščiojome. Žinoma, vėliau atsiprašė, bet kitą dieną vėl tas pats. Tikiuosi, kariuomenė jį išmokys proto. Mes su dukra pabėgome čia, kad bent šiek tiek pailsėtume nuo jo išpuolų.“

Vilė žvelgė į draugę, ir širdį sugniaužė skausmas. Ji žinojo, kaip sunku Laimai, bet negalėjo rasti paguodos žodžių. Rūta, Laimos sesuo, tylėjo, minkštindamas nosinę. Jos akys taip pat blizgėjo nuo ašarų.

„Žinai,“ – tęsė Laima, – „aš vis galvoju: kur aš suklydau? Norėjau būti gera mama, bet sūnus mane mato kaip priešą. Jis kaltina mane už visus savo gyvenimo nesklandumus. O aš… tiesiog nežinau, kaip toliau gyventi.“

„Tai nepakeliama,“ – sušnibždėjo Vilė. „Kaip galima taip elgtis su motina? Jis turi suprasti, kad tu nekalti!“

„Jis nenori suprasti,“ – linktelėjo galvą Laima. „Jam lengviau nekęsti. O aš bijau, kad jis sugriaus ne tik mano gyvenimą, bet ir sesers. Ji gi dėl manęs kęsias jo išpuolai.“

Rūta pagaliau pakėlė akis:
„Laima, negailiuosi, kad už tave užstoju. Jis tavo sūnus, bet taip negali būti. Turime kažką daryti. Gal pakalbėti su juo? Arba vesti pas psichologą?“

„Psichologas?“ – kartėliai nusišypsojo Laima. „Jis net neišklausys. Sakosi, kad aš pati kalti – ir taškas.“

Virtuvėje užsilgo sunkūs tylos akimirkai. Kiekviena iš moterų jautė kitos skausmą, bet niekas nežinojo, kaip jį palengvinti. Vilė, bandydama palengvinti atmosferą, pakėlė puodelį:
„Mergytės, išgirkime… už mus. Už tai, kad surastume jėgų gyventi, nepaisant vyrų ir vaikų, kurie daužo mums širdis.“

Laima ir Rūta silpnai nusišypsojo, tačiau jų akyse blaivėjo ašaros. Jos susitrenkė, bet džiaugsmo toste nebuvo. Laima žvelgė pro langą, kur temdėsi sutemos, ir galvojo apie sūnų. Ji vis dar jį mylėjo, nepaisant skausmo, kurį jai kėlė. Bet širdies gelmėse bijojo, kad ši meilė taps jos prakeikimu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three − two =

Su vyru galima išsiskirti, bet nuo vaikų nepabėgsi!