„Grįžinkite mano vaikus!“ — pareikalavo sesers, kurios nebuvo aštuonis metus…
Kartais gyvenimas klostosi taip, kad tampi tėvu ankspryčiau, nei pats spėji subręsti. Ne iš savo noro – dėl aplinkybių. Būtent taip nutiko man.
Aš esu Marius. Augau vaikų namuose. Kai man buvo devyni, ten pateko ir mano jaunesnioji sesuo Gabija – jai tada buvo vos ketveri metai. Laikėmės vienas kito, kaip tik galėjome. Aš atiduodavau jai savo saldainius, padėdavau su pamokomis, gindavau nuo grubumo ir neteikumo. Svajojau apie tą dieną, kai pasiimsiu ją iš ten, kada ji nebeturės būti viena.
Ir ta diena atėjo. Kai gavau savo pirmą butą, įforminau globą – Gabija persikėlė pas mane. Tapome tikra šeima. Aš dirbau, mokiausi, o ji augo – gudri, graži mergaitė, gerai manėsi mokykloje, net sportu užsiiminėjo. Buvau ja didžiuojasi.
Tačiau viskas smarkiai pasikeitė, kai Gabijai sukako penkiolika. Ji įsimylėjo vyresnį vaikiną – mano amžininką. Domas buvo, kaip sakoma, „gatvės vilkas“ – be darbo, be išsilavinimo, amžinai bastėsi po laiptines. Bandžiau ją atkalbėti, bet viskas veltui: meilė, ašaros, isterija. O tada – nėštumas. Gabijai dar nebuvo šešiolikos.
Sukaupręs visas jėgas, paspartinau jų vestuves. Po kelių mėnesių į švietą atėjo dvyniai – Rokas ir Austėja. Stengiausi neskverbtis į jų gyvenimą, bet visada buvau šalia, palaikydavau. Iš pradžių atrodė, kad viskas kaip nors susitvarkė. Domas įsidarbino, Gabija rūpinosi vaikais.
Tačiau kai mažiesiems nebuvo ir pusmečio, Gabija vėl pastojo. Aš atsikvėpiau, bet susitaikiau. Gimė Lukas. O tada viskas pasuko šliuožyn: Domą atleido iš darbo, jis pradėjo gertį, Gabija – laksčioti, vis dažniau palikdama vaikus vienus.
Tuo metu jau turėjau savo šeimą, žmoną Laimę, laukėmės kūdikio. Bet negalėjau užmerkti akių į tai, kas vyko su sūnėnais. Ir štai vieną dieną paskambino Gabijos kaimynai: vaikai verksma, namuose nieko nėra. Atvariau – maži alkani, purvini, verkia, o motina kažkur klajoja. Paskambinau Laimė, ir ji, nesivarginusi, pasakė:
„Pasiimk juos. Atvežk namo.“
Taip netikėtai turėjome tris vaikus. Juos nuplovėme, pavalgydinome, paguldėme miegoti. Savaitę praleidome rūpindamiesi, bet širdyje – ramybė. Jie saugiai. Po savaitės pasirodė Gabija – ne vaikų, o pinigų. Sakė, išvyksta į užsienį su kažkokiu vyru, o mažieji… tegul pasilieka pas mus.
Nuo tada praėjo aštuoni metai. Vaikai tapo mūsų. Auginome juos kaip savus: dvyniai Rokas ir Austėja ėjo į ketvirtą klasę, Lukas – į antrą. O mūsų ir Laimės dukra – į pasiruošimo grupę. Jie visi mus vadina mama ir tėčiu. Gabiją niekas neprisimena. Niekada nedraudžiau apie ją kalbėti, bet jie ir nenori.
Ir štai, pačiu Naujųjų metų išvakarėmis, pasigirdo beldimas į duris. Ruošėmės vakarienei, vaikai raižė snažges… Atidarau – prieš duris stovi Gabija. Šalia jos – rytietiškos išvaizdos vyras. Ji pasenusi, bet veide tas pats ryžtas.
„Tai mano vyras,“ – pasakė ji. „Mes grįžome. Noriu pasiimti vaikus. Juos išvesime į jo šalį.“
Sustingau.
Laimė išėtį į prieškambarį, vaikai – paskui. Gabija iš karto pradėjo reikalauti grąžinti vaikus. Bet vos Austėja, žvelgdama į ją, paklausė: „Mama, kas čia per teta?“ – širdį sugniaužė. Gabija susimaišė. Net nesužinojo dukters.
„Aš tavo motina!“ – sušuko ji. Bet Austėja prisiglaudė prie manęs.
Tada Gabija nutilo. Ir staiga paklausė:
„Gal… bent jų lankyti?“
Su Laimę apsimečiau žvilgsniais. Patylėjome. Tada linkčiau:
„Atvažiuok. Bet vaikai liks pas mus.“
Gabija išėjo, susilankstusi, tyliai. O mes su vaikais išėjome į lauką pasitikti fejerverkų. Danguje griaudė spalvos, ir aš apkabindavau juos visus – savo vaikus, svetimus krauju, bet artimus meile. Ir žinojau, kad tąkart, prieš aštuonerius metus, padariau teisingai, kai juos pasiėmiau į savo namus.
Kartais giminaičiai ne tik kraujas – o tie, kurie tave myli.