Sugrįžimas į svetimo slenksčio ribą

**Grįžimas prie svetimos durų**

Jurgita džiaugsmingai giedojo – pagaliau turėjo savo butą. Nebūta bendrabučio kambario, nei kambarėlio prie kartaus nuomininko, o tikrą dviejų kambarių butą paprastame Vilniaus rajonėlyje. Be Liudų, išjungiančių šviesą vienuoliką ir triukšmaujančių prie durų, kad „mažiau šniokštų duše“. Be prižiūrėtojų, sekiančių kiekvieną žingsnį. Tik ji ir laisvas, suaugusios moters kvėpavimas.

Butą padėjo įsigyti tėvai, pardavę seną jų tetos būstą. Jurgita atliko remontą, įrengė pagal savo skonį ir pakvietė draugę Aušrą į naujakurčius. Sėdėjo, juokėsi, gėrė arbata su pyragu. Paskui Jurgita nusprendė palydėti Aušrą iki lauko. Atidarė duris, išėjo į laiptinę – ir tarp aukštų pamatė moterį. Ji sėdėjo ant laiptų, mandagiai valgė sumuštinį, šalia gulėjo apsinešiojusi krepšys.

– Atsiprašau, bet kas jūs esate? – nustebo Jurgita.

Moteris susigėdo, nuryjo.

– Aš… Irena Jonuškienė. Čia gyvenau anksčiau. Jūsų butas… ar ne mano senasis?

Jurgita ją atpažino – taip, ši moteris prieš porą mėnesių pardavė butą.

– Ką čia darote?

– Žinot, mergaitės… – Irenos Jonuškienės akys apsipylė ašaromis. – Man nebeliko kur eiti…

Draugės apsidairė. Irena Jonuškienė apsiverkė ir papasakojo.

Po skyrybų ji viena augino sūnų – Andrių. Jai buvo svarbus tik jis. Jis išaugo geras, rimtas, švelnus. Įsidarbino, vedė paprastą, energingą merginą – Dovilę. Iš pradžių viskas buvo gerai. Jie persikėlė į jo trįkambarį butą, Irena Jonuškienė liko viena. Vėliau gimė anūkas – Lukas. Po to – Gabija. O po kelerių metų Dovilė su Andriumi pasiūlė: parduok butą, gyvenk su mumis. Bus lengviau. Juk vis tiek tu su vaikais.

Ji sutiko. Pažadėjo, kad pusę pinigų įdės jai į sąskaitą, pusę pasiliks sau. Tačiau jai ta suma niekada neatėjo.

Gyventi su jauna šeima tapo nepakeliama. Vaikai – nuo ryto iki vakaro. Dovilė į darbą, Andrius – į ofisą. Virti, valyti, prižiūrėti – viskas ant jos. Tačiau jai neleista buvo ugdyti – tik maitinti, prižiūrėti ir tylėti. Nė žodžio.

Kai ji suskundė dėl sveikatos, Andrius tik tarė: „Mama, bet juk tu susitvarkai. Vaikai sveiki, Dovilė laiminga, aš ramiai dirbu. Argi ne laimė – gyventi kartu?“

Irena Jonuškienė nuvargdavo iki ašarų. Vasarą, kai šeima išvyko prie jūros, ji pasakė, kad vyksta pas draugę, o pati tiesiog klajojo po miestą, nakvodavo prie upės, ant suolo. O šiandien staiga atėjo prie savo buvusio namo. Net nežinojo kodėl. Tiesiog traukė.

– Galvojau – gal čia, ant stogo, ir palikčiau nakčiai… – liūdnai tarė ji.

Jurgita ir Aušra negalėjo susilaikyti.

– Taip negali būti! – supyko Aušra. – Jūs ne viena! Eikime pas Jurgitą, ten ir pabūsite.

– Bet nepatogu… – susigėdo moteris.

– Jokių „nepatogu“! – atkirto Jurgita.

Namų šildyme Aušra, būdama teisininkė, atsargiai paklausė: kur dingo pinigai iš buto pardavimo?

– Andrius sakė, kad įdės pusę į indėlį… – sušnibždėjo Irena.

– Ute**”Už tuos pinigus galima nusipirkti nedidelį butą,” – tvirtai pasakė Aušra.**

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × two =

Sugrįžimas į svetimo slenksčio ribą