Vaikų apsikeitimas: kaip seserys padarė lemtingą klaidą, už kurią teko mokėti metais
Kartais vienas nedidelis sprendimas, priimtas sumišimo ir emocijų apsėstas, gali sugadinti kelis žmonių likimus. Ypač jei jis susijęs su tuo, kas brangiausia – su vaikais. Būtent taip nutiko dviem seserims – Gabrielei ir Austėjai, kurios nuo mažens buvo kaip dvi vienos sielos puselės. Gyveno taip, lyg būtų vienerios, nesidalijo žaislais, tėvų meile, net pirmąja simpatija. Kiekvieną akimirką įveikdavo kartu: mokyklą, pirmuosius pasimatymus, ištekėjimus. Atrodė, kad jų gyvenimai teka sinchroniškai, tarsi pagal vieną scenarijų, tik skirtinguose namuose.
Ir vyrų pasirinko beveik identiškų – Austėja ištekėjo už Dariaus, Gabrielė – už Kęstučio. Vaikystės draugai, vieni kelių vilkikai, sunkvežimių vairuotojai, kuriuos namuose rastum kaip sniego žiemą. Sesėms tai netrukdė – vyrai dirba, o jos lieka kartu, remia viena kitą, kaip ir visada. Kai viena pastojo, kita iškart „pasiėmė“ tą patį. Vienu metu užsiregistravo poliklinikoje, kartu rinkosi gimdymo namus. Abi – laimingos ir šiek tiek išsigandusios. Kas gims – nenorėjo sužinoti iš anksto, tegul būna staigmena.
Gabrielė svajojo apie dukrelę, Austėja – apie berniuką. Bet likimas nusprendė kitaip. Gabrielė pagimdė sūnų, Austėja – dukterį. Ir tada Austėja, lyg juokaudama, ištarė:
– Gal sukeisim? Nu tikrai, kokia čia lemta – viskas apsivertė aukštyn kojom…
Gabrielė nervingai nusišypsojo, bet viduje kažkas suspaudė. Pokštas neatrodo juokingas. Tačiau Austėja kartodavo vėl ir vėl – iš pradžių su šypsena, vėliau vis ryškiau, vis rimčiau. Sakė, kad svajojo apie berniuką, kad jai sunku, kad taip bus geriau. Ir vieną akimirką Gabrielė pajudo. Jai atsiminėsi, kaip Kęstutis kabindavo svetimas dukreles gatvėje ir šnairuodavo: „Norėčiau dukterės, savo princesės…“
Vyrai džiaugėsi. Dovanos, gėlės, šampanas, svečiai. Bet Gabrielė kiekvieną kartą jautė, kaip širdis susispaudžia, kai matydavo, kaip Kęstutis neša ant rankų ne savo vaiką. Iš pradžių bandė uždusinti kaltės jausmą. Paskui – įtikinti save, kad pasielgė teisingai. Juk vaikai gi giminingi, vadinasi, nieko baisaus. Bet sąžinė graužė.
Viskas apsivertė aukštyn kojom, kai po trejų metų Austėja mirė. Ilgai sirgo, kentėjo, galiausiai paliko savo „sūnų“ – iš tikrųjų Gabrielės tikrąjį sūnų – su savo tėvu. Gabrielė ir KęstutisPadėjo Lukasui, kiek galėjo, kol pasirodė Rūta – rami, maloni, atrodė patikima, bet kai pagimdė savo kūdikį, viskas pasikeitė.