Jonas ir Gabija šventė savo vestuves. Svečiai susirinko nuo pat ryto – puošnūs kostiumai, šampanas, muzika. Viskas kaip ir turi būti. Jono mama, Ona Didžiulienė, atvyko dvi dienos prieš pobūvį – susipažinti su nuotakos tėvais ir padėti rengiantis.
„Mama, tu atrodai tiesiog nuostabiai“, nusišypsojo Jonas, sutikdamas ją prie įėjimo. „Lyg įsimylėjusi“, pajuokavo jis.
Staiga pastebėjo, kaip jos skruostus apėmusi raudonis, o žvilgsnis staiga nusmuko į žemę. Nustebo, bet nutilo.
Kitą dieną, pačiose vestuvėse, atvyko jo velionio tėvo senas draugas – Vytautas Petrauskas. Kartu su juo buvo nepažįstamas vyras, apie keturiasdešimt penkerių. Lieknas, švarus, brangiu kostiumu.
„Susipažink, Jonai, tai aš giminaitis Antanas“, pristatė Vytautas. „Jis dabar su manimi dirba – technikoje išmano kaip žuvis vandenyje.“
Jonas paspaudo jam ranką – ir tą akimirką pastebėjo keistą, ilgą motinos žvilgsnį. Ji žiūrėjo į Antaną tokiu būdu, lyb būtų laukusi šios akimirkos. Jos akyse megzėsi šiluma, kurią neįmanoma suklaidinti. Viskas jam staiga tapo aišku.
Mama įsimylėjusi. Ir į tą patį Antaną.
Jis atsitraukė į šalį. Jaunikiui buvo nemalonu. Jo vestuvės – o motinai kažkokios romantinės nuotaikos? Be to, su žmogumi jaunesniu už ją dešimčia metų?
„Mama“, priėjo jis vėliau. „Ar tu pati jį pakvietei?“
„Taip. Atsiprašau, jei tai netinkamas metas, bet aš norėjau, kad jis būtų čia.“
„Ar bent supranti, kaip tai atrodo? Nė ne praėjo metų nuo tėčio mirties. O tu jau…“
„Aš neprašau tavo palaiminimo, Jonai. Tiesiog noriu būti laiminga. Aš tylėjau metus. Tavo tėvas… buvo geras žmogus, bet ne pats ištikimiausias. Aš kentėjau, kad tu augtum su tėvu. O dabar – leisk man gyventi.“
Kol jis virškė šiuos žodžius, prie jo priėjo Vytautas Petrauskas.
„Nepyšk motinai. Aš daug metų žinojau, kaip jai buvo sunku. Ji tylėjo dėl tavęs. O dabar ji turi šansą. Ir patikėk, Antanas – vertas žmogus. Jis ją gerbia.“
Jonas tylėjo. Buvo kartu. Bet jam jau dvidešimt devyneri. Ir jis pats pasirinko, su kuo eiti gyvenimo keliu. Kodėl jis turi uždrausti tai savo motinai?
Antanas vėliau pats prie jo priėjo.
„Aš suprantu, kad tai tau keista. Bet aš myliu tavo mamą. Sąžiningai. Ir čia ne amžiaus reikalas. Aš nelaukiu palikimo, nepretenduoju į turtus. Dirbu savo rankomis, taip ir gyvenau. Bet su ja – man tikrai gerai.“
Jonas pažvelgė į jį. Rimtas žvilgsnis, atviras veidas, ramus balsas. Vyras, ne berniukas.
„Gerai. Tik neskaudink jos. Aš to tau neatleisiu“, tyliai pasakė ir paspaudo jam ranką.
Vestuvės buvo puikios. Svečiai linksminosi iki pat nakties. Ona Didžiulienė spindėjo iš laimės. Šoko, juokėsi, tarsi atgimusi. Po dviejų mėnesių Antanas jai pasipiršo, ir Jonas nebestebėjo.
Jis net pasakė:
„Jei mama bus laiminga – vadinasi, aš tada padariau teisingą pasirinkimą, leisdamas tau likti.“
Ir viskas iš tiesų susiklostė puikiai. Jonui ir Gabijai gimė sūnus, o bobutė ir „naujas senelis“ priėmė jį kaip savo.
Šiandien, įrašydamas šias eilutes, supratau: meilė neturi amžiaus ar taisyklių. Kartais tiesiog reikia pasitikėti, kad širdis žino, kur eiti.