„Sūnaus žmona pareiškė, kad matytis reikia tik šventėmis: juk aš jiems padovanojau butą ir surengiau vestuves“

Su vyru išsiskyriau, kai jaunesniam sūnui buvo ketveri metai, o vyresniajam – dešimt. Likau viena su dviem berniukais. Antrą kartą neišeiti už vyro – neturėjau nei laiko, nei galimybių. Viską atidaviau vaikams: dirbdavau be poilsio, verčiau dienas naktimis, o vienintelė mano atrama buvo mama. Ji ir į mokyklą vaikus vedžiodavo, ir valgyti virė, kad aš galėčiau dirbti po dvi darbo vietas.

Džiaugiuosi, kokiais užaugo mano sūnumis. Abu gražūs, protingi, išsilavinę. Vyresnysis jau seniai vedęs, stato namą ir gyvena toli nuo mūsų su savo šeima. O su jaunesniuoju siejau visus savo vilius. Jis buvo arčiau ir širdimi, ir atstumu.

Kai jis studijavo universitetą, nusprendžiau išvykti dirbti į Vokietiją. Norėjau, kad jam visko užtektų. Dirbdavau namuose: šlaviau grindis, prižiūrėdavau senus žmones. Kiekvieną centą taupydavau ne sau – jiems. Nes žinojau: jei ne aš, tai niekas.

Kai pasakė, kad ketina ženktis, iš pradžių džiaugiausi. Jo merginą mačiau vos kelis kartus – tyli, mandagi, švelni. Tada dar nežinojau, kaip gerai moka nešioti kaukę.

Atidaviau jiems viską, ko tik galėjau. Nupirkau butą – tą patį, už kurį dirbau užsienyje, miegodama šaltuose kambariuose ir nešiodama kibirus. Padėjau surengti gražias vestuves, apie kurias svajojo. Suknelė, banketas, operatorius – viską, kaip priklauso. Vyresnysis nesupyko, jis suprato: jo kelias kitoks, o pagalba jaunesniajam – teisinga. Jis gyvena kitame mieste, stato namą, turi savo rūpesčių. O jaunesnysis buvo šalia – svajojau auginti anūkus, leisti vakarus su jų šeima, būti reikalinga.

Bet paaiškėjo, kad gyvenimas visada randa būdą skaudžiai sužaloti.

Po vestuvių, po kelių savaičių, nuvykau pas juos. Atvežiau vaisių, naminių patiekalų, tiesiog norėjau pamatyti, kaip įsikūrė. Nesitikėjau jokio didelio džiaugsmo, tik šilto priėmimo. Bet…

Mano uošvė sutiko mane su veidu kaip notaro darbo valandomis. Nuvedė į virtuvę, uždėjo puodelį arbatos ir atsisėdo priešais.
“Ramunė Petrovna, noriu pasakyti tiesiai. Susitarkime, kad susitinkame tik šventėmis. Taip bus lengviau visiems. Mažiau nesutarimų, mažiau konfliktų. O santykiai tik stiprės.”

Aš vos neišmetė puodelio.
“Kaip… kaip sakėt?” – paklausiau.
“Na taip. Jūs gi neprieštaraujat? Tai visų interesuose.”

Sėdėjau ir negalėjau patikėti. Ta mergina, kuriai nupirkau stogą virš galvos, kuri mano pinigais šoko vestuvėse, dabar man nurodo, kada galima užeiti, o kada esu “per daug”.

Prieš vestuves ji atrodė tokia švelni, lyg bijotų, kad pamatysiu, kas ji iš tikrųjų. O dabar, gavusi viską, ko norėjo, nusprendė numesti kaukę.

Bet skaudžiausia buvo tai, kad mano sūnus tylėjo. Jis nepasakė nė žodelio mano gynyboje. Neapkabino, nesakė: “Mama, tu visada gali ateiti.” Jis stovėjo šalin, lyg tai jo visai nesitiektų.

Išejau iš jų su drebančiomis rankomis. Įsėdau į autobusą ir visą kelią iki namų bandžiu sulaikyti ašaras. Dirbau kaip arklys visą gyvenimą. Ne sau – vaikams. O senatvėje svajojau tik apie vieną: būti šalia. Būti močiute. Būti mama, kuri reikalinga.

Vyresnysis sūnus viską suprato iškart. Pasakė:
“Mama, tu to neverta. Man patiems nemalonu, kaip elgiasi brolis ir jo žmona. Tu ne viena.”

Taip, jis šalia. Jis palaiko. Bet lengviau nuo to nepasidaro. Nes nieko nebenorėjau, tik meilės ir pagarbos. Nereikalavau pinigų. Nespaudžiau persikelti. Tik norėjau būti jų gyvenimo dalimi.

Dabar sėdžiu savo bute ir nežinau, ką daryti. Man skauda. Jaučiuosi išduota. Kad mano gerumą paėmė kaip silpnybę. Kad visi mano pastangėBet aš dar nepasidavė, nes žinau, kad meilė ir kantrybė vistiek laimi.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × 5 =

„Sūnaus žmona pareiškė, kad matytis reikia tik šventėmis: juk aš jiems padovanojau butą ir surengiau vestuves“