Namai sūnūms
Jonas buvo toks vyras, kuriam viskas sekėsi. Pastė namą, užaugino du sūnus ir savo sklype pasodino daug medžių. Trumpai tariant, gyvenimą pragyveno ne veltui.
Namą pastatė pats, savomis rankomis, miesto pakraštyje, privačiame name. Laikui bėgant įvedė dujinį šildymą, pritvėrė vandenį. Viską sutvarkė kaip miesto bute, net vonią įrengė. Tik namas buvo erdvesnis nei butas, ir be įkyrių kaimynų.
Protinga ir graži žmona viską spėjo: ir pavalgyti paruošti, ir namus sutvarkyti, ir daržą prižiūrti. Jonas jai viskuo padėdavo. Augo šeimoje du sūnūs – penkerių metų skirtumu. Gyvenk ir džiaukis.
Bet štai žmona sunkiai susirgo ir mirė, kai jaunesnysis sūnus mokėsi ketvirtoje klasėje. Ilgai liūdėjo Jonas, bet susigrąžino, į alkoholį nenuvėrė. Sunku buvo vienam, trūko ūkyje moteriškos rankos. Bet apie vedybas net negalvojo.
Jie su žmona visada svajojo, kad vaikai gaus gerą išsilavinimą, pasieks sėkmės gyvenime, sudarys karjerą. Viską tam padarė. Vyresnysis Andrius baigė mokyklą ir įstojo į universitetą. Susituoks – ir bus namu kavinė. Jonas didžiavosi vyresniuoju sūnumi. Jaunesnis mokslams nelabai traukėsi, bet tėvui viskuo padėdavo.
Ketvirtame kurse Andrius tikrai susituokė.
„Vietos daug. Aš jums namus statiau. Kam gyventi daugiabučyje su kaimynais? Ir girdisi, ir užlieja, ir šildymą rudenį laukti reikia. O čia galima įjungti bet kada.“ Kad ir kaip bandė Jonas atkalbėti jaunavedžius nerašyti pinigų nuomai, nieko nepadarė.
Vyresnio sūnaus jaunoji žmona Regina atkakliai atsisakė gyventi privačiame name, dar ir su vyro tėvu. O Andrius viskuo eiTaip ir liko Jonas vienas savo didžiuliame name, su viltimi, kad bent jaunesnysis sūnus kada nors grįš.