„Sūnui su šeima leidau apsistoti savo namuose, o dabar pati nuomuojuosi, kol mano bute gyvena buvusi marti su kitu vyru…“

Leidau sūnui su šeima pasigyventi pas mane. O dabar pati nuomuojuosi, kol mano bute gyvena buvusi uošvė su kitu vyru…

„Paskutiniame susirinkime direktorius net nesivargino vaidinti: ‘Turiu du patarimus – arba ieškokite darbo, arba meldžiaukitės už stebuklą‘,“ – papasakojo Ugnė, nuleisdama sumąkštę ant stalo. „Viską suprantu… bet kur dabar tą darbą rasti?“

Į kabinetą ji įėjo su uždara veidu. Viduje jau senokai viskas suspaudė nuo nerimo. Įmonės reikalai grimzdo – tai buvo akivaizdu, bet kažkaip tikėjosi, kad galvot galvot, bet kaip nors išsivers. O čia – nuosprendis. Ugnės darbas buvo būtinas kaip oras: du vaikai, alimentų – nulis, tėvai – seniai, kuriems reikia daugiau pagalbos nei jie gali duoti.

CV siuntė kaip paketinę gamyklą, pažįstamus apgarsino, internetą tyrė dieną ir naktį. Kartą net juokėsi su kolegomis: „Vienintėlės mūsų mintys darbe – kur dar papildomai užsidirbti.“ Vieni jau susirinko, kiti dingo nežinia kur.

„Jei visai prispaudė – ateik į mūsų prekybos centrą,“ linktelėjo pažįstama iš gretimo skyriaus. „Atlyginimas neblogas, grafikas lankstus. Užtarsiu žodelį.“

Anksčiau tokie pasiūlymai Ugnę liūdnino ir gąsdino. Dabar – bet koks variantas. Bent kažkas.

Sunkias mintis nutraukė alsavimas. Ugnė apsidairė: prie lango stovėjo Aldona Igorena – buhalterė su didelę patirtį, rami, beveik niekada nesiskundusi.

„Aldona Igorena, kas atsitiko?“ Ugnė pašoko. „Dėl atleidimų? Juk jau esate pensininkė, jums mažiausiai ko rūpėti. Užvirsiu arbatos, dar turiu blynų. Pasėdėsime, pasikalbėsime.“

„Mano atostogos, matyt, po tiltu prasidės,“ karčiai atsiduso senutė.

„Kaip po tiltu? Juk turite butą, sūnus suaugęs, negyvenate kartu…“

„Butas yra, bet ne man. Dabar nuomuojuosi. Šimtą eurų per mėnesį – ir dar pasisekė.“

Paaiškėjo, kad Aldonai Igorenai tikrai buvo dviejų kambarių butas, kurį ji su sūnumi įsigijo prieš dvidešimt metų. Po jo vestuvių įsileido jaunuosius pas save, o poto – prasidėjo chaosas. Uošvė buvo nėščia, ją įregistravo, tada – kūdikį. Uošvę viską kentėjo, skandalai, riksmai, sūnui nebeliko kur nakvoti – bėgdavo pas draugus. Viską nurašydavo į nuotakos hormonus, į šeimos „pereinamąjį amžių“.

O po metų – antrasis nėštumas.

„Neišsilaikiau. Išsikrausčiau,“ atsiduso Aldona Igorena. „Pasinuomavau vieno kambario. Galvojau – laikinai.“

Bet „laikinas“ pasitęsė metais. Atėjus Su Naujaisiais su dovanomis – rasi sąskaitų sąrašą laiptinėje. Už jos butą. Skola – daugiau tūkstančio eurų.

„O kodėl mes turime mokėti?“ nustebo buvusi uošvė. „Jūsų butas, tai ir mokėkite!“

Sūnus tik pečiais patraukė. „Pinigų nėra,“ pasakė. Visus santaupus Aldona Igorena atidavė, pasirašė susitarimą – grąžins skolą per ketverius metus.

„Net nesiskundžiau…“ sunkiai kalbėjo ji, atsukdama veidą į langą. „Tik kartais paskambindavau. Paklausdavau, kaip vaikai. Jis atsakydavo – viskas gerai. O vieną kartą atsitiktinai sutikau kaimynę. Ji papasakojo: sūnus išsiskyręs. Jau metus. O bute gyvena buvusi uošvė su nauju vyru. Ir vėl laukiasi.“

„O sūnus ką?“

„O jis sako: ‘Aš turiu naują šeimą. O ten – vaikai. Negaliu jų išmesti.‘ Taip. Negali. O mane išmest – be problemų.“

Dabar Aldona Igorena moka komunalinius už butą, kuriame pati nebDabar ji lieka susitaikiusi su tuo, kad gailestingumas kartais kainuoja daugiau, nei turi.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen + nine =

„Sūnui su šeima leidau apsistoti savo namuose, o dabar pati nuomuojuosi, kol mano bute gyvena buvusi marti su kitu vyru…“