Man buvo tik 22 metai, kai vyras paliko mane vieną su mažu sūnumi Dovilu. Tuomet jam vos sukako dveji metai. Vyras išėjo, nebetverdamas šeimos naštos – jam atsibodo užsidirbti ir leisti pinigus ant mūsų. Kam išlaikyti šeimą, jei galima viską išleisti sau ir meilužei? Kad ir koks jis būtų kaip vyras, kartu buvo lengviau. Bet kai jis išėjo, visas pasaulis nukrito ant mano pečių.
Dovilas pradėjo lankyti darželį, o aš įsidarbinau. Būdavo, grįždavau namo be jėgų nuo nuovargio, bet namuose visada tvarkė: maistas paruoštas, vaikas pavalgęs, drabužiai išplauti ir išlyginti. Taip mokė mane mama, o mūsų karta žinojo, kas yra pareiga. Prisipažinsiu, šiek tiek pamaldžiavau sūnų. Sulaukęs 27 metų, Dovilas net nežinojo, kaip iškepti bulves. Bet kai jis vedė, tikėjausi, kad jo žmona Gabija pasirūpins juo, o aš galiausiai galėsiu užsiimti savo reikalais – pomėgiais, gal net papildomu darbu. Trumpai tariant, gyventi ramiai.
Tačiau viskas pasisuko kitaip. Dovilas pranešė, kad jie su Gabija kraustosi pas mane į butą Kaune – „laikinai“. Nebuvo džiaugsmo širdyje, bet sutikau. Galvojau, Gabija virs vyrui, skalbs jo drabužius, o aš kaip nors pakęsiu. Tačiau realybė virsvo košmaru.
Gabija pasirodė tinginė. Ji netvarkė stalą, nė indų nesiplaudė, nė savo, nė Dovilo drabužių neskalbinėjo, net dulkių siurblio nelietė. Nieko nedarė! Tris mėnesius aptarnavau tris žmones. Ar to norėjau savo gyvenimo rūstyje?
Kol Dovilas nusprendė būti vienintele šeimos išlaikyme, Gabija nedirbo. Nuo ryto iki vakaro, kol vyras negrįždavo iš darbo, ji arba kalbėdavosi su draugėmis, arba kabindavosi prie telefono. Aš tuo tarpu toliau dirbau. Sugrįždavau namo – o ten chaosas: daiktai išmėtyti, šaldytuve tuščia, valgio nėra. Tekdavo temptis į parduotuvę, pirkti maisto, gaminti vakarienę, o po to plauti indų kalną. Gabija net neapsikvėpdavo dėl kaltės.
Kartą, kai ploviau indus, ji atnešė lėkštę, kuri jų kambaryje stovėjo kelias dienas. Ant jos buvo supelijusios maisto liekanos ir kažkokios muselės. Suspaudžiau dantis, bet susilaikiau. Tačiau kitą kartą, kai ji vėl atnešė panašią lėkštę, nebetvėriau.
„Gabija, jei turi bent lašą sąžinės, galėtum bent kartą nusiplauti indus“, – pasakiau, stengdamasi kalbėti ramiai.
Kaip manote, ar ji atsiprašė? Ne. Kitą dieną jie išsikraustė – išsinuomojo butą. O Dovilas pareiškė, kad aš bandau sunaikinti jo šeimą. Kaip? Paprašiusi jo žmonos nusiplauti indus?
Dėkui Dievui, dabar mano namuose vėl tvarka ir ramybė. RūpiaDabar, kai laisvai galiu ilsėtis savo mėgstamoje kėdėje ir skaityti mylimą knygą, suvokiu, kad kartais geriau būti vienai, nei leisti kitiems išnaudoti savo gerumą.