Sūnus grįžo iš kariuomenės su netikėtumu.

Sūnus grįžo iš kariuomenės su netikėtumu. Paprastai merginos grįžta su vaiku, bet šįkart tai vaikinas parvežė vaiką. Gedas tarnavo Baltijos šalyse, o namie jo laukė mergina, netgi atvažiavo į priesaiką. Tačiau jis susipažino su vietine mergina, visai jauna. Ji pagimdė ir norėjo atsisakyti kūdikio, netgi Gedą palikti ketino.

Gedas prašė jos neatsisakyti vaiko, sakydamas, kad netrukus jį paims po demobilizacijos. Dukrą pavadino Rasa, davė savo pavardę ir tėvavardį. Po kelių mėnesių pasiėmė mažylę ir grįžo namo. Tėvai iš pradžių buvo priblokšti, bet paskui atėjo džiaugsmas, laimė ir atsakomybės jausmas. Tačiau mergina Gedo neištikimybę atleisti negalėjo. Jis mylėjo dukrą ir pripažino savo kaltę prieš mylimąją, manydamas, kad to nusipelnė.

Po kiek laiko atsirado nauja meilė. Ji norėjo ištekėti, sutiko auginti svetimą vaiką. Po vestuvių Gedas apsigyveno uošvių namuose, nes žmona nenorėjo gyventi su jo tėvais. Ji rūpinosi dukra, o Gedas dirbo.

Dukra buvo kaprizinga, ir žmona nervuodavo kasdien. Kartą Gedas užvažiavo dieną namo ir rado verkiančią dukterį palikta vieną po lova pintame krepšyje, ant kurios gulėjo didžiulis raudonas katinas. Piktas, jis paėmė dukrą, ramino, sunešė savo tėvams ir niekada negrįžo pas žmoną, pasiprašė skyrybų.

O žmona buvo jau nėščia. Po gimdymo atnešė dukrą Gedui į tą patį krepšį, sakydama, kad reikia gyventi savo gyvenimą, o tėvai nenori jokios atsakomybės. Tai arba jis paima vaiką, arba ji nuves jį į prieglaudą. Dukra dažnai sirgo, jai reikėjo motinos pieno. Gedas kiekvieną dieną veždavo dukrą žmonai ir prašė maitinti. Po poros dienų ji davė jam ištraukto pieno, bet vėliau pasirodė apsivyniojusi ir pasakė, kad viskas baigta. Liepė susitvarkyti pačiam.

Kartą pas Gedą apsilankė kaimynė. Ji papasakojo, kad buvo pas seserį kaime. Ten buvo išprievartauta mergina ir ji pagimdė. Pieno daug, užtenka keliems. Be to, mergina geros širdies, bet gyvenimas jai nepasisekė, o dabar kas ją ims su vaiku.

Pasitarus nusprendė važiuoti piršliais. Gedas sutiko su viskuo. Jis buvo emociškai ir fiziškai pavargęs, dėl vaikų galėjo sutikti su bet kuo.

Pirmiausia nuvažiavo tėvai su kaimyne, kuri pasitelkė seserį į pagalbą. Prašymų nereikėjo daug – šeima neturtinga, paprasti tėvai ir mergina visai kaip iš pasakos. Rudaplaukė, strazdanota, tik kupros netrūko. Tėvams buvo gaila sūnaus ir vaikų į tokį jungą įkinkyti.

Gedas situaciją vertino atsainiai. Jam reikėjo tik ramybės ir rūpesčių sprendimo vaikams. Greitai susituokė ir parsivežė merginą su vaiku namo. Gedas nuvargęs atsigulė miegoti. Žmona šnekučiavosi su trimis vaikais, sudėjo juos į lovą, dainavo lopšines. Taip gražiai melancholiškai dainavo, kad Gedas užmigo giliai.

Namuose pagaliau atėjo harmonija. Ugnė puikiai tvarkėsi su vaikais, padėjo tėvams ūkyje. Gedui jo žmona tiko, bet nesužavėjo kaip moteris. Ji nesikrimto.

Gyveno ramiai, be chaoso. Mergaitės augo ir netgi buvo panašios viena į kitą kaip sesės. Gedas įsivaikino Ugnės dukrą, tapo daugiavaikiu tėvu.

Kartą į kaimą atvažiavo pirmoji Gedo meilė. Jis nerado sau vietos, net užgėrė. Tą vakarą pirmą kartą apsikabino Ugnę ir viskas išsisprendė.

Suprato, kad ji visai nieko tokio. Laikui bėgant viskas susitvarkė vietoje. Aistringos meilės žmonai nejuto, bet labai ją gerbė. Priprato prie jos neišvaizdaus, bet net atrado patrauklumą.

Kai dukros išėjo į mokyklą, Ugnė prisipažino vyrui, kad laukiasi. Gedas sutriko, vos išaugino tris vaikus, bet pamatęs žmonos baimę ir sumišimą, pasakė, kad kur trys, ten ir ketvirtas. Trys auklės užaugo, nieko nebijo jau.

Pagaliau gimė sūnus, Gedas labai džiaugėsi, kad vyras auga namie.

Nepastebimai vaikai suaugo, išėjo mokytis toliau, į gyvenimą. Ugnė jau ėjo keturiasdešimt devintus metus. Gedas augino mažą pilvuką, priaugo svorio. Jo išvaizda priminė vietos ūkininką. Gyveno gerai.

Kartą po sotaus vakaro žiūrėjo televizorių. Šalia prisėdo žmona.

– Geduli…, norėjau pasakyti…, vaiką turėsime…

– Tu ką, pamišai, Ugnelyt?, koks vaikas mūsų amžiuje, žmonės juoksis. Ar tokiame amžiuje moterys gimdo?

– Maniau, kad jau viskas… Bet va, netikėtumas toks. Vėlu jau ką galvoti, Geduli, gimdysim…

– Na va, kaip čia išėjo. Kai tik apsiplunksnavom, pradėjom sau gyventi, ir vėl nuo pradžių. Užmušei mane, žmona.

Naktį nusiminusi Ugnė gretimai gulėjo ir tyliai verkė, paskui pradėjo vaitoti.

– Na, ko gi šauki, miegoti trukdai! – sušnibždėjo Gedas žmonai. – Čia juk ne laidotuvės, naujas žmogus atsiras.

– Taigi augs nemylimas, nelauktas, – verkė Ugnė.

– Kokią čia kvailystę į galvą įsikalusi! Na, apstulbino netikėtumas, bet kas normalus nenustebtų mano amžiuje… Viskas bus gerai, neleisk sau nerimauti. Jis apkabino žmoną, dėjo ranką ant pilvo.

Ugnė pagimdė tiksliai penkiasdešimčiai. Gedui buvo truputį daugiau. Tačiau šis stebuklas vėl buvo mergaitė, kurią pavadino Jana.

Tėvai atrodė seni kūdikiui. Kaimuose nuo fizinio darbo lauke žmonės greičiau sensta.

Janos gimimas tapo šventė visam kaimui, reikėjo statyti palapines, dengti stalus, nes žmonės veržėsi aplankyti ir stebėtis norėjo.

Mergaitė augo graži. Tamsiaplaukė, apvalios veido, rami ir draugiška. Vyresnės ištekėjo, sūnus vedė. Vaikai išsiskirstė po pasaulį, o Jana senatvėje tapo guodėja.

Ji mokėsi, tėvas pardavė santaupas, kad įsigytų mašiną, kad gyventi kaime patogiai ir dirbti mieste.

Toks tas gyvenimo ratas. Vieniems viskas paprasta, kitiems – su užsikimšimais.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

14 + four =

Sūnus grįžo iš kariuomenės su netikėtumu.