Gediminas Petrauskas žiūrėjo į nešiojamojo kompiuterio ekraną, neketindamas to, ką pamatė. Elektroninis laiškas, atėjęs iš advokato, sudrebino jo pasaulį. Jame buvo jo motinos testamentas – dokumentas, kuris turėjo likti paslapty, bet per klaidą atsidūrė jo rankose. Pyktis ir apsisprendimas užvirė jo krūtinėje. Jis paėmė telefoną, norėdamas išsiaiškinti šią išdavystę, kuri, jam atrodė, sugriovė viską, ką jis žinojo apie savo šeimą.
„Aistė“, trumpai tarė Gediminas savo asistentei, „susiekite mane su advokatu, po to su nekilnojamojo turto agentė Ginte Stankevičiūte ir galiausiai – su mano motina. Būtent tokia tvarka.“ Aistė, dirbusi su Gediminu dešimt metų jo statybų įmonėje Vilniuje, žinojo, kad jo kantrybės geriau nebandyti. Ji iškart surišo su advokatu, o Gediminas, suspaudęs dantis, žiūrėjo į ekraną, degančią pykčio ugnimi. Jis sau prisiekė, kad taip paprasčiausiai to nepaliks.
Kai advokats atsiliepė, Gediminas nesilaikė: „Arvydai, jūs suklydot! Vietoj to, kad testamentą būtumėte atsiuntęs mano motinai, jūs jį atsiuntėte man!“ Advokatas ėmė murmėti atsiprašymus, bet Gediminas, išliejęs pyktį, nutraukė pokalbį. Jis atsilošė į kėdę, žvelgdamas į snieguotas gatves už lango, ir bandė suvokti, ką išvydo. Kitas skambutis buvo Gintai Stankevičiūtei, nekilnojamojo turto agentei. „Ginta, man reikia, kad šiandien viskas būtų sutvarkyta“, tvirtai pareiškė jis. „Jei nepadarysite, rasū tą, kuris sugebės.“ Jos užtikrintas atsakymas šiek tiek jį nuramino. „Gerai, šiandien penktą valandą“, patvirtino jis.
Tada Gediminas liepė Aistei sujungti skambutį su motina. „Mama“, pradėjo jis vos išgirdęs jos balsą, „du dalykai. Pirmas: tavo advokatas per klaidą atsiuntė man tavo naują testamentą. Antras: renkis daiktus. Tu išvyksti iš mano namo. Šiandien.“ Jo motina, Danutė Petrauskienė, gyvenusi jo erdviam name Vilniaus priemiestyje beveik metus, sustingo. „Gedi, prašau, jei tai dėl testo, leisk man paaiškinti…“, jos balsas drebėjo, bet Gediminas nutraukė: „Paaiškinimų nereikia. Būk pasiruošusi ketvirtai.“ Jis padėjo ragelį, palikdamas motiną neviltyje.
Danutė rinko daiktus, ašaros byrėjo ant skruostų. Ji negalėjo patikėti, kad jos sūnus, visada buvęs atrama, dabar išvaro ją. Prieš metus, kai artitas tapo nepakeliamas, Gediminas reikalavo, kad ji pasikeltų pas jį. Jis rūpinosi ja, samdė gydytojus, apsupo komfortu. O dabar, dėl testo, ji bijojo, kad prarado jo meilę. Ji norėjo paaiškinti, kad jos sprendimas buvo nulemtas rūpesčio jaunesniems vaikams – Linai ir Tautvydui, kurie vos sugebėjo sudurti galą su galu. Gediminui, sėkmingam ir pasiturinčiam, ji paliko šeimos relikvijas: vasarnamį prie ežero, tėčio laikrodį ir senelio-frontininko nuotraukų albumą. Ji manė, kad jis supras: jam šie dalykai – beverčiai, nes jis visuomet vertino šeimos atsiminimus daugiau už pinigus. Bet jo reakcija pasakė kitaip.
Ketvirtą valandą Gediminas atvažiavo namo. Jis tyliai linktelėjo motinai, paėmė jos lagaminą ir įdėjo į automobilį. Jie važiavo tylėdami, ir Danutė, sukaupusi drąsos, nusprendė prabilti. „Gedi, dėl testo…“, pradėjo ji, bet jis pertraukė, žvilgtelėjęs: „Taip, testamentas. Kur namas ir pinigai atitenka Linai ir Tautvydiui, o man – vasarnamis, tėčio laikrodis ir senos nuotraukos?“ Danutė linktelėjo, jos balsas drebėjo: „Taip, Gedi…“
Automobilis sustojo prie nedidelio privataus aerodromo, kur jų laukė elegantiškas lėktuvas. Gediminas atsisuko į motiną, ir jo veidas sušvelnėjo. „Mam, aš viską supratau“, tyliai tarė jis. „Tu mane pažįsti geriau, nei aš galvojau. Pinigai man nieko nereiškia. O tie atsiminimai, tie daiktai – jie beverčiai. Tu priėjai teisingą sprendimą.“ Danutė užgniaužė kvapą nuo palengvėjimo, ašaros pradėjo bėgti. „Gedi, aš maniau, kad pyksti… kad išvaroji mane!“, ištarė ji.
Gediminas nusišypsojo: „Išvaryti? Ne, mam. Aš vežu tave dviem savaitėms į Palangą. Jūros oras padės tavo artitui, o aš noriu praleisti laiką su tavimi.“ Danutė, nesilaikydama emocijų, apkabino sūnų. Jos širdis, dar visai neseniai skilusi nuo baimės, dabar džiaugėsi dėkingumu. Gediminas suprato jos ketinimus, o jų kelionė tapo laiku artumai ir susitaikymui. Palangoje Danutė matė, kaip sūnus atsipalaiduoja, kaip susipažįsta su moterimi iš Kauno, atostogaujančia ten, ir jos sieloje užsidegė viltis dėl jo laimės.
Ši istorija moko: nespręskite apie kitus, pasiduodami baimėms. Danutė vos neprarado ryšio su sūnumi dėl savo prielaidų. Tikroji vertė – ne turtuose, o tai, kas šildo širdį. Gediminui šeimos relikvijos pasirodė brangesnės už bet kokius pinigus. Ši istorija – priminimas, kad meilė ir supratimas gali išgydyti net pačias giliausias žaizdas.