Mano vyras padovanojo man „dovaną“ gimtadienio proga – pranešė, kad laukia vaiko, bet ne nuo manęs.
Nuo pat vaikystės mane augino kaip krištolinio rūmo princesę. Geriausios mokyklos, kursai, repetitoriai, kelionės užsienį. Mama kartodavo: „Tu nusipelnai geriausio, neleisk sau apsitenkinti mažu.“ O tėtis tik atsidusdavo ir linkčiodavo – vienintelė dukra. Tačiau kai kalbama apie asmeninę laimę, viskas vyko visai ne taip, kaip svajojau.
Savąjį „princą“ sutikau ne iš karto. Buvo daug nusivylimų, nerišlų romanų, tuščių pažadų. Bet kai atsirado Vytautas, pasirodė, kad būtent taip ir turėtų atrodyti meilė. Jis buvo mandagus, švelnus, dėmesingas iki smulkmenų. Atnešdavo gėlių be progos, skaitydavo garsiai eilėraščius, lietdavo mano pirštus tarsi relikvijas. Draugės pavydėjo, žavėjosi. Visos – išskyrus Rūtą.
„Ar tu tikra, kad jis mybi tave, o ne tavo tėčio sąskaitas?“ – abejojusi klausdavo ji.
Aš juokdavausi. Vytautui tikėjau kaip sau. Mybėjau iki virpulio, iki plaukų šiaušimosi, iki ašarų. Susituokėme kukliai, iš meilės, be prabangių vakarėlių. Tėvai padovanojo mums butą naujame name dvidešimt penktame aukšte. Vaizdas atsiverdavo toks, kad kvapą gaudavau. O Vytautas, dėka tėčio, greitai tapo šeimos įmonės direktoriaus pavaduotoju. Bet reikia pripažinti, dirbo sąžiningai, tinginiaudamas. Tėtis net sakydavo, kad laikui bėgant duos jam verslą.
Mes buvome tobulia pora. Taip atrodė visiems. Po kelerių metų pradėjome kalbėti apie vaikus. Tėvai svajojo apie anūkus. Mes su Vytautu nusprendėme – laikas. Tik pastoti man nepavyko. Mėnesiai laukimo, nusivylimų, ašarų. Tyrimai parodė – priežastis manyje. Praėjau gydymą, hormonų terapiją, bandžiau nusiteikti į geriausią. Vėliau nusprendėme daryti IVF. Kelios nesėkmingos bandymos mane visiškai išmušė iš vėžių. Tapau piktą, pavargusią, užsidariusią. Bet Vytautas buvo šalia. Arba man tik taip pasirodė.
Artėjo mano trisdešimtieji gimtadieniai. Tėvai primygtinai reikalavo šventės – su muzika, svečiais, šiltu užkandžiavimu. Norėjo grąžinti man šypseną. Stengiausi palaikyti linksmą atmosferą, nors viduje viskas buvo sudaužyta. Vakaro viduryje paskambino telefonas. Išėjau į kitą kambarį atsakyti. Svetainėje stovėjo ūžesys, o ragelyje – moteriškas balsas. Svetimas. Šaltas. Įsitikinęs.
„Atsiprašau, kad trukdau,“ – pradėjo ji. – „Žinau, kad jums dabar sunku, bet jūs – moteris, ir jūs man suprasite. Mes su Vytautu jau seniai turime santykių. Ir aš laukiu nuo jo vaiko. Jis pasakojo, kad jums su tuo problemos. Prašau, paleiskite jį. Jam reikia sūnaus. Mano vaikui reikia tėvo.“
Klausiausi ir nekvėpiau. Galvoje skambėjo. Kambarys pliko. Norėjosi išbėgti, sušukti, pasislėpti, išnykti. Supratau, kur jis buvo visus tuos vakarus, kai sakydavosi einąs pas draugą, pas mamą, į derybas. Supratau, kodėl atitolino, tapo šiurkštesnis, tylėlesnis.
Nusišluostžiau veidą, giliai įkvėpau ir grįžau prie stalo. Šypsojausi. Juokas strigo gerklėje, akys degė, bet išlaikiau. Išlydėjome svečius. Likę buvo tik tėvai. Tada pasakiau:
„Tėti, mama… Vytautas manęs neištikima. Ir ta moteris laukia nuo jo vaiko.“
Kambaryje tapo tylu kaip mauzoliejuje. Tėtis atsistojo, lėtai priėjo prie vyro ir pritilęs tarė:
„Laikyk, kad tu man daugiau ne sūnus. Išeik iš mano namų.“
Mama nuvežė mane namo. Norėjo pasilikti, bet paprašiau išeiti. Reikėjo pabūti vienai. Naktį Vytautas grįžo. Stovėjo koridoriuje kaip sumuštas šuo. Prašė atleisti. Sakė, kad nemylįs jos. Kad tai atsitiktinumas. Kad galbūt ji jį užburusi. Aš tylėjau. Leidau pasilikti naktį. Ne todėl, kad gailėjausi – todėl, kad buvau per tuščia, kad išvaryčiau.
Rytą jis vėl meldė. Prašė, kad pakalbėčiau su tėčiu. Pasakyčiau, kad viskas gerai. Žiūrėjau į jį ir regėjau svetimą žmogų. Meilė išnyko. Kartu su tikėjimu.
Jis išėjo. Moteris, jo žodžiais, ruošėsi gimdyti. Nežinojau, ar tai tiesa, ar manipuliacija. Bet žinojau kita – vaiko, kurio taip ilgai laukiau, aš vis dar neturiu. O jis – turės. Ne nuo manęs.
Stoviu prieš pasirinkimą: paleisti ar kovoti? Bet už ką kovoti, jei jis išdavė? Gyvenimas be jo baugina. Bet gyventi su juo – jau neįmanoma.