Sutvarkiau anytos namus, bet sulaukiau tik priekaištų

Kai tik sutvarkiau uošvės namus, vietoj padėkos gavau tik priekaištus

Nuo to laiko, kai su Domininku pradėjome draugauti, praėjo jau keleri metai. Mūsų santykiai vystėsi lėtai, bet tvirtai. Jis buvo rūpestingas, atidus, darydamas viską, kad jaustumeisi mylima. Neseniai jis pasipiršo – aš su džiaugsmu sutikau. Mes svajojome apie bendrą ateitį, kūrėme gyvenimo planus, ir atrodė, kad niekas negali sugadinti mūsų laimės.

Kol ruošėmės vestuvėms, jo tėvai išvyko atostogų ir pasiūlė mums pagyventi jų namuose. Domininkas iškart užsidegė šia mintimi, sakydamas, kad tai puiki proga pabūti kartu, pajusti šeimos gyvenimą, išbandyti kasdienybę. Aš sutikau, nors širdyje jaudausi: namai svetimi, tėvai nepažįstami, o atsakomybės jausmas spaudė. Bet meilė stipresnė už nerimą.

Iš pradžių viskas tikrai atrodė tobula. Aš su entuziazmu ėmiausi namų ūkio: virtuvėje kūriau skanius patiekalus, skalbiau, tvarkiaus. Domininkas retai pasiūlydavo pagalbos, manydamas, kad vyro užduotis – užsidirbti, o moters – sukurti namuose šilumą. Aš nesiginčijau. Juo labiau, kad jis gerai uždirbo, ir net atrodė teisinga, kad aš rūpinausi namais.

Viskas pasikeitė tą dieną, kai grįžo jo tėvai.

Aš išvaliau visą namą iki blizgesio: išplovau grindis, langus, nuvaliau dulkes, sutvarkiau spintas ir virtuvę. Iškeptas pyragas, paruoštas vakarienė – viskas tam, kad jie pajustų, jog juos laukia su šiluma ir rūpesčiu. Tačiau užuot padėkojimo, gavau smūgį savivertės jausmui. Domininkas, matomai nepatogiai, pranešė, kad jo mama mane laiko apleista.

„Pasirodo, ne išvalei tualetą, vonia taip pat nepaliesta, – perdavė jis jos žodžius. – O virtuvė – lyg po uragano. Pyragas, beje, nevalgomas.“

Jausmas, lyg užvirtu vandens. Stengiausi iš visų jėgų, negailėjau nei laiko, nei pastangų, norėjau parodyti esanti gera šeimininke. O užuot šilumos – šaltis, priekaištai, žeminimas. Buvau tikra: jei ir būtų prie ko prisikabinti, tai tik tyčia. Bet kokia namų šeimininkė padėkotų už tokią tvarką, o ne ieškotų priežasčių priekabiauti. Tačiau uošvė, matyt, buvo nusiteikusi prieš mane iš pat pradžių.

Po to pokalbio pastebėjau: Domininkas tapo atšiauresnis. Jis nebekalbėjo apie vestuves su tuo pačiu įkarščiu, nebekūrė ateities planų. Ir aš pajutau baimę. Ar tik vienos motinos nuomonė gali viską sugriauti?

Nesuprantu, ką dar turėčiau padaryti, kad mane priimtų. Galvojau, gal per skubiai sutikau vesti? Jei negalėjau įgyti jo motinos pasitikėjimo net nuoširdžiais pastangomis, kas laukia po vestuvių? Nuolatinės priekabos? Žeminimas? Kova už sūnaus dėmesį ir pagarbą?

Ir tiesą sakant, gailėjausi, kad elgiausi kaip šeimininkė. Dabar suprantu: reikėjo tiesiog likti svečia. Nesikišti, neįtikti, nestengtis – tiesiog laukti, kol jie grįš. Tada galbūt nebūtų priežasčių skųstis.

Domininkas dar prieš visą šį reikalą sakė, kad norėtų, kol mes sutaupysime savo butui, gyventi kartu su jo tėvais. Bet po viso šito… Ne. Aš daugiau nebežengsiu per šių namų slenkstį. Jei nėra pagarbos – nebus ir mano buvimo.

Dabar stoviu pasirinkimo sankryžoje: ar kovoti už šį vyrą ir jo šeimą, aukojant save, ar sustoti ir pagalvoti – ar man toks sąjūtis iš tikrųjų reikalingas? Ten, kur tavęs negerbia nuo pat pradžių, vargu ar vėliau atsiras meilė ir priėmimas.

Galbūt problema ne manyje, o tik tame, kad bandau įeiti į šeimą, kuri nėra pasirengusi mane priimti?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 + fifteen =

Sutvarkiau anytos namus, bet sulaukiau tik priekaištų