Sužlugusios viltys: meilės kaina

Sulaužytos vilties: meilės kaina

Daug metų Gabija ir Jonas svajojo apie vaiką, bet likimas buvo negailestingas – nėštumas taip ir neatejo. Sprendimas įvaikinti mažylį atrodė kaip vienintelis išeitis. Kelias į tai buvo sunkus: begalinės patikros, dokumentai, laukimas. Gabija iki šiol atsimena pirmąjį jų apsilankymą vaikų namuose kitoje mieste. Vaikų akys, pilnos vilties ir baimės, žiūrėjo į juos tarsi prasydamos, kad juos iš ten pasiimtų. Tarp jų buvo Giedrė – dvylikametė mergaitė su tamsiais kasiais ir geltonais akimis, panaši į Gabijos mirusį seserį. Moters širdis suspaudė nuo švelnumo. Jonas svajojo apie sūnų, bet Giedrė tuoj pat užburė juos abu. Ji džiaugdavosi kiekvienu jų vizitu, traukdavosi prie jų kaip prie artimųjų.

Sužinoję iš namų direktoriaus, kad Giedrė jau penkis kartus buvo įvaikinta ir kiekvieną kartą grąžinta, Gabija vos susilaikė nuo ašarų. „Amžinas vaikų namų gyventojas“ – taip vadino mergaitę. Grąžinimo priežastys buvo neaiškios, bet Gabija nesigilino. Jos širdis negalėjo priimti minties, kad vaikas tiek kartų buvo išduotas tų, kuriuos jau buvo pamilęs. Ji ir Jonas nusprendė: Giedrė taps jų dukterimi, ir niekas daugiau nesivels jos apleisti.

Kol laukė dokumentų patvirtinimo, jie vis dažniau Giedrę pasiimdavo namo. Jų trijų kambarių bute jai paruošė atskirą kambarį – svajonę bet kurio vaikų namų vaiko, neturinčio asmeninės erdvės. Giedrė buvo apsvaigusi, o Gabija ir Jonas ją apsupo meile ir rūpesčiu, stengdamiesi užgydyti jos žaigzdus. Ir tada įvyko stebuklas: Gabija sužinojo, kad laukiasi. Tai atrodė kaip palaiminimas – taip dažnai nutinka tiems, kurie įgyja įvaikintą vaiką. Sutuoktiniai džiaugėsi, bet įvaikinimo atšaukti nesiruošė. Giedrė tapo jų gyvenimo dalimi, jų šeima.

Globa pagaliau davė leidimą, ir Giedrė visam laikui paliko vaikų namus – taip jiems atrodė. Psichologas patarė mergaitei pasakyti apie artėjantį kūdikį, kad ji būtų pasirengusi. Gabija ir Jonas išdrįso kalbėti. Jie aiškino, kad Giedrei greitai atsiras jaunesnė sesuo, kad jai mylės ją tiek pat stipriai, kad ji amžinai liks jų dukra. Bet kai užsiminė, kad kambarį teks dalintis su mažyte, kai ši užaugs, Giedrė pakeitė veido išraišką. Jos žvilgsnis akimirką pasidarė šaltas, beveik priešiškas. Ji tykiai atsistojo ir išėjo, neišklausiusi iki galo.

Nuo tos dienos Giedrė pradėjo elgtis nekaip. Kai tik tėveliai atsidurdavo namie, ji puoldavo juos apkabinti, sukąsdama rankas taip užkietai, tarsi bijotų, kad jie išnyks. Kartais pribėgdavo prie Gabijos iš užnugario, apkabindavo už kaklo tokiu jėgumu, kad šiai tapdavo sunku kvėpuoti. „Aš tave myliu, mama“, – šnibždėjo Giedrė, tačiau jos akys stiklojo, o dantys karkėdavo iš įsitempimo. Gabija atsakydavo švelnumu, tačiau Jonas vis labiau nerimavo. Psichologas, kurio jie ieškojo, praleido su Giedre keletą sesijų ir patikino, kad mergaitė tiesiog bijo prarasti tėvų dėmesį dėl ateinančio kūdikio. „Nieko baisaus, skirkite jai daugiau laiko“, – tarė jis.

Pragaras prasidėjo, kai gimė Aušra. Mažylė gimė per anksti, dažnai verkdavo ir reikalavo nuolatinės priežiūros. Kad neerzintų Giedrės, lovelę pastatė tėvų miegamajame. Gabija skaldėsi tarp dukterų, išsekindama iki ribos. Jonas padėdavo: vedė Giedrę į mokyklą, skaitydavo jai nakčiai. Iš pradžių viskas atrodė gerai. Bet vėliau Gabija pradėjo pastebėti: vos tik palikdavo Aušrą su Giedre vieną, mažylė pradėdavo istrišką verkimą. Gabija viską pamėtydavo ir bėgdavo į kambarį, kur rasdavo Giedrę „rūpestingai“ rūpinantis seserimi. Bet vieną kartą ji įėjo tą akimirką, kai Giedrė spaustų Aušrai nosytę, laikydama jos veidą pirštais. Pamatęs Gabiją, ji paleido mažylę, kuri, svagdama, pradėjo rėkti. Gabija, drebedama, paėmė Aušrą į rankas, bandydama suprasti, kas nutiko. Giedrė tyGiedrė tykiai žiūrėjo į ją tuščiu žvilgsniu, o tada lėtai pasisuko ir išėjo iš kambario, palikdama už savęs šaltą tylos ženklą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 × 2 =

Sužlugusios viltys: meilės kaina