Svarbiausias vyras

Lapkričio pradžioje staiga atšalo. Iš dangaus krito smulkus, dygus tirpslys, vėjas nuplėšdavo kepures ir atvėrė paltų skvernus. Laima džiūgavo, kad jos paltas užtraukiamas užtrauktuku. Tačiau vėjas perėjo pro šalį, jau nekalbant apie kojas trumpuose batučiuose ir plonose kelinėse. Laima įsikandė galvą į pečius, stovėdama stotelėje, ir atrodė kaip susiraukusi žvirblė. O autobuso vis dar nebuvo.

Prie šaligatvio sustojo užsienietiškas automobilis, o vairuotojas pasignalizavo. Žmonės stotelėje apsidairė ir kažkodėl visi pažvelgė į Laimą. Ji priėjo prie mašinos. Langas nusileido, ir Laima atpažino vyrą iš darbo.

— Sėskitės greičiau, kitaip visai sušalsite. Autobusas dar toli, — pasakė jis ir nusišypsojo.

Laima be abejonės atsisėdo į keleivio sėdynę. Salone buvo šilta, ir nebegirdėjosi vėjo kauksmo.

— Ačiū, — tarė ji, patogiai įsikurdama.

— Nėra už ką. Kasdien važiuoju šituo keliu, bet niekada jūsų nemačiau.

— O aš ankščiau išlipu, tik šiandien truputį užsirodžiau, — atsakė Laima.

Dovydas jau seniau pastebėjo ramią, jauną moterį. Kai įeidavo į buhalteriją, ji maloniai pasisveikindavo ir vėl nuleisdavo galvą prie stalų esančių dokumentų. Neplėšė kalbų, neflertuodavo su vyrais, kaip kitos moterys. Pamatęs ją stotelėje, jis nudžiūgo – ji sės greta jo mašinoje visą penkiolika minučių.

Kažkada Kristina buvo tokia pat kukli ir tyli. Tačiau po santuokos ji lyg pasikeitė. Tapo kaprizinga, erzindavosi dėl visko. Dovydas iš pradžių galvojo, kad nėštumas taip įtakojo. Po to gimė dukrelė, ir tapo dar blogiau. Nuolatinis nepasitenkinimas, niurzgimas, kad Dovydas per mažai uždirba, kad kitų vyrai yra vyrai, o jai nepasisekė. Kad draugė Lina nusipirko naują kailinį, o Regina nuskrido į Kanarus…

— Išmokėsime paskolą, viskas bus gerai, — ramino Dovydas žmoną.

— Iki pensijos laukti? — rėkdavo ji, ir viskas prasidėdavo iš naujo.

Vieną kartą Dovydas grįžo namo po darbo jau sutemus. Šviesa iš langų silpnai apšvietė kiemą. Prie įėjimo sustojo automobilis, iš kurio iššoko moteris, pamojo vairuotojui ir laimingai nusijuokė.

Pagal tą juoką Dovydas ir atpažino žmoną. Jam pasidarė taip šlykštu, kad norėjosi iš kaimo. Suprato, kad priekabiavimas buvo dėl to, jog ji rado geresnį ir turtingesnį. Kai įėjo į laiptinę, dar girdėjosi greitas jos kulnukų kratinys, sklido pažįstamas brangių kvepalų kvapas.

Skandalą kelti nenorėjo. Tiesiog surinko daiktus.

— Išeik ir nebegrįžk! — sušuko iš miegamojo žmona.

Dukrelė nubėgo prie tėvo ir apkabino.

— Tėti, neišeik!

— Gabija, aš neišėjau nuo tavęs. Aš visada liksiu tavo tėčiu.

Dukrą jis tikrai beprotiškai mylėjo.

Į prieškambarį išėjo žmona, sustojo durų kelyje, sukryžiavusi rankas.

— Buto neatiduosiu, nesvajok, — atšoko ji.

Dovydas staigiai apsisuko į ją.

— Visus šiuos metus mokėjau paskolą. Man irgi reikia kažkur gyventi.

— Normalūs vyrai, išeidami, viską palieka žmonoms su vaikais, — pajuokavo ji.

— O aš nenormalus. — Dovydas išėjo iš buto.

Teisme Dovydas tylėdamas klausėsi, kaip žmona jį kaltino, kad nebesiunčia pinigų, kad dėvėti nuskurdinusius drabužius, kad nepadėdamas, o ji vien ratuose sukasi. Teisėja negalėjo išlaikyti ir pabarbino žmoną, kad ant jos brangi suknelė ir italų batai. O kailinio jai irgi nėra. Išskyrdė juos greitai.

Tačiau butą dalino ilgai. Žmonai nepatiko maklerės siūlyti variantai. Bet galų gale ji apsistojo ties didelės virtuvės butu tame pačiame rajone, o Dovydui atiteko mažyčias, apleistas vieno kambario butas miesto pakraštyje. Po darbo jis užsiimdavo remontu, blaškydamas liūdnes mintis ir neleisdamas liūdesiui sugraužti širdies.

Kartą neišlaikė, sutiko Gabiją prie mokyklos. Ta nudžiūgo, apkabino, apsiverkė. Dovydo širdis plyšo nuo meilės ir gailesčio dukrai. Paskambino žmonai ir paprašė leisti Gabiją pas savį savaitgalį bent kelias valandas. Manyjo, žmona sureikšmins. Tačiau ji netikėtai maloningai sutiko. Tai jai duodavo galimybę rūpintis savimi ir gyvenimu.

Taip ir veždavo dukrą pas save savaitgaliais arba veddavo į kiną, jei oras būdavo geras.

DovydasPo metų jie visi šventė Dovydo ir Laimos vedybas po ąžuolu, o tarp šypsenų ir linksmybių net Gabija ir Mindaugas žaidė kartu lyg brolis ir sesuo.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × one =

Svarbiausias vyras