Gabija visiškai nekenčia savo vardo, o dar labiau – pavardės Šeškelienė. Vaikai, kaip žinia, būna negailestingi bendraamžiams. Nuo pirmų klasių Gabijai prilipo pravardė Šeškė.
Ji žiūrėdavosi į veidrodį ir svajodavo apie šviesius ilgus plaukus, kaip Dovilės Didžiulienės, ilgas kojas kaip Liepsnelės Žirgutės ar bent kokius nors „kietus“ tėvus, kaip negražios dvejokės Eglės Auksorutės, kurią į mokyklą atveždavo vairuotojas su „Lexus“. „Kodėl mama ištekėjo už tėvo su tokia baisia pavarde? Pagalvotų, kaip man bus. Ištekėsiu tik už žmogaus su normalia pavarde, o dar geriau – užsienio“, svajodavo ji.
Ja erzino garbanoti, visur išsikišę tamsūs plaukai, kurie neišlikdavo po skrybėlės ar segių. Šviesiai pilkos akys tamsiojoje odoje atrodė efektingai ir paslaptingai. Bet ir jos Gabijai nepatiko.
Mama dirbo ligoninės buhaltere, o tėvas – autobuso vairuotoju. Tėvams visada trūko pinigų. Tėvas taupė mašinai, todėl nervingai stebėjo, kad nė vienas centas nebūtų iššvaistytas. „Nereikia apsirenginėti, čia ne šventė“, niurnėdavo pamatęs dukros naują drabužį. Dažnai jai tekdavo nešioti pusbrolės senus drabužius. Retkarčiais gaudavo naujų – jei jie pusbroliui netikdavo. O kaip tai Gabiją erzindavo! Jei ji būtų turėjus normalius tėvus, niekas jos nebūtų vadines Šeške.
Prieš pat egzaminus pas juos atvyko viena iš tėvo seserų – teta Dominyka. Ji dirbo turtingoje Italijos šeimoje – prižiūrėdavo namus.
– Nori, pasakysiu, kaip ten patekti? – vieną vakarą prieš miegą sušnibždėjo. Miegojo jos abi Gabijos kambaryje.
– Aišku! – džiaugėsi Gabija.
– Tik tyliai. Tėvas nepatvirtins. Tau jau aštuoniolika?
– Taip, sausį sukako. – Gabijos širdis pagaliau pradėjo plakti.
– Na ir gerai. Tėvų leidimo nereikės. Daryk, ką sakau, ir viskas tau pavyks. O tėvas visą gyvenimą buvo šykštus.
Ji atrodė kaip tikra italų signora. Nenuspėtum, kad dirbo tik namų tvarkytoja. „Svarbiausia – pinigai, o kaip jie uždirbami, kam rūpi“, sakydavo ji.
Gabija užsidegė šia mintimi. Teta Dominyka davė pinigų, pasakė, kad Gabija grąžins, kai uždirbs.
Ji viską padarė, kaip patarė Dominyka. Kad tėvai per daug neerzintų, oficialiai įstojo į kirpėjų kursus. Bet kai iš Italijos atėjo kvietimas, metė mokslus, susirinko daiktus, parašė tėvams laišką ir išvyko.
Milane ją sutiko teta Dominyka, nuvežė į didelį gražų namą priemiesčyje, kur Gabijai teko rūpintis aštuoniasdešimtmečiu invalidu.
– Nepatenkink. Nevok. Aš už tave atsakinga, – pamokino ji išsigandusią Gabiją, kuri dar negalėjo patikėti savo drąsumu ir pabėgimu.
Didysis gražus namas apstulbino kuklią merginą. Jai buvo skirtas mažas kambarys, prigludęs prie senutės miegamojo. Gabija džiaugėsi, kad nereikėjo nuomotis butą. Už papildomą mokestį ji du kartus per savaitę valė namą. Beveik niekur neišeidavo. Italija jai buvo tik šio namo sienos ir vaizdas pro langą į tobulai prieželtą veją. Bet tai jos nesijaudino. „Metai greitai praeis, negi visą laiką būsiu prižiūrėtoja. Uždirbsiu, išmoksiu kalbą ir tada galvosiu, ką toliau. Ten bus matyti.“
Kaip ir tėvas, ji ėmė taupyti. O kur išleisti pinigus, kai laiko beveik nėra? Gabija darydavosi „selfius“ prabangios svetainės fonu, kai šeimininkų nebuvo namie, ir skelbdavo savo soc. tinkluose. „Tegul galvoja, kad man be galo pasisekė gyvenime.“
Buvusios klasės draugės „laukdavo“ ir pavydėdavo. Niekas jos nebegalvino vadinti Šeške, visi kreipdavosi vardu, klausdami, kaip ji ten atsidūrė. Gabija atsakinėdavo neaiškiai ir vengdama.
Vieną kartą jos nuotraukas pakomentavo Justas, buvęs klasės draugas. Jie pradėjo susirašinėti. Justas taupiai rašė apie save – dirbo tėvo automechaniko dirbtuvėse, gerai uždirba, neseniai nusipirko „Audi“. Įkėlė nuotrauką prie raudonos gražios mašinos.
Bet apie meilę rašė vis dažniau. Gailėjosi, kad toli vienas nuo kito, klausė, kada ji grįš. Gabija vengdavo atsakymų, sakydavo, kad nesiruošia grįžti, Italijoje puiku. Ji suprato, kad jo meilę įtakavo jos „itališkas“ pasakojimas. Bet Justas įrodinėjo, kad ji jam visada patiko, dar nuo septintos klasės. Ir ji tikrai dažnai pastebėdavo jo susidomėjusį žvilgsnį.
Vieną kartą šeimininkai išvyko į vakarienę. Jie dažniausiai grįždavo vėlai nakties viduryje. Senutė jau seniai miegojo. Gabija įėjo į šeimininkės drabužių spintą, išmėginėjo keletą suknelių. Viena, raudona, ant plonų petnešų, sėdo lyg specialiai jai pasiūta. Italė buvo liekna, be išsakytų formų. O Gabija turėjo viską savo vietoje: jaunus tvirtus krūtBet pastoviai vaidindama svetimus vaidmenis, ji pamiršo, kad tikra laimė slypi ne pripažinime, o gebėjime būti savimi.