„Tėvai nesiskundžia, bet viską atiduoda; vyras klausia: „Mano padeda, o kaip tavo?““

Mano tėvai – ne milijonieriai, bet duoda, ką turi. O vyras tuomet priekaištauja: „Mano tėvai padeda pinigais, o tavo – ką?“

Iš tiesų, mano vyro tėvai turi pinigų. Geri darbai, stabilios pajamos, savas verslas. Jie nuo pat pradžių mus rėmė: nupirko butą, padovanojo buitinę techniką, sumokėjo už dalį vestuvių. Nieks nesiginčija – tai didelė pagalba.

O mano tėvai gyvena kukliai. Jie negali dovanoti butų ar šaldytuvų, bet padeda taip, kaip gali: pasiima vaikus savaitgaliams, atveža šviežią namų maistą, vargsta su remontu, renka baldus, pataria ir palaiko. Ir aš jiems už tai dėkinga iki ašarų.

Iki šiol mano vyras, Tomas, tarsi to nematė.

Kai iškilus klausimui apie kapitalinį buto remontą, jo tėvai be abejonės skirtų pinigų, o Tomas, nesitariant su manimi, staiga pasakė:
„Gabija, tegul tavo tėveliai susiranda gerų meistrų. Tikėkimės, kad bent čia jie padės – sutaupysime ant paslaugų.“

Nustebau nuo to „tegul“.
„Toma, mano tėveliai negali mokėti už svetimų darbą. Bet tėtis pats viską sutvarkys – ir sienas išlygins, ir rozetes pasikeis. Jis turi auksines rankas.“

Vyras susiraukė, tarsi aš siūlyčiau remontą daryti lazdomis ir virvėmis.
„Mano tėvai mus nuolatos ištraukia. O tavo – tik maistu padeda ir patarimus duoda…“ – pradėjo jis.

Neištvėriau:
„Tavo – padeda pinigais. O mano – darbais, rankomis, laiku. Ir be pernelyg daug kalbų. Mano tėtis pasiruošęs pas mus gyventi, kad tik padėtų. Mama naktimis brėžia baldų išdėstymo planus. Ar tu to nematai?“

Tomas tylėjo. Bet jo žvilgsnyje skaitėsi nepatenkimo šešėlis. Keletą dienų vaikščiojo niūrus, remonto klausimų vengė. Tarsi rado pretekstą viską sabotuoti – tik dėl to, kad mano tėvai negali įdėti eurų.

Buvo skaudu. Iki gyvo kaulo. Nes mano mama ir tėtis – ne piniginės ant kojų. Jie – tikra parama. O tai, kad negali duoti milijonų, nedaro jų pagalbos mažiau vertingos.

Susirinkau drąsos ir pati pradėjau pokalbį. Paaiškinau:
„Jei norime remontą daryti savo jėgomis, tai kainuos kelis kartus mažiau. Tėtis viską padarys pats. Mama padės – ji turi puikų skonį. Mes viską išsirinksim, sutvarkysim. Tik duokime jiems šansą.“

Vyras pasidavė. Pasakė:
„Gerai. Darykite, kaip manote geriau. Tik kad ne po metų pasibaigtų.“

Ir tada viskas sukosi.

Tėtis atvežė įrankius. Pats nuėjo senąs plyteles, pats taisė sienas, gręžė, klijavo, taisė. Vyras vaikščiojo paskui jį kaip šešėlis ir staiga pradėjo klausti:
„Kaip tu tai darai? O čia kaip laikosi?“
Pirmą kartą jo akyse mačiau pagarbą.

Mama atvažiavo ir kasdien padėdavo: nuėmė tapetus, dažė, plovė langus, rinko baldus. Nors ji teisininkė išsilavinimo, skonis puikus – kartu išsirinkome puikią, bet nebrangią virtuvę. Ji padėjo viską išdėstyti ir sutvarkyti po remonto.

Kai viskas buvo padaryta, surengėme nedidelį vakarienę – pakvietėme abi šeimas. Uošvė žavėjasi baltais, sienų spalva, virtuvės patogumu. Nesusilaikiau ir pasakiau:
„Tai viską mama parinko. Jos akis – kaip dizainerio.“

Uošvis staiga pradėjo kalbėtis su mano tėčiu:
„Pas mus namie rozetės kaprizuoja. Pažiūrėtum kažkada?“

Jie visą vakarą kalbėjosi. O mama su uošve juokėsi, aptverdamos interjerą. Tą akimirką supratau: mano tėvai ne tik padarė remontą. Jie sugriovė sieną tarp mūsų šeimų.

Kitą dieną Tomas priėjo prie manęs:
„Atsiprašau. BuvoIr nuo to laiko visa mūsų šeima susivienijo, nes suprato, kad tikrosios vertybės – tai širdis, rankos ir laikas, kuriuos mes skiriame vieni kitiems.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × five =

„Tėvai nesiskundžia, bet viską atiduoda; vyras klausia: „Mano padeda, o kaip tavo?““