Tėvai parinko sūnui nuotaką pagal statusą, o aš likau priešas dėl kilmės.

Mičo tėvai jam parinko nuotaką pagal statusą. O aš likau priešu tik dėl to, kad užaugau ne toje šeimoje.

Mano istorija prasidėjo dar tolimoje vaikystėje. Mičas – vienintelis profesoriaus ir gydytojos sūnus. Joja motina – gerbiama pediatrė, tėvas – filosofijos katedros dėstytojas. Visas Mičo vaikystės laikas buvo minutėmis suplanuotas: būreliai, sporto sekcijos, knygos, privatūs mokytojai, olimpiados. Jis atitiko laukimus – buvo protingas, išauklėtas, visada mokėsi puikiai. Tačiau vienas dalykas netilpo į griežtas jo šeimos taisykles – draugystė su manimi.

Mane vadino Austėja. Aš gimiau paprastoje, jei ne skaityti – sunkiomis sąlygomis gyvenančioje šeimoje. Motina nedirbo, o tėvas dirbo gamykloje ir gėrė, kol galiausiai dingo iš mūsų gyvenimo. Nepaisant to, Mičas visada buvo šalia. Jis padėdavo man ruošti namų darbus, gindavo nuo kiemo pašaipų, dalijosi sumuštiniais mokykloje ir klausydavo mano vaikiškų baimių. Mes buvome nesiskyrė, kol gyvenimas mus išskyrė.

Kai man sukako penkiolika, mirė mama. Patekau į vaikų namus, ir mūsų ryšys nutrūko. Vėliau sužinojau, kad Mičas bandė mane surasti, tačiau tėvai įtikino jį, jog aš pati atsisakiau bendrauti. Jis nustojo man rašyti, ir ilgai galvojau, kad jam tiesiog nusibodau.

Atsitiktinai susitikome vėl – egzaminų sesijos metu. Vos atpažinau toje užtikrintame, padoriai atrodančių jaunuolį tą berniuką, su kuriuo bėgiojau kieme. O jis iškart suprato, kas priešais jį. Taip, su šypsena ir drebančiu balsu, mes vėl pradėjome bendrauti. Draugystė grįžo, bet šįkart su kitokiu atspalviu.

Mičas pasiūlė kartu stoti į universitetą. Mes įstojome. Kartu mokėmės, dažnai pailsėdavome bibliotekoje iki vėlyvos nakties, vaikščiodavome lietuje, ir vieną rudenį, po medžių lapais, jis paėmė mano ranką ir prisipažino meilėje. Aš pravirksau – nuo laimės.

Po pusėtų metų papasakojau jam, kad visą tą laiką rašiau laiškus iš internato. Jis buvo sukrėstas. Paaiškėjo, jog jo tėvai tiesiog jų neperdavė. Jis siautėjo. Jo motina tvirtino, kad norėjo geriausiai – apsaugoti jį nuo „purvino praeities“. O jam tie laiškai tapo išdavystės įrodymu, bet ne mano – jų.

Kai jis paskelbė, kad ruošiasi vesti mane po instituto baigimo, namuose prasidėjo skandalas. Tėvai jam jau buvo parinkę „tinkamą“ mergų – dekano dukrą, protingą, kilmingoje šeimoje užaugusią. O aš… aš likau ta pačia mergaite „iš niekur“. Tačiau Mičas pasipriešino šeimos valiai. Pradėjome gyventi kartu nuomojamame bute. Sužinojau, kad laukiuosi, ir džiaugsmingai jam papasakojau. Jis mane apkabino ir tarė: „Tai bus pats laimingiausias vaikas pasaulyje“.

O po kelių dienų pas mus atpažino jo motina. Be sveikinimo, be žodžių. Tik tyliai padėjo ant stalo voką su pinigais ir sušnibždėjo:
— Dink iš jo gyvenimo. Kartą ir visiems laikams.

Aš tylėjau. Jis nežinojo apie šį vizitą. Norėjau išsaugoti mūsų meilę. Bet kai gimė mūsų sūnus, įvyko neišvengiama.

Mičo motina vėl pasirodė, bet šįkart su kitu „dovana“ – DNR tyrimo rezultatais. Juose buvo rašoma, kad vaikas, matyt, ne jo. Mičas patikėjo. Susirinko daiktus ir išėjo, nė kartą neišgirdęs mano. Aš stovėjau su kūdikiu rankose ir negalėjau patikėti, kad šitas žmogus, mano Mičas, galėjo taip lengvai nubraukti viską.

Pardaviau butą, persikrausčiau į kitą miestą, įstojau į medicinos universitetą. Dirbau, mokiausi, viena auginau sūnų. Niekada jam nepasakojau blogai apie tėvą, tik sakydavau: „Jis kadaise giliai mus mylėjo“. Praėjo metai.

Aš tapau karo gydytoja. Mano sūnus užaugo. Ir tik po dešimtmečio sutikau vyrą, kuriam vėl galėjau tikėti. Susituokėme, susilaukėme dar dviejų vaikų. Mano vyras niekada neskirstė vaikų į „savo“ ir „ne savo“. Jis tapo tėIr aš nežinau, ar jam kada nors gailės, kad pasirinko pabėgti, o ne kovoti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

thirteen − two =

Tėvai parinko sūnui nuotaką pagal statusą, o aš likau priešas dėl kilmės.