Taip, turiu istoriją, kurią reikia pritaikyti lietuviškai. Štai kaip ji skambėtų…
Kotryna su Geniu susitikinėjo dvejus metus. Kotrynos mama jau nerimavo, kad duktė laiką švaisto su juo, iki vestuvių taip ir nepriėjus. Pats Genijus sakydavo, kad nėra ko skubėti – dar visko spės, jiems ir taip gerai kartu…
Praslinko vasara, nuo medžių nukrito lapai, užklodami šaligatvius auksiniu kilimu, prasidėjo lietūs. Ir vieną drėgno, šlapto spalio dieną Genijus staiga netikėtai paprašė Kotrynos rankos, padovanodamas paprastą, nedidelį žiedą.
Ji apkabino jo kaklą ir pašnibždom į ausį: „Taip“, o tada užsidėjo žiedą ant piršto ir džiaugsmingai sušuko: „Taip!“, ištiesusi rankas į viršų ir šokinėdama iš laimės vietoje.
Kitą dieną jie nuėjo į įstaigą ir, drovodami, pateikė prašymą. Vestuvės buvo suplanuotos gruodžio vidury.
Kotryna svajojo apie vasaros vestuves, kad visi matytų, kokia ji graži baltoje suknelėje. Bet su Genijumi nesiginčijo. Staiga jis atidėtų iki kitos vasaros, o gal net apsigalvotų. O ji jį mylėjo ir neišgyventų išsiskyrimo.
Vestuvių dieną pūtė smarkus vėjas, snigo. Vėjas sujaukė kruopščiai sudėtą šukuoseną. Baltos suknelės sklandu išsiplėtė kaip varpas, ir atrodė, kad kitas gūsis pakels gražiąją nuotaką ir nuneš tolyn. Priėjus prie mašinos, Genijus paėmė laimingą žmoną ant rankų ir nunešė. Ir niekas – nei pūga, nei sujaukta šukuosena – negalėjo sugadinti jų džiaugsmo.
Iš pradžių Kotryna maudėsi meilėje ir laimėje. Atrodė, kad taip bus amžinai. Taip, kartais jaunavedžiai truputį pykdavosi, bet naktį greitai susitaikydavo ir mylėjosi dar stipriau.
Po metų laimingame šeimynėlėje gimė Domukas.
Berniukas augo ramus ir nuovokus, džiuginant tėvus. Genijus, kaip dauguma vyrų, mažai padėdavo Kotrynai su sūnumi, bijodavo jo paimti ant rankų, o jei ir paimdavo, Domukas pradėdavo verkti, ir Kotryna skubiai jį atsiprašydavo.
„Geriau tu su juo, tau geriau pavyksta. Kai užaugs, tada žaisime su juo futbolą. Aš geriau užtikrinsiu jums gyvenimą“, – sakydavo Genijus, tačiau jo atlyginimo vos užtekdavo trims.
Domukas užaugo, pradėjo eiti į darželį, Kotryna grįžo į darbą. Tačiau pinigų daugiau neatsirado, santaupų pirmajam paskolos įnašui taip ir nesužiopsojo. Prasidėjo priekaištai, sutuoktiniai pykdavosi, kaltindami vienas kitą per didelėmis išlaidomis. Susitaikyti taip lengvai kaip anksčiau jiems nebesisekdavo.
„Viskas, jau pavargo. Dirbi-vis dirbi, o tau vis vien pinigų neužtenka. Gal tu juos valgai?“ – kartą susierzino Genijus.
„Tu juos valgai“, – atkirto Kotryna. – „Pažiūrėk, kokį pilvą užsiveisei.“
„Tau nepatinka mano pilvas? Ir tu, žinai, pasikeitei. Aš vedžiau gražuolę drugelį, o tu virte į vikšrą.“
Žodis už žodžio jie susipyko iki nepakantumo. Kotryna, nušluostydama ašaras, nuėjo į darželį pas Domuką. Grįžtant namo, klausydama sūnaus šnekučių, ji staiga suprato, kad negali prarasti Genijaus. Dabar ateis namo, ji jį apkabins, pabučiuos ir atsiprašys. O Genijus, kaip anksčiau, atsakys į bučinį, ir viskas vėl bus taip, kaip buvo. Mylimi, kaip žinia, pykstasi – tik linksminasi. Nuotaiga pagerėjo, ir Kotryna skubino vos spėjantį sekti paskui ją Domuką.
Tačiau butas sutiko juos tyla ir tamsa. Nuo pakabos dingo vyro striukė, nebėra ir batų. „Atvės, sugrįš“, – nutarė Kotryna ir ėmė kepti bulves su lašiniais, kaip mėgo Genijus.
Bet Genijus taip ir nebegrįžo, į skambučius neatsakė. Ryte Kotryna, pervargusi nuo nemigos ir blogų minčių, nuvedė Domuką į darželį ir išvažiavo į darbą. Kaip nors palaukė pertraukos, atsinaujino, sakydama, kad jaučiasi blogai, bet važiavo ne namo, o pas Genijų į darbą.
Kotryna priėjo prie jo kabineto ir, kartodama mintyse iš anksto parengtus žodžius, atidarė duris. Genijus stovėjo jai nugarJai išvydus Genijų glėbiančį kitą moterį, širdį perplėšė toks skausmas, kad atrodė – nebegalės kvėpuoti, bet tada ji atsigręžė į savo sūnų, kurio ištikimybė ir meilė buvo vienintelis švyturys tamsioje naktį, ir suprato – būti gera mama yra didesnė laimė nei būti mylima blogo vyro.