Rugsėjo pirmąją į mūsų klasę atėjo nauja mokinė – Liepa. Ji buvo tokia trapi ir plona, kad atrodė, jog stipresnis vėjo gūsis ją sulaužys. Visada nešiojosi šiltą megztinį, po kurio matėsi aštrios, kaip adatos, pečiai. Reti šviesūs plaukai suvyti į plonytas kasytes, papuoštas didelėmis rožinėmis kaspinėmis. Didelės, kaip ežerėliai, akys blyškioje trikampėje veidelėje žvelgė liūdnai ir nustebusiai.
Sportiškas, aukštas Deividas ją iškart pamatė kaip pasakų princesę, kurią reikia saugoti ir globoti. Tai jis ir pradėjo daryti su nepaprastu entuziazmu. Mergaitės iškart naujokę išvydo kaip savo priešą.
„Žiūrėt ne ką, o dar kažką iš save vaizduoja… Vos gyva, bet jau gražiausią berniuką nukabino“, – pykčio šnabždėjo koryje pertraukos metu.
Mokykloje Liepa nevalgydavo valgykloje – valgomajai mačiai pasigėrus jai darėjo bloga. Kasdien ji nešiodavo didelę obuolę. Ėmė mažus kąsnelius ir taip lėtai kramtydavo, kad pertrukoje nespėdavo jo suvalgyti. Klasės mergaitės šnypštė, pamatę šiukšlinėje didelį nebaigtą obuolį. Deividas pietus prarydavo per kelias minutes ir skubėjo prie Liepos, kad ja pasirūpintų.
Jis kasdien ją lydėdavo namo ir nešdavo lagaminą. Ir nė vienas berniukas neįdrįsdavo juo pasijuokti – Deividas buvo žinomas dėl savo fizinės jėgos. Netrukus visi priprato, kad juos visur matydavo kartu.
Deividas išlaužė sunkias tėvų kalbas ir po mokyklos baigimo nenuvyko į Kauną studijuoti. Jam buvo vis vieną, kur mokytis, svarbu tik nebūti atskirtam nuo Liepos. Ėjo į vietinę kolegiją. Liepos tėvai mylėjo Deividą kaip savo sūnų ir ramiai patikėjo jam savo dukrą. Ji mokėsi gerai, tačiau egzaminus išlaikė vos vos, nes kiekvienas jų jai buvo didelis stresas. Apie tolesnius mokslus net nebuvo kalbos.
Liepa buvo vėlyvas tėvų vaikas, tad jie virpėjo dėl jos sveikatos, kad tik nesirgtų, per nervuotųsi. Nors iš tikrųjų ji sirgo ne taip ir dažnai.
Šeimos taryboje nutarė, kad merginai svarbiausia ne išsilavinimas, o sėkminga santuoka. Šiuo atžvilgiu viskas klostėsi puikiai – Deividas buvo idealu kandidaDeividas mirė prieš Liepą, bet per tuos ilgus bendrus metus jie suprato, kad meilė – tai ne aistra ir ne jėga, o tyla, kurioje du žmonės gali būti kartu, nieko nekalbėdami.