Tą rugsėjį į mūsų klasę atėjo nauja mergaitė Aldona. Ji buvo tokia plona ir trapia, kad atrodė – stipresnis vėjo gūsis ir sulaužys. Visada vaikščiojo šilta megztine, iš kurios kyšojo aštrios, lieknos petys. Reti šviesūs plaukai suvyti į plonytes pigtelėmis, puoštas didelėmis rožinėmis kaspinėmis. Didelės pilkos akys blyškiame trikampyje veide žvelgė liūdniai ir nustebusiai.
Aukštam, sportiškam Liudvikui ji atrodė kaip pasakų princesė, kurią reikia saugoti ir globoti, ką jis ir ėmė daryti su dideliu užsidegimu. O mergaitės iškart iš nieko nekęsti pradėjo naujokę.
„Žiūrėti nėra į ką, o iš save kažką įsivaizduoja… Vos siela kūne laikosi, o štai… Pačią gražiausią berniuką atplėšė“, – piktai šnibždėjosi jos pertraukoje.
Mokykloje Aldona į valgyklą nevaikščiodavo. Nuo valgyklos maisto jai iškart pasidarydavo blogai. Kiekvieną dieną ji atsinešdavo didelę obuolį. Rakandavo mažus grybelius ir taip lėtai kramtydavo, kad per didžiąją pertrauka nespėdavo obuolio suvalgyti. Mergaitės snargždavo, pamatę šiukšlinėje didelį nevalgytą likutį. Liudvikas prarydavo pietus nekramtydamas ir skubėdavo prie Aldonos, kad ją apsaugotų.
Jis ją palydėdavo namo ir nešdavo jos kuprinę. Nė vienas berniukas nebuvo drįsęs juo pasišaipyti. Brangiai atsieitų tokia išdaiga, nes Liudvikas garsėjo savo jėga. Netrukus visi priprato, kad juos visur ir visada matydavo kartu.
Liudvikas išstovėjo sunkią kovą su tėvais ir po mokyklos baigimo neišvažiavo į apskrities miestą studijuoti. Jam buvo vis vienu, kur mokytis, tik neatsiskirti nuo Aldonos. Ėjo į technikumą savo miestelyje. Aldonos tėvai Liudviko negalėjo pergyventi ir ramiai patikėjo jam savo dukrą. Ji mokėsi gerai, bet egzaminus vos išlaikė – beveik kiekviename jai pasidarydavo blogai. Apie tolimesnius mokslus nebuvo ir kalbos.
Aldona buvo vėlyvas vaikas, ir tėvai virpėjo dėl jos – tik serga, nervinasi. Nors, tiesą pasakius, ji nelabai dažnai ir sirgdavo.
Šeimos taryboje nuspręsta, kad merginai svarbiausias ne išsilavinimas, o sėkminga ištekėjimas. Čia viskas klostėsi puikiai. Liudvikas – tinkamas jaunikis. Aldonos motina, dirbdama gydytoja, įdarbino dukrą klinikos vyr. gydytojo sekretore. Taigi Aldona sėdėjo priėmimo kambary, spausdino ant mašinėlės ar atsiliepdavo į skambučius.
Tik Liudviko tėvams Aldona nepatiko. Ne tokios nuotakos jie svajojo sūnui. Įkalbėjo apsigalvoti, sakė, kad jis dar nesupranta, kokiam gyvenimui save pasmerkia. Ji jam nebus atrama, vargiai ar galės pagimdyti…
O Liudvikas apie tai net negalvojo. Jam tiesiog patiko globoti trapią mergaitę. Pats jautėsi dar stipresnis šalia jos. Patiko, kad ji nepanasi į kitas mergaites, ir kaip žiūrėjo į jį savo didelėmis pilkomis akimis – tai irgi patiko. Bet tėvai taip išvargino save ir Liudviką kalbėdami apie galimą santuoką, kad jis pagalvojo – ir pasipiršo Aldonai.
Jos tėvai džiaugėsi, kad dukrai toks geras jaunikis teko. Dabar galima mirti ramiai, dukra neprasijoks. Tiesa, Aldonėlė mėgėTačiau Liudvikas, pažvelgęs į Aldoną, jau žinojo, kad jokia kita jam nereikalinga – ji buvo ta, kurios jo širdis ilgėjosi visą gyvenimą.