„Tu monstras, mama! Tokioms kaip tu negalima turėti vaikų,“ išverkė Gabija. Ji buvo išprovincijos miestelio, kur gyveno su vieniša motina – šaltąja, nešilta širdies. Mergina išvažiavo į Vilnių studijuoti. Vieną kartą išėjus su draugėmis į klubą, sutiko Dovydą. Vilnietis, išvaizdus, jo tėvai išvykę metams į užsienio komandiruotę. Ji įsimylėjo jį be galo ir netrukus persikėlė gyventi pas jį.
Gyveno iš prabangos, tėvai siuntė pinigus. Kasdien – arba klubai, arba vakarėliai namuose. Iš pradžių Gabijai patiko toks gyvenimas. Kol ją išsibastė, prikibo skolų ir praleistų paskaitų, žiemos sesiją išlaikė vos per vos. Iškilo klausimas dėl jos išmetimo.
Gabija pažadėjo pasitaisyti ir pakartoti egzaminus. Ir tikrai – įsitraukė į mokslus. Kai pas Dovydą užsukaudavo kompanija, ji užsirakindavo vonioje. Sesiją išlaikė, bet nusprendė Dovydą įtikinti, kad reikia atsitokti. Jam juk paskutinis kursas, greit diplomas.
„Nebūk kvailė, Gabiuk. Gyvenimas vienas. Jaunystė – greit praeina. Jei ne dabar, tai kada linksminsimės?“ – be rūpesčio atsakė jis.
Gėda buvo pasakyti mamai, kad gyvena su vaikina be santuokos. Kai skambindavo namo, meluodavo, kad jie susituokė, o vestuvėms palauks, kol Dovydo tėvai grįš.
Vieną dieną Gabijai paskaitose pasidarė bloga. Galva svaigo, pykino. Ji neatsiminė savo ciklo ir su siaubu suprato, kad greičiausiai laukiasi. Nėštumo testas patvirtino jos baimę.
Terminas mažas, ir Dovydas ėmė ją įtikinti daryti abortą. Pirmą kartą jie susipyko taip smarkiai, kad vaikinas išėjo ir dvi dienos nerodė nosies. Gabija verkė ir laukė. Galiausiai jis sugrįžo – bet ne vienas. Ant jo kabojo girtuoklė blondinė, vos laikiusi kojose. Gabija, išsekusi nuo nerimo, prarado kantrybę ir užrėkė, pasiūlydama išvaryti jo palydovę.
„Ji neis. O jei nepatinka – išlįsk pati, isterike!“ – sušuko jis ir trenkė Gabijai.
Ji pagriebė paltą ir išbėgo iš buto. Įsivažinėjusi nuėjo iki bendrabučio. Su patinusiu skruostu, nutekėjusiu makiažu ir ašaromis pabeldžiau durų. Sargybės moteris pasigailėjo ir įleido.
Kitą dieną atėjo Dovydas, maldavo atleisti, žadėjo, kad daugiau niekada neliestų, prašė grįžti. Gabija patikėjo. Dėl vaiko.
Vos vos išlaikė pirmą kursą. Į namus bijojo važiuoti. Ką pasakys mama? Bet likti Vilniuje irgi buvo baisu. Greit turėjo grįžti Dovydo tėvai, o ji – su pilvu ir išblyškusi.
Ir tikrai, iš komandiruotės sugrįžo tėvai. Sužinoję, kad Gabija iš užkampio, tik antro kurso, tėvas pradėjo nemalonią pokalbį. Pasisiūlė jai pinigų, kad išvyktų ir paliktų jų sūnų ramybėje.
„Suvok, koks jis tėvas? Tik vakarėliai ir klubai. O gal ir ne jo vaikas? Siūlau nemažą sumą. Imk ir varyk atgal į savo miestelį. Tikėk, taip bus geriau visiems.“
Gabijai buvo skaudu tai girdėti. Nuo gėdos norėjo žemę praryti. Dovydas neužtarė, tylėjo. Pinigų ji nepriėmė, nors vėliau gailėjosi. Susikrovė ir išvažiavo pas motiną.
O ši, tik pamatžiusi dukrą su pilvu slenksčyje, iškart viską suprato.
„Kodėl viena? – susirūpinusi paklausė ji. – Kaip suprantu, neištekėjai? Pasimėgavo vilnietis ir išmetė? Bent pinigų davė?“ – klausė motina, neįleisdama tolyn nuo durų.
„Mam, kaip tu gali? Man nereikia jo pinigų.“
„O ko čia atvažiavai? Mes ir taip vos gyvenom. Galvojau, dukra išsitraukė laimės bilietą, ištekėjo už vilniečio. O ji su pilvu atvažiavGabija paėlusi ranką į duris, bet vietoj to apsikabino motiną ir pasakė: “Atsiprašau, mama, kartu mes išmoksime mylėti viena kitą”.