„Tu ką, po padu?!” — anyta pasibaisėjo, pamačiusi, kad sūnus pats ruošia pusryčius.

Ona, mano uošvė, vos neišmušė akies, pamatęs, kad jos sūnelis pats kepa pusryčius

Valentina Kazlauskienė (tarkim, kad taip) atvyko pas mus pirmą kartą per aštuonerius metus. Nuo to laiko, kai aš ir jos sūnus Tadas susituokėme. Ji gyvena kaimely prie Rokiškio ir į miestą išvažiuodavo retai – amžius, sveikata, o dar ir ūkis neleisdavo. O štai staiga pati pasiūlė: „Atvažiuosiu, pažiūrėsiu, kaip jūs ten gyvenate. Galų gale, vaikai, šeima, butas paskoloje – turiu tai pamatyti savo akimis“.

Aš, tiesą sakant, nudžiugau. Per tiek metų – nei vizito, nei sveikinimo, nei paprasto „kaip sekasi“ telefonu. Tikėjausi, gal atitirps, pasikaitinėsime, tapsime arčiau. Sutikome ją kaip gimtąją: parodėme kambarį, parodėme gardesnių, davėme minkštą chalatu ir šiltus batsiuvius. Stengėmės – ir aš, ir Tadas. Nors abiem teko bėgioti tarp darbo ir namų ruošos, galų gale – svečiai vyresni, dėmesio reikalauja.

Pirmos dienos praėjo ramiai. Be ypatingų ekscesų. O tada atėvo šeštadienio rytas. Aš pagaliau leidau sau pailsėti – pavargau per savaitę kaip permainos karvė. O Tadas atsikėlė ankščiau. Jis pas mane toks – rūpestingas, dėmesingas, mėgsta nustebinti. Štai ir tą dieną nusprendė mus su jo mama pasivaišinti pusryčiais.

Aš dar pusmiegėj girdėjau, kaip jis kimšasi virtuvėje – čiaužkia keptuvė, burbuliuoja kavos aparatas, kvepia skrudintos duonos sklapiai sviestu. Aš šyvenau į pagalvę. Mano vyrukas. Mano rūpestingasis Tadas. Bet visa ši idilė truko lygiai iki to momento, kol į virtuvę įplaukė Valentina Kazlauskienė.

Aš išgirdau jos balsą pro užvertas duris:

– Kas čia per nesąmonė?! Ką tu čia darai, sūneli? Prie viryklės?! Su prijuostę?!

– Mama, aš tiesiog nusprendžė pusryčius paruošti. Juk tu pavargai nuo kelionės. Gabija miega – tegu išsimiega. Aš ir pats mėgstu virti, tu gi žinai…

– Tuoj pat nusivilk tą gėdą! Vyras virtuvėj – tai gėda! Aš ne tam tave atauginau! Tavo tėvis visą gyvenim net puodelio nuplauti neišmoko, o tu čia kiaušinienį kepti, kaip kokie namų tvarkytojai! O Gabija, beje, kodėl lovoj guli?! Tai jos pareiga, ne tavo! Visai po kojomis pasidaręs, gėda žiūrėt!

Aš gulėjau miegamajame, sugniaužusi antklodę iki ausų, ir nežinojau – ar juoktis, ar išeiti ir įsikišti. Jos žodžiai sukėlė pykinimą. Man buvo nepatogu už Tadą, liūdna už save ir baisu, kad šis vizitas gali palikti nesuraminamą randą mūsų santykiuose.

Aš išėjau, kai ji jau pradėjo užvirsti. Tadas vis dar laikė mentelę, o viryklėj – prisvariusią kiaušinienę. O Valentina Kazlauskienė drebėjo nuo pykčio ir murdėjo ką nors apie „ištvirkimą“, atsakomybės stoką ir „vyras turi būti vyru“.

Man teko skubiai užvirti valerijonų – kitaip infarktas būtų įvykęs tiesiai virtuvėje. Aš atsisėdau šalia, paėmiau ją už rankos ir ramiai, moteriškai paaiškinau:

– Mūsų šeimoje viskas kitaip. Mes – partneriai. Aš verdu, valau, skalbiu, dirbu. Bet ir Tadas padeda. Jis irgi kepa. Nes myli. Nes rūpinasi. Argi tai blogai?

Bet ji nesiklausė. Veidas buvo akmeninis, akys – smerkiančios. Ji tylėjo, bet iš veido išraiškos buvo aišku: „Iš vyro padarė skudurą“. O kai po poros dienų ji išvažiavo, neapkabinusi mūsų atsisveikinant, aš supratau – ji taip ir nepriėmė mūsų gyvenimo būdo.

Vėliau Tadas prisipažino, kad ji telefonu skundėsi uošviui: „Mūsų berniukas dabar žmoną aptarnauja, vargšas, net išsimiegoti negali – prie viryklės nuo ryto“. O aš pagalvojau: koks siaubas – užauginti vyrą taip, kad jis bijotų rūpintis. Kad jo gerumas būtų laikomas silpnumIr kai kitą savaitgalį Tadas vėl kepė mums kiaušinienę, aš tik linktelėjau link jo su šypsena, žinodama, kad gerumas niekada nebus gėda.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + 17 =

„Tu ką, po padu?!” — anyta pasibaisėjo, pamačiusi, kad sūnus pats ruošia pusryčius.