Tu man daug skolinga, mama

Tu turi man skolą, mama

Gabija susipažino su savo būsimu vyru gatvėje. Ji užsimiegojo prieš egzaminą. Atbėgo į stotelę, o tramvajus išvaziavo tiesiai prieš jos akis.

„Na va!“ – tartoji, užsikandusiai nagą iš pykčio. „Dabar tikrai pavėluosiu.“

„Panelė, o kur jums reikia?“ – Šalia sustojo vaikinas dviračiu. „Galiu jus pavežti.“

„Dviračiu? Juokaujatės?“ – suerzinta paklausė ji.

„O kas? Vis tiek geriau nei pėsčiomis. Ar lauksite tramvajaus? Nežinia, kada jis vėl atvažiuos.“ – Vaikinas žiūrėjo į ją, laukdamas atsakymo.

Tuo metu mobiliųjų dar nebuvo, gatvės telefono automatai retai veikė, taksi iš gatvės neiškviesi. O ką ji praras?

„Nuvažiuosime greičiau nei tramvajumi, per kiemus,“ – paskubino ją vaikinas priimti sprendimą.

Gabija užkando lūpą, kovodama su abejonėmis, o laikas bėgo. Ji priėjo prie dviračio ir šonais atsisėdo ant bagažinės.

„Laikykitės tvirtai,“ – tarė vaikinas ir atsispyrė nuo bordiūro. Dviratis, šiek tiek svyruodamas priekiniu ratu, nuvaziavo nuo stotelės. Gabija jau norėjo šokti žemyn, išsigandusi, bet dviratis įsibėgėjo ir ėjo sklandžiau. Po dešimties minučių jie jau buvo prie medicinos instituto. Gabija nulipo nuo dviračio.

„Ačiū,“ – pasakė ji ir pastebėjo prakaito lašus vaikino smilkiniuose. „Sunku buvo?“

„Truputį,“ – atvirai prisipažino jis. „Kaip tave vadina?“ – Jis sėdėjo ant dviračio, viena koja atsiremęs į laiptelį. Jų veidai buvo viename lygyje.

„Gabija, o tave?“

„Mantas. Sėkmės egzamine!“ – pasakė jis ir nuvaziavo.

Gabija palydėjo jį žvilgsniu ir paskubėjo į egzaminą.

Kai ji priėjo prie auditorijos, pirmieji keletas žmonių jau buvo įėję vidun.

Studentai atsiremė į sienas nugaromis, verkdami į sąsiuvinius su paskaitomis. Gabija bandė nurimti po važiavimo dviračiu, susitelkti į egzaminą. Auditorijos durys atsivėrė, išleisdamos laimingą Dovydą Petrauską su laiminga ir kvaila šypsena.

„Penketukas?“ – paklausė Gabija.

„Ketvertas,“ – džiaugsmingai atsakė Petrauskas ir pamojavo prieš ją knygelė.

„Kitas,“ – į atviras duris įlindo katedros laborantė, sėdinti prie stalo su bilietais. Kažkodėl ji įsmeigė žvilgsnį į Gabiją. „Vienas išeina, kitas iškart įeina. Daugiau nešauksiu,“ – pasakė ji ir dingo už durų.

Studentai suglumo. Gabija giliai atsikvėpė ir įėjo į auditoriją. Ji paėmė nuo stalo bilietą, perskaitė klausimus ir iškart suprato, kad žino atsakymus.

„Bilieto numeris,“ – paskubino ją laborantė.

„Tryliktas.“

„Pasiimkite lapą ir eikite ruoštis. Kas pasiruošęs atsakyti?“ – paklausė laborantė, žvelgdama nuo Gabijos ant suklupusių prie stalų studentų.

„Aš pasiruošusi,“ – iššovė Gabija.

Laborantės švelniai suformuota antakis pakilo aukštyn.

„Tikrai? Gal…“

„Tikrai,“ – pertraukė ją Gabija.

Laborantė pažvelgė į profesorių. Tas linktelėjo, ir Gabija nuėjo prie jo stalo.

„Na, kaip?“ – paklausė mergina iš grupės, kai Gabija išėjo iš auditorijos.

„Puikiai!“ – vos sulaikydama džiaugsmą, atsakė Gabija.

„O kam atsakei?“

„Profesoriui. Šiandien jam gera nuotaika,“ – pridūrė ji ir nuėjo prie laiptų. Senų ketaus laiptų laipteliai linksmai sužvangė nuo jos kulniukų.

Gabija išbėgo iš pastato ir pamatė Mantą. Jis laukė jos, šalia medžio stovėjo jo dviratis. Gabija nuskrido nuo laiptų, vos paliesdama pakopas.

„Tu nenuvažiavai?“

„Nusprendžiau palaukti tavęs, sužinoti, kaip išlaikei.“

„Puikiai!“ – nusišypsojo Gabija.

„Važiuojam?“

„Kur?“ – susigąsdino mergina.

Pasiruošti kitam egzaminui šiandien ji vargu ar ruošis, bet ir neplanavo niekur vykti, juo labiau su nepažįstamu vaikinu.

„Kur nori. Galime paplaukioti valtimi arba nueiti į kiną. O gal tiesiog pasivaikščioti.“

„O tu nedirbi?“

„Atostogose dar savaitę,“ – atsakė vaikinas.

Jie pirmiausia plaukiojo valtimi, po to užsuko į kavinę, o vėliau sėdėjo vėsioje kino salėje. Atsisveikindama su Mantu tamsstant prie namų, Gabija suprato, kad įsimylėjo.

„Kur tu buvai? Aš jau nervinausi. Kaip išlaikei?“ – paklausė mama, kai tik dukra įėjo į butą. „Ne laiku išsiblaškius. Žiūrėk, neišlaikysi sesijos, liksi be stipendijos.“

„Išlaikysiu,“ – pažadėjo Gabija.

Po metų ji ir Mantas susituokė. Jis buvo vyresnis, jau dirbo. Jie nusprendė gyventi savarankiškai ir išsinuomojo mažą, nusipuvusį butą. Kokie jie buvo laimingi!

Po pusantro metų Manto tėvas mirė nuo širdies smūgio, tiesiai per paskaitą. Jis dėstė universitete. Mama beveik prarado proto iš sielvarto. Praradusi gyvenimo prasmę, ji klajodavo po butą ar gulėjo lovoje, žiūrėdama į lubas.

Bijodama už mamos būklę, Mantas pasiūlė Gabijai persikelti pas ją, kad padėtų, atitrauktų nuo liūdesio. Gabija, žinoma, sutiko. Ji grįždavo iš instituto anksčiau už Mantą, ruošdavo pietus arba valydavo butą. Įėjusi į virtuvę, mama nustebusi žiūrėdavo į Gabiją, tarsi nesuprasdama, kas tai.

Gabija pasidalijo savo įtarimais ir nusiGabija švelniai pasilenkė ir paėmė seno vyrą už rankos, šildydama ją savo šiltu prisilietimu, nes suprato, kad tikra šeimos šilta vienija ne sienos, o širdyse gyvenanti meilė ir paroda.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eight + 16 =

Tu man daug skolinga, mama