„Tu man nebereikalinga“: kaip vyras paliko žmoną, kai ji gavo teisę tapti mama

„Tu man nebereikalinga“: kaip vyras paliko žmoną, kai jai leido tapti motina

Kai Austėja grįžo iš darbo penktadienio vakare, ji net nenutuokė, kad ši diena apvers jos gyvenimą. Atidariusi duris, kaip įprasta, šaukė:

— Mielasis, aš namie!

Tyla. Name buvo neįprastai tylu.

„Keista… Juk jis jau turėtų bûti čia“, pagalvojo moteris ir nukeliavo į miegamąjį.

Ji atsiėmė duris — ir sustingo lyg įsmeigta. Lukas, jos vyras, stovėjo prie lovos ir skubiai dėjo savo daiktus į lagaminą.

— Lukai… Ką tu darai? — sušnibždėjo Austėja, negalėdama patikėti savo akimis.

— Aš išvykstu, — ramiai atsakė jis, net nepažvelgęs į ją.

— Kaip išvyksti? Kodėl?! Kas atsitiko?

— Vis dėl tavo tėvo, — jis užrūstintai atšovė.

— Mano tėvo?.. O ką jis čia?

Austėja nieko nesuprato — nei žodžių, nei prasmės, nei to, kas išvis vyksta. O tuo tarpu jos šeimyninis gyvenimas, į kurį ji įdėjo tiek šilumos, meilės ir kantrybės, griūvo tiesiai prieš akis.

Jie susipažino, kai Austėjai buvo dvidešimt aštuoneri. Lukas buvo aštuoniais metais vyresnis — pasitikintis savimi, patrauklus, patyręs. Tuomet jai atrodė, kad ji sutiko tikrą vyru. Giminės, draugai, visi aplink kartojo, kad metas eiti į santuoką. Laikrodis tiksi, amžius juk nebe mergaitiškas. Austėja pradėjo žiūrėti į kiekvieną galimą gerbėją kaip į būsimą vyrą — ir tai baugino vyrus.

Bet su Luku viskas buvo kitaip. Susipažino per kolegę kavinėje, užsiminė — ir nuo to meto viskas ėmė vis greičiau. Jis buvo mandagus, dėmesingas. O kai sužinojo, kad Austėja turi nuosavą butą, naują automobilį, gerą pareigas miesto administracijoje ir verslininką tėvą — staiga tapo ypatingai rūpestingas ir švelnus.

Po metų jie surengė ištaigingą vestuves. Viską apmokėjo jos tėvas. Lukas neprieštaravo. Be to — su entuziazmu priėmė pardavėjo pareigas viename iš uošvio parduotuvių.

Šeimyninis gyvenimas iš pradžių atrodė kaip pasaka: kelionės užsienį, vakarienės, dovanos. Tik vienas dalykas viską gadino — Lukas niekur nemokėjo. Visur — Austėja. Iš pradžių ji nekreipė dėmesio. Po to pradėjo prašyti. Po to — maldauti.

— Kodėl aš viena viską traukiu? — skundėsi draugei. — Noriu jaustis moterimi, trapią, kuria rūpinasi.

Bet Lukas tik šaipėsi:

— Mieloji, nebūk kvaila. Mums viskas gerai. Nežiūrėk į tokius smulkmenas.

Darbe jis beveik nieko nedarė, daugiausia laiko leido telefone, o uždirbtus pinigus kėlė į savo sąskaitą. Austėja nieko neįtardavo.

O tada susirgo. Rimtai. Mėnesį praleido ligoninėje. Tėvai lankydavosi kasdien, Lukas — retkarčiais. Kai ji grįžo namo, atsižvelgė: purvas, neišplauti indai, grindys padengtos šiukšlėmis.
— Tu visai nesivalei?! — sušuko ji.

— O kodėl aš turėčiau? Tai moteriškas darbas, — tingiai atsakė jis.

— Bet aš buvau ligoninėje, Lukai! Ir vistyk valyti teks man?!

— Na, tu juk jau namie. Tai ir valyk.

Austėja, svirduliuodama nuo silpnumo, iškvietė valymo paslaugą. Gydytojas pasakė: atsistatymas užtruks bent metus. Apie nėštumą net negalvoti.

Kai po metų gydytojai pagaliau leido jai pastoti, ji su virpėjimu papasakojo vyrui.

— Įsivaizduoji? Mums dabar galima… Galime pradėti planuoti!

— Na… Aš dabar užsiėmęs. Ne iki to, — niurnėjo jis, smarkindamas žaidimų pultą. Nauja konsolė, nupirkta už jos pinigus, dabar buvo jo gyvenimo prasmė.

Praėjo savaitės. Jis vis tiek nesiryžo. O vieną dieną pratrūko:

— Žinai, Austėja… Aš išvykstu. Ir vaiko nuo tavęs nenoriu.

— Ką tu čia kalbi?!

— Aš tavęs nemylėjau. Tiesiog buvo patogu. Butas, pinigai, mašina. Dabar viskas atsibodo. Pavargau nuo tavęs. Tu man nebereikalinga.

— Lukai, tu… tu negali taip. Tu matei, kaip aš gydžiausi, kaip laukiau!..

— Tai tavo problemos. Ne mano. Aš laisvas žmogus.

Jis užspaudė lagaminą, įkišo ten savo konsolę — ir išėjo.

Austėja nevalgė, nemiegojo, sėdėjo bute, žiūrėdama į tuštumą. Po trijų dienų atvažiavo susirūpinę tėvai. Tėvas, pamatęs dukterį tokią, vos susilaikė nuo pykčio.

Jie pasiėmė Austėją į savo užmiesties namus. Lukas buvo atleistas tą pačią vakarą. O netrukus Kęstučiui pavyko per pažįstamus anuliuoti žento banko sąskaitą. Visos jo „santaupos“ — dingo.

Lukas liko be pinigų, be darbo, be būsto. Jam vos užteko lėšų nuomotis kambarį. Ką daryti toliau — jis nežinojo.

O Austėja po kelių mėnesių įsidarbino naujai. Ten ji sutiko vyrą, vardu Darius. Jis nebuvo jaunas, bet buvo sąžiningas, ramus, ir nuo pirmo žvilgsnio pajuto jai pagarbą ir švelnumą.

O po pusmečio jos gyvenime įvyko mažas stebuklas: dvi juostelės testo lange. Ašaros, juokas, skambutis tėvams — ir begalinė dėkingumas sau už tai, kad vieną dieną neišsigando pasakyti „gana“.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen − five =

„Tu man nebereikalinga“: kaip vyras paliko žmoną, kai ji gavo teisę tapti mama