„Tu man neištikimas?“ — ir viskas pakrypo bloga linkme

„Ar tu man neištikima?“ – ir viskas nuėjo šūviu.

Gabija grįžo namo vėlai vakare. Nusivilko paltą, iš rankinės išėmė pyragą, kurį parsinešė iš darbo, ir tyliai nuėjo į virtuvę. Ji tylėjo, bet viduje viskas verda. Pastaruosius mėnesius jos gyvenimas lyg irirtų siūlais. Bet Gabija laikėsi. Ji paruošė vakarienę, įjungė viryklę, supjaustė salotą ir išdėstė lėkštes. Lygiai aštuonių, kaip pagal tvarkaraštį, į butą įėjo vyras.

Darius tylėdamas nusivilko striukę, nuėjo į virtuvę, atsisėdo prie stalo. Keletą sekundžių tiesiog žiūrėjo į žmoną, tada su niūria mina tare:

– Ar tu man neištikima, atsitiktinai?

Gabija sustingo su lėkšte rankose. Keletą sekundžių – kapininis tylumas. Tik pigūs sieniniai laikrodžiai tykėjo.

– Iš kur tau ta mintis? – šaltai paklausė ji, nejudėdama.

– Tiesiog… Atrodai kažkaip keistai. Dažaisi dažniau. Aviesi ryškesnius drabužius. Grįžti iš darbo vėliau nei įprasta. Tarsi vėl įsimyli.

Ji tylėdama pastatė lėkštę prieš jį.

– Ar tu rimtai? – ištarė Gabija. – Dirbu dviem darbais, kad bent kaip nors išsiverstume su paskola. Nuo kovo tu neprinešei namo nei cento. Aš tavęs niekuom nekaltinu. Bet bent palaikyk, o ne rengk scenas iš pavydo, kai aš tiesiog pasidariau šukuoseną!

Darius staigiai atsistojo ir, nelaukdamas vakarienės, išėjo į miegamąjį, užtrenkdamas duris.

Kažkada Gabija laikė savo santuoką sėkme. Darius buvo linksmas, patikimas, negėrė, nerūkė. Po vestuvių jie išsinuomavo butą, vėliau gimė sūnus Matas, o po dvejų metų paėmė paskolą. Abu dirbo, bet Darius kūrė karjerą, o ji daugiau rūpinosi namais ir vaiku.

Bet viskas sudraskė per metus. Darius neteko darbo, visas dienas praleisdavo su nešiojamu kompiuteriu, skundėsi gyvenimui. Gabija viską traukė viena. Pažįstama iš darbo patarė papildomo užsidirbti: prižiūrėti vienišą pensininkę – tiesiog apsipirkti, atnešti vaistų ir pasikalbėti.

Taip Gabija pateko pas Aldoną – keistą, bet labai protingą ir vienišą moterį, kuri mokėjo tiesiog už pokalbį. Pirmą kartą per daugelį metų Gabija pajuto, kad kam nors reikalinga ne kaip šeimininkei, ne kaip motinai, o tiesiog kaikdienės kalbos draugei. Puodelio arbatos metu senutė dalijosi istorijomis iš praeities, juokėsi, filosofavo ir vis kartodavo:

– Tu verta daugiau. Baik būti šešėliu. Atsikėlk ir eik. Puošk save, mylėk save.

Gabija pradėjo keistis. Nusikirto plaukus, nusipirko porą nebrangių, bet moteriškų suknelių. Pradėjo eiti su išdidžiai pakeltu galvu. Darius tai pastebėjo – ir išsigando. Ne žmonos netekties, o savo galios praradimo prieš ją.

Vieną dieną jis užmėtė akį į Gabijos nešiojamą kompiuterį. Ten buvo tik pamainos, sūnaus nuotraukos ir receptai. Bet jis rado priežastį skandalui.

– Ką, tu jos valytoja? Už pinigus? O aš tau per šituos metus neužteko?

– Tu man davei sūnų. O dabar aš traukiu jus abu. Man gėda ne už papildomą darbą. Man gėda, kad gyvenu su vyru, kuris man už jį priekaištauja, – pasakė ji ir išėjo.

Po mėnesio Gabija kreipėsi dėl skyrybų. Darius išsikraustė pas vaikystės draugę. O Gabija… Ji pirmą kartą gyvenime pajuto laisvę. Ir šioje laisvėje nebuvo baimės. Tik tyla – ir įsitikinimas, kad nuo šiol viskas bus kitaip. Nuo šiol – sau.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one + seven =

„Tu man neištikimas?“ — ir viskas pakrypo bloga linkme