„Tu man neištikimas?“ – ir viskas pradėjo griūti.

„Ar tu man išdavystę darai?“ – ir viskas paslydo

Ieva grįžo namo vėlai vakare. Nusivilko paltą, iš rankinės išėmė pyragą, kurį parsinešė iš darbo, ir tylėdama nukeliavo į virtuvę. Ji tylėjo, bet viduje viskas veržėsi. Pastaruosius mėnesius jos gyvenimas atrodė lyg griūtų. Bet Ieva laikėsi. Ji paruošė vakarienę, įjungė viryklę, supjaustė salotą ir išdėstė lėkštes. Lygiai aštuonių, kaip pagal tvarkaraštį, į butą įėjo vyras.

Andrius tylėdamas nusivilko striukę, nuėjo į virtuvę, atsisėdo prie stalo. Kelias sekundes tiesiog žiūrėjo į žmoną, tada su rūsčia mine tartė:

„Ar tu man netyčia neišdavystę darai?“

Ieva sustingo, rankoje laikydama lėkštę. Kelios sekundės – mirties tyla. Tik pigūs sieniniai laikročiai tiksėjo.

„Iš kur tau tokia mintis?“ – šaltai paklausė ji, nepajudindama.

„Taip paprastai… Tu kažkaip keistai atrodai. Dažniau dažaisi. Ryškiau rengiesi. Grįžti iš darbo vėliau nei įprasta. Lyg vėl į kažką įsimylėjai.“

Ji tylėdama pastatė lėkštę prieš jį.

„Ar tu rimtai?“ – ištarė Ieva. „Aš dirbu dviem darbais, kad bent kaip nors išsilaikytum paskolą. Tu nuo kovo į namus nė cento neatnešei. Aš tavęs dėl nieko nekaltinu. Bet bent paguosk, o ne rengi pavydo scenas, kai aš tiesiog pasikeičiau šukuoseną!“

Andrius staiga atsistojo ir, nelaukdamas vakarienės, išėjo į miegamąjį, užtrenkdamas duris.

Kažkada Ieva laikė savo santuoką sėkme. Andrius buvo linksmas, patikimas, negėrė, neišdykavo. Po vestuvių jie išsinuomavo butą, vėliau gimė sūnus Jonas, o po dvejų metų pasiėmė būsto paskolą. Dirbo abu, bet Andrius kūrė karjerą, o ji daugiau rūpinosi namais ir vaiku.

Bet viskas subyrėjo per metus. Andrius prarado darbą, visą dieną gulėjo su nešiojamuoju kompiuteriu, skundėsi gyvenimu. Ieva traukė viską viena. Darbo draugė patarė papildomai pasidirbti – rūpintis vieniša pensininke: nešioti maistą, vaistus ir šnekėtis.

Taip Ieva pateko pas Mortą – keistą, bet labai išmintingą ir vienišą moterį, kuri mokėjo už bendravimą. Pirmą kartą per daugelį metų Ieva pajuto, kad kam nors reikalinga ne kaip namų šeimininkei, ne kaip motinai, o tiesiog kaip pašnekovai. Už puodelio arbatos senutė dalijosi istorijomis iš praeities, šnairavo, filosofavo ir vis kartodavo:

„Tu esi verta daugiau. Gana būti šešėliu. Atsikėlk ir eik. Papuošk save, pamylėk save.“

Ieva pradėjo keistis. Nukirto plaukus, nusipirko porą nebrangių, bet moteriškų suknelių. Pradėjo vaikščioti su išdidžiai pakelta galva. Andrius tai pastebėjo –

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

four + 7 =

„Tu man neištikimas?“ – ir viskas pradėjo griūti.