„Tu man niekas, ir aš nebūtinai privalau tavęs klausyti!“ – vėl užsipuolė manęs vyro duktė.
Prieš penkerius metus aš, Jurgita, ištekėjau už Dario, ir nuo to laiko mano gyvenimas mažame miestelyje netoli Kauno virto kova už šeimos taiką. Dariui buvo duktė iš pirmos santuokos, keturiolikmetė Austėja, su kuria jis dažnai susitikdavo ir rūpindavosi. Aš niekada nesipriešinau jų santykiams – priešingai, su jo buvusia žmona, Rasa, susidarė šilti, beveik draugiški ryšiai. Tačiau Austėja su savo paauglystės maištu tapo man tikru išbandymu, o jos žodžiai „tu man niekas“ skaudina kaip peilis kiekvieną kartą, kai jų išgirstu.
Rasa – išmintingas žmogus. Jei jai reikia, kad Austėja šiek tiek pagyventų pas mus, visada paskambina iš anksto, kad pasitikslintume. Kartais mes tiesiog boliojame telefonu kaip draugės. Ji nepyksta ant Dario: po skyrybų jis jai paliko butą, kurį įsigijo per santuoką, o savo dalį perrašė Austėjai. Mes su Dariu ir savo dvejų metų sūnumi, Tautvilu, gyvename mano dviejuose bute. Darius užtikrina šeimą, o aš esu mama namuose, skiriu laiką mažam. Tačiau su Austėjos atvykimu į mūsų namus prasidėjo chaosas, kurio aš jau nebegaliu pakęsti.
Neseniai Austėjai prasidėjo paauglių problemos. Rasa vėl ištekėjo, ir jos naujas vyras, Donatas, persikėlė pas juos. Iš pradžių Austėja džiaugėsi, bet netrukus pradėjo maištauti. Kai Donatas prašydavo, kad ji sutvarkytų po savimi, ji užsispyrę atsakydavo: „Tu man ne tėvas, neleisiu tau manimi valdyti!“ Nors Donatas stengdavosi atsidurti, dovanojo dovanų, buvo kantrus, Austėja jį atstūmė. Ji tapo nevaldoma: indų neplauna, šiukšlių neišneša, ant kiekvieno prašymo pyksta. Vienoje iš barnių ji Donatui pareiškė: „Čia mamos butas, tu čia niekas!“ Darius, sužinojęs apie tai, įsiutęs – juk jie išnuomoja jo butą, ir iš to pinigų gyvena visa jų šeima. Rasa atkalbinėjo Austėją, o ši, apsiverkusi, paskambino tėvui, maldavo, kad ją pasiimtų pas mus.
Aš neprieštaravau. Tautvilis miega mūsų kambaryje, o svetainėje yra išskleidžiama sofa tokiems atvejams. Aš paskambinau Rasai, kad pasitikslintum, kaip ji žiūri į tai. Ji sutiko, bet perspėjo: „Jei Austėja neklauso, tuoj paskambink.“ Austėja atvažiavo nusiminusi, bet greit apsitvarkė ir pradėjo elgtis, kaip nori. Ji ignoravo mano prašymus, užsirausdavo į kiekvieną pastabą. Indų nesiplaudė, lovos nesutvarkydavo, daiktus mėtydavo po visą kambarį, o pati ištisas dienas kalbėdavosi telefonu su draugėmis. Jaučiau, kaip mane užlieja pyktis, bet stengiausi nesisukti dėl Dario.
Galų gale neišlaikiau ir paprašiau vyro pakalbėti su dukterimi. „Ji manęs nesupranta rimtai“, – pasakiau. Darius pabandė, bet Austėja tik nusišypsojo. Kai vėl paprašiau, kad sutvarkytų po pietų stalą, ji iššovė: „Tu man niekas, ir aš nebūtinai privalau tavęs klausyti!“ Mano širdis suspaudė nuo įskaudinimo. Beveik apsiverkau ir atsakiau: „Aš tavo tėvo žmona ir šio buto šeimininkė. Tu čia tik todėl, kad leidau. Nebekalbėk su manimi tokiu tonu!“ Austėja išbėgo iš virtuvės, spardydama duris. NieAustėja išvažiavo su tėvu grįžti pas Rasą, o aš likau galvoti, ar kada nors još širdyje atsiras man vietos.