Turtingų tėvų dukra

Turėdama turtingų tėvų dukterį

Daugelis pavydėjo Rūtelei. Atrodė, tarsi ji gimė su auksine šaukšte burnoje. Tėvas – stambus verslininkas, o mama – turtingų tėvų dukra.

Jie gyveno kotedžų kvartale, bet mieste turėjo dar didesnį jaukų butą. Į mokyklą Rūtelę veždavo asmeninis vairuotojas. Ji mokėsi privačioje mokykloje, tačiau net pagal šios mokyklos standartus Rūtelės šeima buvo labai pasiturinti.

Mergaitė buvo aprengta prabangiomis drabužiais, jie atostogaudavo ne mažiau kaip tris kartus per metus. Gyvenimas atrodė pasaka.

Tačiau Rūtelei tai buvo lyg siaubo filmas. Ji mielai būtų mainiusis su bet kuriuo kitu vaiku iš vargingesnės, tačiau laimingos šeimos.

Rūtelės tėvai ne tik kad vienas kito nemylėjo, jie vienas kito nekentė. Bet negalėjo išsiskirti, nes juos siejo bendras verslas.

Tėvas beveik atvirai apgaudinėjo mamą, ir Rūtelė ne kartą matė jo meilužes.

Mama gėrė. Labai daug. Skyrėsi nuo įprastų alkoholikių tik tuo, kad gėrė elitinį, brangų alkoholį ir užkąsdavo jį jūrų gėrybėmis bei egzotiniais vaisiais. Bet iš esmės, ji buvo tokia pat kaip ir bet kuri kita alkoholikė. Rytą pradėdavo nuo vyno taurės, o vakare jau būdavo išgėrus ne mažiau kaip dvi butelius.

Rūtelei niekam nerūpėjo. Jei jai kildavo kokių nors klausimų ar problemų, tėvas jai tiesiog duodavo pinigų, sakydamas standartinę frazę: „Man nėra laiko klausytis“.

Mama beveik visada buvo girtutėlė, ir Rūtelei niekada nesinorėjo prie jos eiti. Arba ji pradėdavo verkšlenti dėl gyvenimo, arba visai nesiorientavo.

Grįžusi iš mokyklos, Rūtelė užsidarydavo savo kambaryje ir svajodavo apie dieną, kai galės pabėgti iš šio pragaro. Net vakarėliai ir pasivaikščiojimai su draugais jos ypatingai netraukė, nes žinojo, kad jei kas nors nutiks, jos net nelabai pasiges.

Žinoma, Rūtelė įstojo į geriausią miesto universitetą. Kai ji pasakė tėvui, kad nori gyventi atskirai, jis neprieštaravo. Sakė, atsiųsiąs nekilnojamojo turto agentą, kad surastų jai būstą.

Tada Rūtelė apsidžiaugė. Pagaliau ji neturės girdėti skandalų, matyti girtos motinos ir klausytis, kaip tėvas skambina savo meilužėms. Bet viskas pasirodė ne taip paprasta.

Prieš pirkdamas dukrai butą, tėvas pakvietė ją pasikalbėti.

– Kai baigsi universitetą, pradėsiu tave mokyti šeimos verslo. Vadovausimės kartu.

Rūtelė nenorėjo tęsti tėvo ir senelio verslo. Ji pasakė tėvui. Ją erzino šis verslas, kuris priversti tėvus gyventi kartu ir kęsti. O ir Rūtelė visą savo vaikystę kentė kartu su jais.

Vietoj to mergina pasirinko turizmo sritį. Norėjo atidaryti savo turizmo įmonę, parengti įdomius maršrutus. Gerai, kad jie daug keliaudavo, ir bent per atostogas Rūtelė galėdavo perjungti dėmesį į ką nors kita. Nors netgi per atostogas tėvai nuolat ginčijosi, o mama vis tiek daug gėrė. Kartą jų viešbučio kaimyniniame kambaryje tėvas apsistojo su savo meiluže. Rūtelė matė, kaip jis vakarais, kai mama jau būdavo be sąmonės, eidavo pas ją.

Vis dėlto šios kelionės bent kiek suteikė merginai gyvenimo džiaugsmo. Ji važiuodavo į ekskursijas, daug laiko praleisdavo paplūdimyje, kad tik nereikėtų dalyvauti šeimos dramose. Vaikystėje su jais keliaudavo ir Rūtelės auklė, vienintelė, kuri rūpinosi ja. Vėliau, paaugusi, mergaitė liko viena su savimi.

Dėl to turizmas ją traukė. Bet užsiimti šeimos verslu ji visiškai nepanoro. Jai tai buvo ta sritis, kas sugriovė jos gyvenimą.

Ir tada tėvas, kuriam visada nerūpėjo dukra, netikėtai iškėlė ultimatumą: jei ji nori, kad tėvas ją toliau išlaikytų, turės daryti taip, kaip jis sako.

Tas pats atsitiko ir su jos mama, kuri sutiko su senelio sąlygomis. Tik ji labai mėgo prabangų gyvenimą, ir dėl to buvo pasirengusi gyventi su žmogumi, kurio nemylėjo, ir kuris jos nemylėjo. Kad tik verslas klestėtų, o pinigai kapsėtų į sąskaitą. Tiesa, pastaruoju metu pinigų mamai reikėjo tik tam, kad įsigytų brangią vyno butelį.

Rūtelė nenorėjo kartoti mamos klaidų. Suprato, kad neužtenka vien valdyti verslą. Tėvas neleistų jai ištekėti už to, už kurį norėtų. Neleistų dirbti to, ko ji nori. Ir netrukus ji jaustųsi kaip aukso narve, ir pati pradėtų pusryčiauti vynu.

Rūtelė kategoriškai pareiškė, kad nepaklus tėvui. O ir tas laikosi savo pažado: atėmė iš jos visus pinigus. Kortelė buvo užblokuota, ir jis liepė jai išvykti iš jų namų, nes tie, kurie gyvena šiuose namuose, turi jiems paklusti.

Su tokiu sprendimu jis norėjo jai daryti įtaką. Tačiau žiūrėdama į savo mamą, Rūtelė pažadėjo sau, kad niekada nebus tokia.

Todėl, susikrovusi daiktus, ji išvyko į niekur. Gerai, kad turėjo šiek tiek grynųjų, anksčiau naudotų kaip kišenpinigiai. O dabar iš šių pinigų reikėjo pragyventi.

Rūtelė suprato, kad tėvas nežada apmokėti jos mokslų. Ji išsinuomojo kambariuką (pinigų pakako tik porai mėnesių) ir įsidarbino padavėja. Merginai, kuri niekada gyvenime neplovė nė vienos lėkštės, buvo sunku. Bet ji žinojo, kokia jos tikslas, tad kentė.

Norėjosi pasiduoti. Norėjosi nueiti pas tėvą ir pasakyti, kad ji viskam sutinka. Kad tik išsimiegotų, kad tik normaliai pavalgydavo. Bet tada ji prisimindavo mamą ir, sukandusi dantis, tęsė darbą.

Naktimis ji dirbo, o dienomis mokėsi. Kaip galėdama surinko pinigus kitam semestrui ir būsto nuomai, suprasdama, kad taip turės išgyventi keletą metų.

Bet jai pasisekė. Jos vadovas, restorano, kuriame ji dirbo, vadovas, ją pastebėjo. Vis dėlto Rūtelė išsiskyrė tarp grubiai besielgiančių ir kartais kvailų padavėjų.

Netrukus ji buvo paskirta administratore. Rūtelė turėjo taisyklingą kalbą, gerą figūrą ir laikyseną. Ji puikiai tiko šiai pareigai.

Rūtelė pradėjo uždirbti šiek tiek daugiau, o po pusmečio susipažino su vienu iš restorano lankytojų.

Jie pradėjo draugauti. Rūtelė niekada nepasakojo, kas iš tikrųjų yra. Sakydavo, kad su tėvais nesutaria, kad mama geria, o tėvas nėra ištikimiausias žmogus. Kad jie beprotiškai turtingi, ji neužsimindavo. Suprato, kad tai niekur neveda.

Netrukus Rūtelė persikėlė pas šį vyrą. Donatas turėjo savo butą, ir Rūtelei nebereikėjo nuomotis būsto. Ji taip pat pakeitė telefono numerį, kad tėvai jos nerastų.

Rūtelė baigė universitetą, tada įsidarbino turizmo agentūroje. O jau po vestuvių jai pavyko atidaryti savo agentūrą. Viskas, kaip ji svajojo. Bet labiausiai šildė sielą tai, kad ji sugebėjo savarankiškai susitvarkyti be tėvų pinigų. Ir ji ištekėjo už to, kurį mylėjo, nors jis neturėjo milijonų.

Jiems gimė dukra Urtė, ir Rūtelė jai davė tiek meilės, kiek pati būtų norėjusi gauti iš savo tėvų.

Urtė jau buvo ketverių. Kartą, kai jie buvo namuose su šeima, jų bute suskambo domofonas.

– Aš atidarysiu, – pasakė vyras.

Jis grįžo kiek sutrikęs.

– Rūtele, sako ten tavo tėvas.

Moteriai pasidarė bloga. Ji išėjo į prieškambarį ir pamatė tėvą.

Jis paseno. Raukulės išdžiūvę aplink jo akis ir skaistos. Bet visgi tai buvo jos tėvas, toks pat griežtas, be jokios užuominos apie šypseną.

– Sveika, Rūtele.

– Labas, – atsakė ji, labai nervindamasi.

– Kaip gyveni?

– Kaip matai, – Rūtelė peržvelgė jų mažąjį prieškambarį, – man viskas puikiai.

– Mes su tavimi blogai atsisveikinome, kai matėme vienas kitą paskutinį kartą. Tikėjausi, kad apsigalvosi.

– Norėjai pasakyti, kad tikėjaisi, kad man nepavyks, – liūdnai nusišypsojo ji.

– Galbūt taip. Bet tu stipresnė nei tavo mama.

– Kaip ji jaučiasi? – paklausė Rūtelė, suprasdama, kad net nežino nieko apie savo šeimą.

– Viskas taip pat. Galbūt dar blogiau. Aš noriu su tavimi vėl susisiekti. Sužinojau, kad turiu anūkę. Galiu jai daug ką duoti, sustatyti į privatų vaikų darželį. Ir tau… Ne reikalas taip gyventi.

Rūtelė tyliai papurtė galvą. Jis net neprašė jų susitikti kaip šeima. Kaip visada, norėjo atpirkti pinigais.

– Nereikia nieko, tėti. Mums viskas puikiai.

– Nebejuokink manęs, – išpūtė jis. – Kokia čia gyvenimo kokybė?

– Tas, kokio aš neturėjau. Laiminga. Kur šeimoje visi myli vienas kitą, kur niekas niekam nėra neištikimas, kur problemas padeda spręsti, o ne atsiperka pinigais. Bet tau to ne suprasti.

– Galbūt, – atsakė jis. – Na, jei prireiks kas nors, skambink.

Rūtelė linktelėjo ir uždarė tėvui už durų. Netikėtai pati netikėdama, ji suprato, kad verkianti. Juk tėvai net nesigailėjo, tėtis tiesiog norėjo vėl užgrobti kontrolę. Ir galbūt išauginti iš anūkės tą, kuo nesigavo dukra. Bet Rūtelė neleistų.

– Viskas tvarkoje? – paklausė Donatas, rado savo žmoną ašarų.

– Taip, viskas gerai, – šypsojosi ji ir apkabino jį. – Viskas puiku. Aš taip džiaugiuosi, kad jūs esate su manimi.

Tikrai, ji dabar gerai. Ir kas ką be sakytų, laimė ne piniguose. Juk Rūtelė turi su kuo palyginti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 × one =

Turtingų tėvų dukra