Turtingų tėvų duktė

Turėti tokius tėvus kaip Ieva – prabangos reikalas. Jos tėvas – didelės įmonės savininkas, o motina – pasiturinčios šeimos dukra.

Ieva gyveno prabangiame name užmiestyje, o Vilniuje jie turėjo erdvų butą. Į privačią mokyklą Ievą vežė asmeninis vairuotojas, o net tarp bendraklasių Ievos šeima buvo laikoma labai pasiturinčia.

Prabangūs drabužiai, kelionės bent tris kartus per metus – iš šalies gali pasirodyti, kad Ievos gyvenimas – pasaka.

Deja, merginai tai buvo lyg košmaras. Ji mielai būtų susikeitusi vietomis su bet kuriuo vaiku iš mažiau pasiturinčios, bet laimingos šeimos.

Ievos tėvai vienas kito ne tik nemylėjo, bet ir nekentė. Juos siejo bendras verslas, todėl negalėjo išsiskirti.

Tėvas, negailėdamas savęs, flirtavo su kitomis moterimis, o Ieva ne kartą matė jo meilužes.

Motina ieškodavo paguodos taurėje. Atrodė, kad ji niekuo nesiskiria nuo kitų alkoholikų, išskyrus tai, kad gerdavo brangius gėrimus ir užkąsdavo jūros gėrybėmis. Rytą pradėdavo vyno taure, o vakare jau buvo išgėrus ne vieną butelį.

Kai Ieva turėdavo klausimų ar problemų, tėvas tiesiog duodavo jai eurų, sakydamas, kad neturi laiko klausytis.

Motina dažniausiai būdavo per daug išgėrusi, kad galėtų su ja bendrauti. Matydama savo motiną tokioje būsenoje, Ieva nenorėdavo prie jos net artintis.

Grįžusi iš mokyklos, Ieva užsidarydavo savo kambaryje ir svajodavo apie dieną, kai galės pabėgti iš šio pragaro. Jos neveikdavo nei vakarėliai, nei pasivaikščiojimai su draugais, nes žinojo, kad jei kas nors nutiks, jos niekas net nepastebės.

Tad nenuostabu, kad Ieva įstojo į geriausią universitetą Vilniuje. Vieną dieną ji pasakė tėvui, kad nori gyventi atskirai. Tėvas neprieštaravo ir pasakė, kad suras jai butą.

Ieva buvo laiminga – pagaliau nebematyti skandalų, girto motinos veido ir klausytis, kaip tėvas skambina meilužėms. Bet tai nebuvo taip paprasta, kaip atrodė.

Prieš pirkdamas butą, tėvas pasišaukė ją pokalbiui.

– Baigusi universitetą, pradėsiu mokyti tave šeimos verslo. Kartu su manimi jį valdysi.

Ieva neturėjo noro prisidėti prie tėvo verslo ir tvirtai jam tai deklaravo. Ji nekentė šio verslo, dėl kurio tėvai buvo priversti likti kartu ir kentėti. Visa Ievos vaikystė buvo užgožta jų nelaimės.

Ji svajojo dirbti turizmo srityje. Norėjo įkurti savo kelionių agentūrą ir kurti įdomius maršrutus. Per keliones ji vienintelį kartą galėjo pabėgti nuo kasdienybės. Net per atostogas tėvai konfliktavo, o motina daug gėrė.

Kartą, atostogaujant viešbutyje, šalia esančiame kambaryje apsistojo tėvo meilužė. Ieva matė, kaip tėvas vakarais, kai motina jau nieko nebesuprasdavo, eidavo pas ją.

Šitos kelionės įkvėpė Ievą gyvenimui. Ji dalyvaudavo ekskursijose, daug laiko praleisdavo prie jūros, kad tik būtų toli nuo šeimos dramų. Kai buvo jauna, kartu į keliones važinėdavo ir Ievos auklė, kuri vienintelė ja bent kiek rūpinosi. Bręstant mergaitei teko pačiai tvarkytis.

Todėl turizmas ją ir traukė. O šeimos verslas jai buvo vertas kiekvieno ašarų lašo.

Netikėtai tėvas, kuris visad buvo abejingas savo dukrai, iškėlė ultimatumą: jei ji nori ir toliau, kad jis ją finansiškai remtų, privalo paklusti jo taisyklėms.

Taip nutiko ir jos motinai, kai ji priėmė senelio sąlygas. Ji labai mėgo prabangų gyvenimą ir buvo pasiryžusi gyventi su vyru, kurio nemylėjo, o ir jis jos nemylėjo. Kad tik klestėtų verslas, kad pinigai kapsėtų į sąskaitą. Tiesa, paskutiniu metu pinigų motinai reikėjo tik brangiam vynui įsigyti.

Ieva nenorėjo kartoti motinos likimo. Ji suprato, kad tėvas neleis jai ištekėti už mylimo žmogaus, neleis daryti to, ką ji nori. Ir greitai ji pasijus kaip auksiniame narvelyje, pradės kiekvieną dieną pradėti vyno taure.

Ieva tvirtai pasakė, kad nesiruošia paklusti tėvui. Tėvas tuoj pat įvykdė grasinimą – atėmė iš jos finansavimą, užblokavo sąskaitą ir liepė apleisti jų namus, nes tie, kurie gyvena tame name, turi jam paklusti.

Tėvas manė, kad paveiks dukrą tuo. Bet, prisiminusi savo motiną, Ieva pažadėjo sau niekada tokia netapti.

Susidėję viską, ką turėjo, su savimi, ji išvyko niekur. Gerai, kad turėjo šiek tiek grynųjų pinigų, kurie buvo jos kišenpinigiai, bet dabar jie tapo jos išgyvenimo šaltiniu.

Ieva suprato, kad tėvas neketins mokėti už jos mokslus. Ji išsinuomojo kambarį (pinigų buvo vos keliems mėnesiams) ir įsidarbino padavėja. Merginai, kuri niekad nebuvo plovusi nė vieno indo, tai buvo sunku. Bet ji žinojo, kodėl tai daro.

Ji norėjo pasiduoti. Norėjo eiti pas tėvą ir pasakyti, kad sutinka su visais jo reikalavimais, kad tik galėtų normaliai valgyti ir išsimiegoti. Bet tada ji vėl prisiminė motiną ir sukandusi dantis dirbo toliau.

Naktimis Ieva dirbo, o dienomis mokėsi. Sunkiai pavyko suburti pinigus kitam semestrui ir būsto apmokėjimui, suvokdama, kad taip teks išgyventi ne vienerius metus.

Bet jai pasisekė. Ją pastebėjo jos darbo vietos direktorius. Ieva išsiskyrė savo kalba, kūno kalba ir laikysena iš kitų padavėjų.

Netrukus Ieva tapo administratore. Jos mandagumas, elegancija ir išlaikymas puikiai tiko šiai pozicijai.

Ieva pradėjo uždirbti daugiau, o po pusmečio susipažino su vienu iš kavinės lankytojų.

Jų tarpais užsimezgė romanas. Ieva nepasakojo, kas ji tokia. Sakė, kad su tėvais nesutaria, motina geria, o tėvas nelabai ištikimas žmogus. Apie jų turtus net neminėjo, suprasdama, kad tai nieko gero neatneš.

Neilgai trukus Ieva persikraustė pas tą vyrą. Laurynas turėjo savo butą, tad Ievai nebereikėjo mokėti nuomos. Ji pasikeitė telefono numerį, kad tėvai jos nerasitų.

Ieva sugebėjo baigti universitetą, vėliau įsidarbino kelionių agentūroje. Po vedybų ji sugebėjo atsidaryti ir savo agentūrą. Tai buvo jos svajonė. Bet labiausiai ją džiugino tai, kad sugebėjo tai pasiekti be tėvo pinigų. Ji ištekėjo už to, kurį mylėjo, nors ir neturėjo milijonų.

Jiems gimė dukra Aleksa, ir Ieva skyrė jai tiek meilės, kiek troško gauti iš savo tėvų.

Aleksai jau buvo ketveri metai. Vieną dieną jų namuose pasigirdo durų skambutis.

– Aš atidarysiu, – pasakė vyras.

Po akimirkos jis grįžo kiek sutrikęs.

– Ieva, sakoma, kad tai tavo tėvas.

Ieva pajuto jaudinantį nerimą širdyje. Ji išėjo į prieškambarį ir pamatė tėvą.

Jis atrodė pasenęs. Raukšlės puošė jo akis ir kaktą. Bet tai vis tiek buvo jos tėvas, toks pat griežtas, be mažiausios šypsenos.

– Sveika, Ieva.

– Labas, – atsakė ji, vos tvardydama nervus.

– Kaip tu gyveni?

– Kaip matai, – Ieva numojo ranka į jų kuklų prieškambarį, – man viskas gerai.

– Mūsų paskutinis pokalbis nebuvo labai geras. Tikėjausi, kad persigalvosi.

– Galbūt, ir taip. Bet tu stipresnė už savo motiną.

– Kaip ji laikosi? – paklausė Ieva, supratusi, kad net nežino, kaip jos šeima.

– Vis dar kaip anksčiau. Gali ir blogiau. Tiesą sakant, noriu vėl su tavimi bendrauti. Sužinojau, kad turiu anūkę. Galiu jai daug duoti, privačią darželį ir t.t. O ir tau galėčiau padaryti gyvenimą lengvesnį.

Ieva atsisakė. Tėvas net neieškojo jos tik iš norėjimo susitikti. Jis bandė įsisukti į jos gyvenimą, perduodamas pinigų galią.

– Nereikia nieko, tėte. Mums viskas gerai.

– Nejuokink manęs, – jis iškošė. – Kaip gi čia gyvenimas?

– Tas, kurio man nebuvo. Laimingas. Kai šeima myli vieni kitus, kai nėra neištikimybės, problemos sprendžiamos, o ne perkamos. Bet tu to nesuprasi.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × 3 =

Turtingų tėvų duktė