Uošvė atvyko pas mus gyventi: susikroviau daiktus ir išvykau pas tėvus.

Mano vardą Gabija. Prieš penkerius metus aš ir mano vyras, Vytas, nupirkome butą Alytaus rajone, svajodami apie laimingą šeimyninį gyvenimą. Tačiau viskas subyrėjo, kai mano uošvė, Dalia Bronislovienė, be perspėjimo paskelbė, kad kraustosi pas mus. Vyras ją palaikė, ignoruodamas mano jausmus, o jos nuodingos paskalos ir melai sugriovė mūsų santuoką. Aš išsikrausčiau su dukteryte pas tėvus, palikdama už nugaros išdavystę ir skausmą. Dabar esu viena, su sudaužyta širdimi, ir nežinau, kaip atleisti tiems, kurie mano šeimą užmindė purve.

Mūsų gyvenimas su Vytu buvo beveik tobulas. Auginome dukrytę, Auksę, ir rengėme planus ateičiai. Tačiau viskas pasikeitė, kai Dalia Bronislovienė atvyko ir pareiškė: „Nuo šiol gyvensiu su jumis.“ Aš apstulbau nuo šoko, o Vytas tik pečiais patraukė: „Mamai vieniša po tėvo mirties. Negalėjau atsisakyti.“ Mano širdį suspaudė išdavystė, kai jis prisipažino, kad tai buvo jo idėja. „Gabijau, dvi moterys name – tik geriau“, tarė jis, neišklausęs mano prieštaravimų. Mano žodžiai, mano baimės – viskas pasirodė nesvarbu. Jaučiausi svetima savo pačios namuose.

Teko susitaikyti. Uošvė įsiveržė į mūsų gyvenimą kaip audra. Bandžiau rasti pliusų: dabar galėjau daugiau dirbti, o Dalia Bronislovienė ruošdavo pietus Vytui ir Auksei, pasiimdavo dalį namų ruošos. Iš pradžių net gėdžiausi savo pykčio. „Gal aš buvau neteisinga?“ magiau, matydama, kaip ji rūpinasi anūke. Tačiau ši iliuzija subyrėjo, kai atsitiktinai išgirdau jos pokalbį telefonu su drauge, grįždama iš darbo.

„Gabija vyrą visiškai apleido,“ skundėsi uošvė. „Nesiskalbina, nevagia, namo vėlai šleifuoja. Neišauklėta, grubi, jokio pagarbos.“ Aš sustingau lyg per kiaulę nubaidyta. Ji žinojo, kad dirbu iki vėlai, kad turiu krūvą darbų. Jos žodžiai buvo melas, tačiau skaudino kaip peilis. Praryjau įžeidimą, nusprendusi nesukelti skandalo. Juk aš nemėgstu pyktis. Tačiau viskas pablogėjo, kai ji pradėjo nuteikti Vytą prieš mane.

Uošvė kartodavo savo paskalas vyrui, o jis vietoj to, kad mane apgintų, žiūrėjo į mane su įtarimu. Aš vis tiek nešiau namus ant savo pečių: skalbiau, valiau, rūpinausi Auksė, nors Dalia Bronislovienė ir perėmė dalį darbų. Tačiau jos melai darėsi vis nuodingesni. Paskutinis lašas buvo jos kaltinimas: ji pasakė Vytui, kad Auksė, mūsų dukra, galbūt ne nuo jo. Vytas įsiveržė į namus ir pareikalavo: „Pasakyk tiesą, GabijAš jau niekada nebūčiau galvojusi, kad šypsenos giliai užslėptus nuodai gali taip stipriai sužeisti, kol pati nepajutau, kaip nuoširdus žmogaus žvilgsnis gali virsti aštria durų skląste.

(Arba trumpiau:

Dabar žinau viena – kartais geriausia durys už mūsų yra būtent tos, kurios užsidaro paskutinės.)

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 + 12 =

Uošvė atvyko pas mus gyventi: susikroviau daiktus ir išvykau pas tėvus.