Uošvė daugelį metų svajojo apie vaikaičius, tačiau dabar jų nenori pažinti.

Uošvė daugelį metų svajojo apie vaikaičius… Dabar nenori jų žinoti

Su Justinu esame kartu beveik dešimt metų. Susituokėme iš meilės – niekas mūsų neskubino ar vertė. Taip jau atsitiko: susipažinome, įsimylėjome, surengėme vestuves. Viskas klostėsi puikiai, jei ne viena “bet” – jo mama, Elžbieta Kazlauskienė. Nuo pirmųjų mūsų santuokos dienų ji nuolat įkyriai kartodavo tą patį: „Reikėtų man vaikaičių, noriu pamyluoti mažylį!“

Man tuo metu buvo tik dvidešimt šešeri. Ką tik pradėjau statyti karjerą, su Justinu gyvenome nuomojamame bute Vilniuje, taupėme pradiniam įnašui už paskolą, planavome remontą, keitimąsi darbais. Vaikas šioje lygtėje netilpo. Nuoširdžiai aiškinau uošvei: „Dar ne dabar. Mes kol kas nepasiruošę“. Tačiau atrodė, kad ji manęs negirdi.

Ji įsižeisdavo, keldavo scenas, sakydavo, kad žlugdau jos sūnų, neleisdama jam turėti tikros šeimos. Pagal jos logiką, jei moteris nepagimdo – vadinasi, ji bevertė. Tuomet ilgai tylėjau, stengiausi švelninti kampus, bet kiekvieną mėnesį jos spaudimas tik didėjo. „Tu veltui ištekėjai už jo, jei nenori vaikų. Geriau būtų vedęs tą merginą iš instituto“, – vis girdėdavau vėl ir vėl.

Gal būtų buvusi ramesnė, jei būtų turėjusi dar kažką be Justino. Tačiau jis jos vienintelis sūnus, ir visą dėmesį, savo nesubalansuotą meilę, savo spaudimą – ji nukreipė į mus. Įsigijome butą, skolinomės, gyvenome po paskolų mokėjimų našta, bet jos tai nesvarstė. Jai reikėjo vaikaičio. Dabar. Jau šią minutę.

Ir dar įvyko kita: vieną dieną Justinui paskambinusi jo pusseserė, neslaiždama nuostabos, papasakojo, kad pas ją buvo atvykusi Elžbieta Kazlauskienė – ne vien arbatos, o su prašymu perrašyti savo turtą ant jos vardą. Pusseserė, žinoma, atsisakė. Mes su Justinu apsimetėme, kad nieko nežinome. Tiesiog nutylėjome šią temą. Po dviejų mėnesių sužinojau, kad laukiuosi.

Ši žinia buvo netikėta, bet laiminga. Su vyru apsikabinome ir netapsim emocijomis. Ilgai lauktas mažylis, pagaliau. Pagalvojau – dabar viskas pasikeis. Dabar Elžbieta Kazlauskienė bus laiminga. Juk tiek metų tai siekė, įkalbinėjo, verkė, šaukė, kaltino. Dabar jos gyvenimas išsipildė. Pakvietėme ją į svečius, kai grįžome iš gimdymo namų su mažuoju Arūneliu ant rankų. Ji atvyko ne viena, su giminėmis. Suruošiau stalą, išpuočiau kūdikį.

Ir tada išgirdau iš jos: „Na, išgąsdinau jus – štai ir pagimdėte. O kad kitaip negalėjau, tai jūs patys kalti“. Man pasidarė labai bloga. Prie visų ji išdėstė šią nuodingą frazę su pašaipa. Lyg būtų nugalėjusi mus. Lyg vaikas – ne meilė, ne dovana, o jos spaudimo rezultatas.

Nuo to dienos kažkas sulūžo. Ji nustojo skambinti. Nesidomėjo, kaip miega kūdikis, ar valgo, ar sveikas. Kartais mandagumo dėlei klausdavo sūnaus: „Na, kaip Arūnėlis? Ne kosėja?“ – ir viskas. Nei žaislų, nei vystyklų, nei atvirutės pirmąjį gimtadienį. Tik šaltumas ir abejingumas. O juk ji prisiekė, kad bus geriausia močiutė pasaulyje.

Nesuvokiu, kaip galima buvo tiek metų prašyti, maldauti, reikalauti, o tada – nusigręžti. Mano vyras sako, kad tai ir yra jos manipuliavimo būdas, kad mes patys kalti, kad jai viską leidome. Bet aš nesutinku. Mama, močiutė – neturi būti tokia. Anūkas – ne spaudimo priemonė ir ne atsakas į šantažą. Jis – žmogus. Mažas, geras, niekuo nekaltas.

Man skaudu žiūrėti, kaip mano sūnus auga be meilės tos, kuri taip garsiai reikalavo savo „teisės būti močiute“. Skaudu nuo to, kad tikėjau – kada nors pas mus bus tvirta, draugiška šeima, kurioje ir mano mama, ir jo mama kartu sūpuos lopšį. O galų gale – lopšį sūpuojame tik mes dviese.

Dabar jau nebekviečiu jos, nekviečiu į svečius. Pavargau laukti šilumos, kurios ten nėra. Suteikiau jai šansą. Ji jį ištrynė. Ir, ko gero, man laikas padaryti tą patį.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen + three =

Uošvė daugelį metų svajojo apie vaikaičius, tačiau dabar jų nenori pažinti.