Mano vardas Gabija. Prieš penkerius metus su vyru Dovilu nusipirkome butą mažame miestelyje netoli Klaipėdos, svajodami apie laimingą šeimos gyvenimą. Bet viskas suiro, kai uošvė Dalia Bronislovaitė be perspėjimo paskelbė, kad kraustosi pas mus. Vyras ją palaikė, nepaisydamas mano jausmų, o jos nuodingi apkalbos ir melai sugriovė mūsų santuoką. Aš išvykau su dukra pas tėvus, palikdama už nugaros išdavystę ir skausmą. Dabar esu viena, su sudaužyta širdimi, ir nežinau, kaip atleisti tiems, kurie mano šeimą sutrypė į purvą.
Mūsų gyvenimas su Dovilu buvo beveik tobulas. Auginome dukrelę Austėją ir džiaugėmės ateities planais. Bet viskas pasikeitė, kai atvyko Dalia Bronislovaitė ir pareiškė: “Dabar gyvensiu su jumis.” Aš pirstelėjau iš šoko, o Dovilas tik pečiais patraukė: “Mamai vieniša po tėvo mirties. Negalėjau jai atsisakyti.” Mano širdį sužalijo išdavystė, kai jis prisipažino, kad tai buvo jo idėja. “Gabij, dvi moterys namuose – tik geriau,” tarė jis, neklausydamas mano pastabų. Mano žodžiai, mano baimės – viskas tapo nereikšminga. Jaučiausi kaip svetima savo paties namuose.
Turėjau susitaikyti. Uošvė įsiveržė į mūsų gyvenimą kaip audra. Bandžiau matyti pliusus: dabar galėjau daugiau dirbti, o Dalia Bronislovaitė virė pietus Dovilui ir Austėjai, ėmėsi dalies namų ruošos. Iš pradžių net gėdžiausi savo pykčio. “Gal buvau pernelyr griežta?” galvojau, stebėdama, kaip ji rūpinasi anūke. Tačiau ši iliuzija subyrėjo, kai atsitiktinai išgirdau jos pokalbį su drauge, grįždama iš darbo.
“Gabija visiškai apleido vyrą,” skundėsi uošvė. “Ne šluočia, ne verda, namo vėlai grįžta. Neišauklėta, gruboka, jokio pagarbos.” Aš sustingau, lyg būčiau gavusi smūgį. Ji žinojo, kad dirbu iki vėlyvo vakaro, kad mano grafikas tankus. Jos žodžiai buvo melas, bet skaudino kaip peilis. Nuryjau įžeidimą, nusprendusi nesukelti skandalo. Galų gale nemėgstu konfliktų. Tačiau viskas pablogėjo, kai ji pradėjo nustatyti Dovilą prieš mane.
Uošvė kartodavo savo apkalbas vyrui, o jis, vietoj to, kad mane apgintų, žiūrėjo į mane su įtarimu. Aš toliau tempiau namų ruošą: skalbinius, valymą, rūpinimąsi Austėja, nors Dalia Bronislovaitė ir perėmė dalį darbų. Tačiau jos melai tapo vis nuodingesni. Paskutinei lašui krisNepakentus šito griozdo, aš užsikabinau lagaminą ir išvažiavau pas tėvus, nes supratau, kad nei vyras, nei jo mama niekada nebesutvarkys šitos padėties.