Uošvė prieš šeimos tvarką: kadaise neįsileido, dabar kviečia, bet su savomis sąlygomis

Uošvė prieš šluostę ir keptuvę: kadaise ji mūsų neįsileido, o dabar pati kviečia – bet tik su savomis sąlygomis

Prieš penkerius metus ištekėjau už Martyno. Tai buvo ramus, subrendęs sprendimas, priimtas iš meilės ir pilno įsitikinimo, kad nugalėsime bet kokius sunkumus. Tačiau dar prieš vestuves, kai atėjome pranešti apie savo planus jo mamai, pirmoji jos reakcija buvo lyg ledinis dumblas:

„Negalvojitės net apie mano pagalbą. Ir su manimi gyventi nesate! Esu pripratusi būti šeimininke ir niekam neketinu užleisti savo vietos!“

Mes su Martynu apsidairėme. Ypač nustebau aš. Juk dar jo mokymosi metais, pačios mamos prašymu, jis išsikraustė iš jos buto į nuomojamą būstą. Sakė, kad taip bus paprasčiau visiems. Ir būtent toje nuomojamoje bute įsikūrėme po vestuvių, taupydami savo namams.

Uošvė tuo tarpu turėjo didelį trijų kambarių buto Vilniaus centre. Jis jai atiteko iš tėvų – tėvas mirė anksti, o motina su ja gyveno iki pat senatvės. Uošvė išsiskyrė su vyru, kai Martynui buvo maždaug šešeri. Santuokoje praleido vos penkerius metus. Ir, kaip ji pati man kartą prisipažino:

„Aš nesu skirta būti namų tvarkytoja. Nepernešu skalbimo, virimo, valymo. Aš ne tarnaitė – aš moteris! Turiu gyventi sau!“

Po skyrybų ji grįžo į tėvų namus, kur visą ūkį tvarkė jos mama. Martyno senelė virė, plovė, skalbinius, rūpinosi ir anūku, ir dukra, nes ši, sakė, „daug dirbo“ ir „kūrė karjerą“. O kai senelė paseno ir pradėjo sirgti, namų reikalai vis tiek neišpylė ant uošvės pečių. Ji nepasidavė – niekam.

Vėliau mirė Martyno tėvas. Jis su juo palaikė ryšius. Tėvo butas pagal palikimą buvo padalintas tarp mano vyro ir jo pamotės. Moteris pasirodė adekvati – sutiko parduoti savo dalį, ir mes su Martynu ją išpirko. Atsikraustėme, įsikūrėme, susilaukėme sūnaus. Ir tada prasidėjo…

Kai Dovydiui buvo pusė metų, Martynas gatvėje nuslydo ir sudaužė koją. Lūžimas pasirodė rimtas. Jį atleido iš darbo, pinigų vis mažėjo. Aš negalėjau grįžti į darbą – mažas vaikas, vyras beveik neįgalus, būsto mokesčiai, paskola pamotei. Taupėme viskam. Ir tada Martynas, atsitraukdamas, paskambino mamai:

„Mama, gal galėtume pas tave trumpam apsistoti? Pusę metų. Savo butą laikinai nuomosime, šiek tiek atsikvėpsime…“

Atsakymas buvo momentinis ir šaltas:

„Nėra apie ką kalbėti! Pas mane gyvena Birutė! Ji man padeda namuose, viską tvarko, o jūs tik trukdysite!“

Birutė – tai jos pusseserė, pagyvenusi, vieniša, be vaikų. Anksčiau gyveno kaime, tačiau jos namai sudegė. Uošvė dosniai ją priėmė… kad ši valytų, virBirutė tapo jos tarnaite, bet netrukus ir ji pabėgo, palikdama uošvę vieną su savo tuščiais reikalavimais.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 + 15 =

Uošvė prieš šeimos tvarką: kadaise neįsileido, dabar kviečia, bet su savomis sąlygomis