Uošvė vėl nori į svečius, bet aš tariau – ne. Ir nebepersigalvosiu.

Šešerių santuokos metų užteko vieno jos vizito, kad užsibrėžčiau – daugiau niekada. Vyras vėl pradėjo varyti tą pačią plokštę – jo motina, matyt, siaubingai ilgisi mūsų ir nori užsukti. Tik šį kartą aš pasakiau „ne“ – tvirtai ir galutinai. Vienintelis jos atvykimas man užteko iki krašto. Tada ji atlėkė be perspėjimo, kaip žaibas iš giedro dangaus, ir ne viena, o su sese. Tada dar susilaikiau. Dabar – ne.

„Jei nori pamatyti motiną – prašom, imk dukrą ir važiuok pas ją. Jei nori, išsinuomok jai viešbutį – neprieštarausiu. Bet į mano namus ji daugiau neįžengs.“

Tačiau, kaip paaiškėjo, uošvė net girdyti nenori nei apie viešbutį, nei apie susitikimą pas save. Jai, matyt, būtent mūsų butas. Klausiau savęs – kodėl taip trokšta įsiveržti į svetimus namus, kur jų nelauki?

Mano vyras kilęs iš Klaipėdos krašto. Susipažinome dar studentais, Vilniuje. Prieš vestuves jis gyveno su draugais nuomojamame bute, o po to persikėlė pas mane. Šį butą prieš dešimtmetį nupirko mano tėvai ir įrašė mano vardu. Tai mano būstas, už jį atsakinga aš.

Uošvė toli gražu ne neturtinga. Ji galėjo padėti sūnui įsigyti būstą, bet vietoj to nuolatos kartoja: „O jei išsiskysite, o gudri žmona viską atims? Tebūnie geriau gyvena pas ją, taip patikimiau.“ O dėl dukters Rūtos jai nerūpėjo. Dukra, pasinaudodama motinos patarimu, net išsiskyrė fiktyviai, kad gautų pagalbos įmonei. Dabar Rūta gyvena Kaune, sėdi dekrete, o jos „buvęs“ moka paskolą ir išlaikymo pinigus. Visiems puikiai.

Be to, uošvė kartą pasiūlė mums išsiskirti – tik išvaizdos labui. Aš atsakiau šaltai:

„Jei išsiskirsime – tai tikrai. Ir tuoj pat. Susipakuoji daiktus ir gyveni kaip nori, vienas.“

Nuo to laiko ši tema uždaryta. Aš niekada nebuvau jos namuose – tiesiog nebuvo noro. Bet prieš trejus metus ji vis tiek atvažiavo. Pasakė:

„Noriu bent kartą pamatyti anūkę. Pagal nuotraukas vis nesuprantu, į ką ji labiau panaši.“

Sutikau. Bet niekas neperspėjo, kad ji vėl atvažiuos su sese. Matyt, jiems reikėjo surengti tikrą išvaizdos palyginimą. Bet jų planas žlugo – dukra – kaip dvi lašos vandens panaši į tėvą. Net jiems teko tai pripažinti.

Paruošiau jiems kambarį, jie įsikūrė, pažaidė su anūke, gavo dovanų. Tada susėdome prie stalo. Padariau viską, ką galima: užkepiau vištienos, suformaviau kotletus, paruošiau tris salotas, padėjiau sūsų ir mėsos užkandžių, tortą, vaisių… Tačiau tik atsisėdom, prasidėjo.

„O kur pyragaičiai?“ – griežtai paklausė uošvė.

„Ar jūs alkanos likote?“ – nustebau.

„Ne, taip, tiesiog paklausiau…“

Po vakarienės – tęsinys:

„Mano sūnus puikiai žino, ką mėgstu. Jis tau, matyt, nepasakė?“

Prisiminiau, kaip vyras minėjo – jų šeimoje kul**”Nuo tos akimirkos nusprendžiau – mano namuose valdo tik mano taisyklės, o jei jos kažkam nepatinka, durys visada atviros… lauk.”**

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × four =

Uošvė vėl nori į svečius, bet aš tariau – ne. Ir nebepersigalvosiu.