Mano uošvė vos neižudė mano sūnaus savo „rūpestingais“ metodais. O vyras tik pečiais patraukė…
Nežinau, kaip tai paaiškinti Valentinai Aleksejevai, savo uošvei, bet ji, atrodo, visiškai nesupranta, kad jos aklasis „meilė“ ir namų medicina gali kainuoti mūsų vaikui gyvybę. Taip, mes su ja, atrodo, turime tą patį tikslą – išauginti sveiką, laimingą anūką. Tik jos būdai vis dažniau paverčia mano gyvenimą košmaru, o mano sūnų – bandiniu triušiuku.
Visa tai prasidėjo, kai Dovydėlis pradėjo lankyti darželį. Jam ką tik sukako treji metai, ir, kaip dažnai nutinka, jis pradėjo sirgti beveik kiekvieną savaitę. Dvi dienos grupėje – ir vėl karščiavimas, snargliai, kosulys, vėjaraupiai… Aš po motinystės atostogų grįžau į darbą draudimo bendrovėje, ir ten nieks nedavė jokių nuolaidų. Nedarbingumas – asmeninė problema. Teko paprašyti uošvės pagalbos. Ji gyvena netoli, pensininkė, sutiko džiaugsmingai.
Tačiau greitai paaiškėjo, kad Valentina Aleksejevai medicina visiškai nesvarbi, bet ji tuo pat metu yra įsitikinusi, kad žino viską. Ji pradėjo „gydyti“ Dovydėlį pati: sirupai, lašeliai, tabletės – viskas pagal kaimynės patarimą ar televizijos laidą. Aš palikdavau instrukcijas: ką, kada ir kokiu dozavimu. Bet uošvė tiesiog ignoravo mano užrašus. O aš tylėjau. Nes negalėjau palikti sūnaus vieno, o daugiau nieko paprašyti nebuvo kam.
Tylėjau tol, kol vieną dieną Dovydėlis pradėjo springti. Aš grįžau iš darbo anksčiau – intuicija, likimas, nežinau. Jo veidas jau buvo patinęs, akys išsipūtusios, lūpos pabirusios. Aš iškart supratau – alergija. Šaldytuve radau deksametazono ampulę, kurią laikau avarinių atvejų atveju, padariau injekciją. Po pusvalandžio sūnus pradėjo kvėpuoti.
Aš vos nepraraučiau proto. Tada atidariau uošvės vaistinę – ir viskas paaiškėjo. Ji davė vaikui vienu metu kosulio sirupą, imunitetą stiprinančius lašelius ir dar kokius spalvingus tablečiukus, kuriuos jai „parekomendavo šeštojo aukšto kaimynė“. Tie „imuniteto lašeliai“ ir sukėlė siaubingą reakciją.
Aš jau negalėjau tylėti.
— Valentina Aleksejevai, prašau, neduokite Dovydėliui nieko, ko aš nepatvirtinau. Visus reikalingus vaistus aš palieku, pasirašau, paaiškinu. Jis galėjo mirti!
— Gabijau, na ką tu… Aš gi norėjau, kad greičiau pasveiktų. O ir kas čia tokio – kosulys ir snargliai. Sirupėlį daviau, lašelius…
— Tie lašeliai jį ir galėjo nužudyti! Kodėl jūs nesukvietėte greitosios?!
— Na, greitoji… O jei veltui? O tu gi atėjai laiku, viskas baigėsi gerai. Ar nuo meilės kas nors mirė?..
Tą akimirką į butą įėjo vyras.
— Kokios čia jūsų derybos?
Uošvė su apsimestiniu įsižeidimu:
— Tavo žmona sako, kad aš blogai prižiūriu Dovydėlį. Matyt, dabar ji pati su juo sėdės.
— Gabi, kam taip? — įsikišo Tadas. — Mama mums padeda: ir maistą gamina, ir vaiką prižiūri. Kodėl tu ją barai?
— O tu žinai, kad dėl jos „pagalbos“ Dovydėlis vos nemirė? Kad ji jį taip— O tu žinai, kad dėl jos „pagalbos“ Dovydėlis vos nemirė? Kad ji jį taip užvalgė, kad jį apėmė baisi alergija? Jei būčiau vėliau atėjęs, jo būtų nebeįmanoma išgelbėti.