Užauginau sūnų tikėdamasi jo paramos, bet jis tapo našta kartu su savo žmona.

Aš auginau sūnų viena, tikėjausi jo pagalbos, tačiau jis tapo našta kartu su savo žmona.

Aš atsidaviau savo sūnui, viena jį augindama, aukojant viską, kad jis išaugtų vertu žmogumi. Tačiau už dėkingumą ir paramą gavau tik abejingumą, tingumą ir išdavystę. Mano mylimas sūnus ir jo žmona tapo sunkiu naštu, ir dabar aš esu prieš skausmingą pasirinkimą – išmesti juos ar toliau kentėti, praroti paskutines jėgas ir viltis.

Mano vardas Aldona Žukauskienė, gyvenu nedideliame miestelyje šiaurės Lietuvoje. Mano sūnus, Domas, vaikystėje buvo tikra likimo dovana. Išauklėtas, geras, paklusnus – su juo nebuvo jokių rūpesčių. Aš, vienatvė motina, dirbdau dviem darbais, kad suteikčiau jam gerą gyvenimą. Svajojau, kad jis užaugs, taps mano atrama, padės man, kaip aš jam. Tačiau šios svajonės suiro kaip smėlio pilis, kai Domas subrendo.

Po mokyklos Domas atsisakė toliau mokytis. „Mama, universitetas – ne man“, – pareiškė jis ir nuėjo į kariuomenę. Tikėjausi, kad tarnyba jį padarys atsakingesnį, kad sugrįš su noru kurti ateitį. Tačiau grįžęs jis mane tik nuvylė. Mokytis? „Nenoriu“. Dirbti? „Tik jei darbas man patiks“. Jo reikalavima buvo nerealiai: aukšta alga, lengvas darbas, jokių pastangų. Jis įsidarbino sandėlyje, bet po mėnesio išėjo, sakydamas, kad „tai ne jo“. Pusmetį jis sėdėjo namuose nieko nedarydamas. Aš jį maitinau, pirkau drabužius, mokėjau už viską iš savo menkos pensijos, nors ir sau vos užteko.

O tada Domas į namus atsivedė žmoną – Gabiją, aštuoniolikmetę merginą, kuri niekur nedirbo ir nesiruošė. Jos pasitikėjimas savimi stebino – ji elgėsi lyg visas pasaulis jai klausytų, nors neturėjo nei išsilavinimo, nei planų. Žinoma, jie apsigyveno pas mane. Mano mažas butas, ir taip ankštas, virto kovos lauku. Bandžiau kalbėti, skųstis dėl netvarkos, jų neveiklumo, bet kiekvienas mano užuominas sulaukdavo pykčio. „Mama, mes patys susitvarkysim!“ – atsišaudydavo Domas. Gabija linkčiojo, aukštyn keldama akis. Jų žbis buvo kaip pajuoka mano pastangoms.

Kartą nebetvėriau. „Sitvarkykit, bet ne mano namuose! – išsiverčiau. – Aš negaliu jūsų dviejų maitinti iš savo pensijos! Man pačiai neužtenka, o jūs sėdit ant manęs!“ Mano balsas drebojo nuo skausmo ir pykčio. Pateikiau ultimatumą – iki mėnesio pabaigos jie turi surinkti daiktus ir išsikelti. Domas žiūrėjo į mane su įžeidimu, Gabija nurėžė, bet neatsakė. Tačiau dvasią kankino baimė – o kas, jei jie nepaklus? Ką daryti su savo pačiu sūnumi?

Aš plyšau tarp meilės Domui ir teisingumo jausmo. Jis – mano kraujas, mano berniukas, dėl kurio aš visa atidaviau. Bet dabar jis apie mane negalvoja. Jo abejingumas, tingumas, jo pasirinkimas tokios pat neatsakingos žmonos – visa tai kaip antveidis smūgis. Gabija tik pablogina padėtį – jinai nepuošia, nevalo, gyvena iš manęs, lyg aš privalau ją išlaikyti. Matau, kaip mano gyvenimas nyksta, traukdama juodu abu, ir tai kerta širdį.

Ką daryti? Išmesti juos – reiškia prarasti sūnų amžiams. Leisti likti – reiškia galutinai prarasti save. Kiekvieną dieną žvelgiu į Domą ir ieškau to berniuko, kurį taip mylėjimo, bet matau tiktai svetimą žmogų, pamiršusį, kas yra dėkingumas. Mano viltis į jo paramą mirė, ir dabar stoviu prieš bedugnę, nežinodama, ar turėsiu drąsos žengti žingsnį.

Kartais meilė reiškia ne tik atsidavimą, bet ir gebėjimą pasakyti – „nebe“.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

twenty − 5 =

Užauginau sūnų tikėdamasi jo paramos, bet jis tapo našta kartu su savo žmona.