Užaugusi globos namuose: kaip močiutės draugystė pakeitė mano gyvenimą.

Esu iš vaikų namų. Mano gyvenimas nesusiklostė, kol nesutikau vienos senelės.

Mano gyvenimas nuo vaikystės nebuvo įdomus. Kaip kūdikis buvau palikta vaikų namuose, vėliau sunkus vaikystės laikotarpis, nuolatinė vienatvė. Daugelį dienų praleisdavau prie savo kambario lango, o sapnuodama matydavau mamą, ateidavo pas mane, tokia graži ir mylinti.

Išėjus iš vaikų namų, mano gyvenimas tapo dar sudėtingesnis, dirbau fabrike, gyvenau mažame kambarėlyje bute su kitais žmonėmis, mano bendrabutis buvo prastas, tėvai buvo alkoholikai, o jų vaikai smulkūs vagys. Vieną dieną grįžusi iš darbo pamačiau, kad mano kambario durys sugadintos, o viduje buvo viskas versta aukštyn kojom. Žinoma, visos mano santaupos prapuolė. Kaltųjų niekad neradau, niekas neprisipažino. Mano kantrybė baigėsi, paaiškinau jiems, kad jei pinigai nesugrįš, būsiu priversta kreiptis į policiją.

– Kaip drįsti kaltinti mūsų sąžiningą šeimą vagyste? – rėkė mano kaimynė, vos stovėdama.

– Ding iš čia! – šaukė jos vyras, sugriebęs mane už marškinėlių, išmetė už durų.

Sėdėjau parke ant suoliuko ir karčiai verkiau, klausdamasi savęs, kodėl man visa tai reikia? Buvo vėlyvas ruduo, krito smulkus, šaltas lietus. Nežinojau, kur eiti, neturėjau draugų ar artimųjų.

– Brangioji, ar tau kas nors atsitiko? – paklausė mane pagyvenusi moteris.

Pažvelgusi į ją, pravirkau dar labiau. Moteris atsisėdo šalia manęs ir paglostė mane per nugarą, ramindama. Pajutau šilumą, sklindančią nuo jos. Nežinau kodėl, bet papasakojau jai viską apie savo gyvenimą. Kalbėjomės dvi valandas. Moteriai jau buvo šalta, jos šuo pradėjo liūdnai verkšlenti.

– Ateik pas mane. Vaišinsiu tave gardžia arbata ir pyragu, o ryte nuspręsime, ką toliau daryti – pasakė senelė ir paėmė mane už rankos. Pasirūpindama, ėjau su ja, jausdamasi, lyg ji būtų mano sielos draugė.

Kitą dieną nuėjome kartu į komisariatą. Papasakojau viską apie savo kambario kaimynus ir parašiau skundą. Policininkas sakė, kad nesijaudinčiau, jis viską sutvarkys ir rimtai pasikalbės su tais žmonėmis. Jie daugiau man nieko blogo nedarys. Taip ir buvo, vakare grįžau namo, ir mano kaimynas Mykolas buvo blaivus.

Jis atsiprašė manęs verkdamas ir pažadėjo, kad grąžins trūkstamus pinigus, vos tik gaus atlyginimą. Kiekvieną dieną po darbo skubėdavau apsilankyti pas moterį. Senelė visada laukdavo manęs prie lango, mane išvydusi linksmai mojavo ranka ir eidavo į virtuvę gaminti arbatos. Seniai likusi našlė, ir jokia Dievo dovana jai nesuteikė vaikų.

Mes prisirišome viena prie kitos, vaikščiojau po darbo pas ją žinodama, kad kas nors manęs laukia ir manęs reikia. Moteris seniai mane ragino gyventi kartu, nes ji viena gyveno dideliame, erdviame bute. Atmesdavau, jausdama gėdą, supratau, kad jai tiesiog gaila manęs.

– Sveika, mieloji! Šiandien man buvo padidėjęs kraujospūdis ir nebuvo, kas net stiklinę vandens paduotų! Kiek kartų prašiau, persikraustyk pas mane, prašau – pasakė ji ir pravirko.

Jaučiausi labai sugėdinta ir man buvo gėda už savo savanaudiškumą. Pažadėjau šiandien pasiimti savo daiktus ir apsigyventi su ja. Kitą dieną po mano persikraustymo moteris nuvedė mane pas notarą ir užrašė savo butą bei namą man.

– Neturiu nieko kito, tik tave, jei to nepadarysiu, viskas atiteks valstybei. Noriu, kad tu turėtum kur gyventi.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fifteen + 15 =

Užaugusi globos namuose: kaip močiutės draugystė pakeitė mano gyvenimą.