Vaikų mainai: kaip seserys padarė lemtingą klaidą, už kurią teko mokėti ilgus metus

Ei, pasakysiu tau vieną istoriją, kuri manęs visiškai palietė. Kartais vienas impulsyvas nusprendimas, priimtas apsvaigintai ir emocingai, gali sugriauti kelis gyvenimus. Ypač jei jis susijęs su pačiais brangiausiais dalykais – vaikais. Būtent taip atsitiko dviem sesėms – Austei ir Giedrei, kurios nuo pat mažens buvo nerišytiškai artimos. Gyveno kaip dvi varnos – dalinosi žaislus, tėvų meilę, net pirmuosius simpatijus. Kartą praėjo mokyklą, pirmuosius pasimatymus, ištekėjimus. Atrodė, kad jų gyvenimai vingiuoja vienu taku, tarsi pagal tą patį scenarijų, tik skirtinguose namuose.

Ir vyrušius susirado beveik vienodus – Giedrė ištekėjo už Dariaus, Austė – už Andriaus. Vaikystės draugai, kelionės kolegos, sunkvežimio vairuotojai, kurie retai pasirodydavo namie. Seses tai netrukdė – vyrai sunkiai dirbo, o jos viena kitą parėmė, kaip ir visada. Kai viena pastojo, antroji iškart “pasisėmė”. Kartėlėmis į gimdymo namus, kartu renkosi vardus. Abi laimingos ir truputį išsigandusios. Kas gims – nenorėjo žinoti iš anksto, tegul būna staigmena.

Austė svajojo apie dukrelę, Giedrė – apie sūnų. Tačiau likimas juos apgavo. Austei gimė berniukas, Giedrei – mergaitė. Ir tada Giedrė, lyg juokaudama, ištarė:

– Gal sukeitėmės? Na sakyk, kokia čia nelaimė, viskas aukštyn kojom…

Austė nervingai nusijuokė, bet kažkas viduje suspaudė. Juokelis neatsiėjo juoko. Tačiau Giedrė kartojo tai vėl ir vėl – iš pradžių šypsodamasi, vėliau vis ryžtingiau, vis rimčiau. Sakė, kad svajojo apie berniuką, kad jai sunku, kad taip bus geriau. Ir vieną akimirką Austė atsiduokė. Prisiminė, kaip Andrius aikštėjęs glostydavo svetimas dukteris ir šnibždėdavo: „Noriu savo princesės…“

Vyrai džiaugėsi. Dovanos, gėlės, šampanas, svečiai. Bet Austė kiekvieną kartą pajausdavo, kaip širdį spaustų, kai matydavo Andrių nešiojant ne savo vaiką. Iš pradžių bandė užgniaužti kaltės jausmą. Vėliau – įtikinti save, kad pasielgė teisingai. Juk vaikai vis tiek giminingi, vadinasi, nieko baisaus. Bet sąžinė graužė.

Viskas apsivertė ašakomis, kai po trijų metų Giedrė mirė. Ilgai sirgo, kentė ir galiausiai paliko savo „sūnų“ – kuris iš tiesų buvo Austės sūnus – su tėvu. Austė ir Andrius padėjo Martynui, kaip tik galėjo. O vėliau pasirodė moteris – Rūta. Ramuva, švelni, atrodė patikima. Net berniuką, Dominyką, priėmė. Iš pradžių.

Bet kai Rūta pagimdė savo vaiką, viskas pasikeitė. Dominykas jai tapo kaip ašara akyje. Jį žemino, kalbėjo šiurkščiai, kartais trenkdavo, rėkdavo be priežasties. Nuo Martyno viską slėpė, bet Austė viską matė. Ir jos širdis skilo iš skausmo. Ji nebegalėjo tylėti, žinodama, kad jos sūnus gyvena pragare, kurį pati ir sukūrė.

Vieną vakarą, kai Rūta vėl rėkė ant berniuko, Austė neištvėrė. Ji sušaukė Andrių, Martyną ir papasakojo visą tiesą. Kiekvienas žodis krito kaip akmuo ant širdies, kiekvienas – skaudėjo. Andrius užvirtęs pykčiu. Iš pradžių netikėjo, tada tyliai išėjo iš namų. Austė verkė – iš baimės, kaltės, supratimo, kad sudaužė svetimą ir savo gyvenimą. Bet po dviejų dienų Andrius grįžo. Pasakė, kad nori DNR tyrimo. Po testo – tylumas. Tada – apkabinimas.

– Mes viską pataisysime, – tarė jis.

Įvaikinimo procesas ėjo lėtai, bet stabiliai. Rūta atsisakė Dominyko, jai svetimas vaikas nebereikalingas. Mergaitė – Giedrės duktė, kurią Austė augino kaip savo – liko pas ją. Ji nežinojo visos tiesos, ir to nereikėjo. Svarbiausia – meilė ir rūpinimasis, ką Austė davė iš visos širdies.

Praėjo laikas. Austė vis dar kaltina save, bet žino, kad pasielgė teisingai, kai prisipažino. Ji išgelbėjo savo sūnų. Net jei per vėlai, net jei per skausmą, bet suspėjo. O gyvenime kartais svarbiausia ne tai, kur klydai, o tai, ar turėjai jėgų viską pataisyti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 − eight =

Vaikų mainai: kaip seserys padarė lemtingą klaidą, už kurią teko mokėti ilgus metus