Vakar sukaupiau visas jėgas, pažvelgiau į uošvės ir vyro akis, ir pasakiau tiesiai:

Vakar surinkau kiekvieną savo jėgą, pažvelgiau į uošvę, Gražiną Juozaitienę, ir į vyrą Tautvydą, ir tiesiai pasakiau: „Jūsų kojos daugiau nebus mūsų namuose. Jei norite mylėti ir matyti anūkę Gabiją, reikėjo pagalvoti, prieš darant tai, ką padarėte.“ Kalbėjau mandagiai, bet tvirtai, kad jie abu suprastų – tai ne tušti žodžiai. Po šito, ką uošvė išvedžiojo, aš neketinu jos toleruoti savo gyvenime. Tiesiogiai sakant, net palengvėjo, kai tai ištariau. Baigta tyliu ir kaušu įžeidimus dėl „šeimos taikos“.

Prasidėjo jo prieš kelis mėnesius, bet jei gilintis, problemos su Gražina Juozaitiene tęsiasi jau metus. Kai tik ištekėjau už Tautvydo, ji man rodėsi tiesiog charakteringa moteris. Mėgsta komanduoti, burbti, bet kas iš uošvių ne tokių? Bandžiau būti kantri, gerbiau ją kaip vyro motiną, net klausydavau jos patarimų. Bet laikui bėgant ji ėmė kištis į viską: kaip gėriu, kaip auklėju Gabiją, kaip su Tautvydu leidžiame. Kiekvienas jos vizitas viršdavo į apžiūrą. „Inga, kodėl ant lentynų dulkių? Kodėl Gabija eina be kepurės? Kas čia per sriuba, taip vyrą maitini?“ – ir taip be galo.

Tyliuoju, nes nenorėjau kivirčų. Tautvydas taip pat prašydavo: „Inga, pakentėk, ji gi mama, nori geriau.“ Bet „geriau“ Gražinai Juozaitienei reiškė kritikuoti mane kiekvieną progą. Kol vieną dieną peršoko visas ribas. Prieš mėnesį sužinojau, kad ji parašė skundą socialinės apsaugos tarnybai, teigdė, kad „blogai auginu“ Gabiją. Sakė, vaikas „aplaidus“, namuose netvarka, o aš „nesugebu motinystės“. Po to, kai septynerius metus gyvenau dėl savo dukters, nemiegau naktimis, kai ji sirgdavo, vežiojau ją į būrelius, skaišiau pasakas! Ir štai ši moteris, ateinanti kartą per mėnesį, nusprendė, kad turi teisę taip kalbėti?

Sužinojus apie skundą apėmė šokas. Paskambinau į socialinę, paaiškinau situaciją, ir, ačiū Dievui, jie greitai suprato, kad tai mėšlas. Bet pats faktas! Ji norėjo parodyti mane bloga motina, kad, kaip vėliau pasakė, „paimtų Gabiją sau“. Tai ką, ji ketino atimti mano dukterį? Bandžiau kalbėti, bet Gražina Juozaitienė tik nusnūpštė: „Aš rūpinuosi anūke, o tu, Inga, nedėkinga.“ Tautvydas, užuot ją sustabdęs, tik murmėlėjo: „Mama, nereikia taip, bet tu gi dėl Gabijos gero nori.“ Gero? Tai gero – įsikišti į mūsų šeimą ir niokoti mano gyvenimą?

Po to ilgai galėjau, ką daryti. Galvojau tiesiog nebeįleisti jos į namus, bet žinojau, kad be pokalbio neapsieis. Gabija myli senelę, ir nenorėjau atimti joms šanso bendrauti, bet ir tokių dalykų pakęsti nebegalėjau. Vakar, kai Gražina Juozaitienė vėl atėjo „aplankyti anūką“, nusprendžiau pasipriešinti. Pakvietiau ją ir Tautvydą į virtuvę ir ištariau visa, kas rėmėsi. „Gražina Juozaitiene, – pradėjau, – jūs perkirtote ribas. Jūsų skundai, bandymai mokyti mane gyventi – tai pabaiga. Jūs nebeužlankysite mūsų namuose, kol neatsiprašysite ir nepradėsite gerbti mūsų šeimos. O tu, Tautvydai, jei negali apginti manąs ir Gabiją, susimąstyk, kieno pusėje esi.“

Uošvė parausta. „Kaip tu drįsti? – suriko ji. – Aš vargau dėl Gabijos, o tu man draudžJai vis dar neaprėpti, kad šeimos harmonija griežtai priklauso ne nuo jos valios, o nuo abipusio pagarbos ir pasitikėjimo.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 + two =

Vakar sukaupiau visas jėgas, pažvelgiau į uošvės ir vyro akis, ir pasakiau tiesiai: