Vakar tau nesakiau, tu buvai labai pavargusi, bet šie žodžiai pakeitė mano gyvenimą

Nenorėjau tavęs vakar kankinti, buvai labai pavargusi – tačiau jos žodžiai apvertė mano gyvenimą.

Mažame miestelyje netoli Vilniaus, kur vakarinės gatvių lempos apšviečia senas plytas ir šiltą šviesa apipila siauras aikšteles, mano ramybė staiga iširo. Mane vadina Greta, man 34-eri, esu dviejų vaikų – Laimės ir Domanto – motina. Mano draugė Dovilė, kurią laikiau beveik seserimi, atskleidė tau tiesą, dabar graužiančią mano širdį. Jos išvardytos sumos, išleistos mano vaikams, virto ne skolu, o išdavystės simboliu.

Draugystė, kuriai tikėjau

Dovilė atsirado mano gyvenime prieš penkerius metus, kai su vyru Tautviru persikraustėme į šį miestelį. Ji buvo mūsų kaimynė – linksma, atvira, visada pasiruošusi padėti. Greitai tapome artimomis: kopdavomės su vaikais, dalijavomės kavos puodeliu, pasakojomės paslaptis. Jos sūnus Dainius – toks pat amžiaus kaip mano Laimė, ir jie tapo neatskiriami. Tikėjau Dovile kaip sau. Kai dirbdavau ar išvykdavom, ji pasiimdavo Laimę ir Domantą, veddavo juos į parką, pirkdavo ledų. Visad stengdavausi jai atsidėkoti – arba pinigais, arba dovanomis, arba padėdama jai su reikalais.

Mano gyvenimas – tai amžinas lenktyniavimas. Dirbu kavinės administratoriaus pareigose, Tautviras – sunkvežimio vairuotojas, dažnai išvykęs į tolimas keliones. Vaikai reikalauja dėmesio, o Dovilė buvo mano išgelbėjimas. Ji sakydavo: „Greta, nesijaudink, aš myliu tavo mažuosius“. Tikėjau ja, nesuvokdama, kad už tos gerumo kaukės gali slypėti skaičiavimai. Tačiau vakar viskas pasikeitė.

Žinutė, kuri sudaužė širdį

Vakar grįžau namo be jėgų. Pamaina buvo sunki, vaikai kaprizingi, o Tautviras vėl kelyje. Svajojau tik apie dušą ir miegą. Ryte gavau žinutę nuo Dovilės: „Greta, nenorėjau tavęs vakar krimsti, buvai labai pavargusi. Bet tiesa, turi sumokėti kelis šimtus eurų. Vaikams buvo pirkta valgyti, bilietai į parką, balionai, saldainiai, o ir kelionės nemažai kainavo“. Perskaitęs užstrigau. Keli šimtai? Už ką?

Peržiūrėjau žinutę tris kartus, stengdamasi suprasti. Dovilė niekada neskaitė savo pagalbos kaip paslaugos su kainoraščiu. Visada siūlydavau pinigus, bet ji mosuodavo ranka: „Na, kam to, gi smulkmenos!“ O dabar ji iškėlė sąskaitą, lyg būčiau samdžiusi auklę, o ne pasikliavusi drauge. Pasijaučiau išduota, išnaudota. Ar mano vaikai, Laimė ir Domantas, jai – ne sūnaus draugai, o pelno šaltinis? Ši mintis lyg smūgis po šonkauliais.

Tiesa, kuri degina

Paskambinau Dovilei išsiaiškinti. Ji kalbėjo taikiai, lyg nieko neįvyko: „Greta, na supranti, viskas brangsta. Aš nesiskundžiu, bet mes su Dainium irgi ne milijonieriai“. Jos žodžiai skambėjo logiškai, tačiau jie neturėjo to šilumo, kurio pripratau išgirsti. Paklausiau, kodėl nepasakė iš karto, kad nori pinigų. Ji atsakė: „Tu būtum pradėjusi nerimauti, o aš nenorėjau tavęs skaudinti“. Tačiau jos „rūpestis“ pasirodė spąstais. Jaučiausi skolinga, nors ir neprašiau jos leisti šituos pinigus.

Pradėjau prisiminti visus kartus, kai Dovilė rūpinosi vaikais. Balionai, parkas, saldainiai – maniau, kad ji tai daro iš meilės, kaip aš perkant savo Dainiui ledus. Bet dabar matau: ji skaičiavo. Kiekvienas jos žingsnis turėjo prasmę, o aš, akla, to nesupratau. Mano draugystė su ja, mano tikėjimas ja – griuvo per akimirką. Jaučiuosi išduota, ir šis skausmas neleidžia man atsikvėpti.

Vaikai ir mano kaltė

Laimė ir Domantas – mano pasaulis. Kai žiūriu į jų laimingus veidelius, kaltinu save. Gal per daug pasikliauvau Dovile? Gal reikėjo būti griežtesnei, aiškiau nubrėžti ribas? Bet kaip galėjau manyti, kad draugė, kurią laikiau šeima, išrašys man sąskaitą už gerumą? Dabar bijau, kad vaikai pajus šį plyšį. Laimė myli Dainų, bet kaip leisiu jai eiti pas Dovilę, žinodama, kad jos „gerumas“ – tai verslas?

Tautviras, grįžęs iš kelionės, išklausė mane ir pasakė: „Sumokėk ir pamiršk. Nesuk iš to dramos“. Bet man tai ne tik pinigai. Tai – išdavystė. Nenoriu prarasti draugystės, bet negaliu apsimesti, kad nieko neįvyko. Mano siela šaukia: kaip aš galėjau būti tokia akla?

Mano sprendimas

Nusprendžiau susitikti su Dovile ir išsiaiškinti. Atsiduosiu jai pinigus, bet pasakysiu, kad tokios „pagalbos“ daugiau nenoriu. Jei ji mano vaikuose mato tik išlaidas, negaliu jai pasitikėti. Bus sunku – Laimė ilgsis Dainiaus, o aš prarasčiau draugę. Bet negaliu gyventi su šiuo apgavystės jausmu. Būdama 34-erių, noriu save supti žmonėmis, kurie yra nuoširdūs, o ne tais, kurie skaičiuoja kiekvieną centą.

Ši istorija – mano šauksmas dėl teisybės. Dovilė galbūt nenorėjo manęs įžeisti, tačiau jos sąskaita sunaikino mano tikėjimą draugyste. Nežinau, kaip pasikeis mūsų santykiai, bet žinau, kad daugiau neleisiu niekam išnaudoti mano naivumo. Mano vaikai nusipelno geriau, ir aš taip pat. Tegul ši pamoka bus skausminga, bet ji padarys mane stipresnę. Aš – Greta, ir renkuosi nuoširdumą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × one =

Vakar tau nesakiau, tu buvai labai pavargusi, bet šie žodžiai pakeitė mano gyvenimą