Vakar vėl atėjo kartu: mama ir anyta — jų maldavimai drasko mano širdį.

Vakar vėl atėjo pas mane abi: mama ir uošvė. Jų maldos skverbia širdį kaip geležiniai nagai.

Mažame miestelyje prie Alytaus, kur senos liepos šnabžda apie šeimų dramas, mano gyvenimas virto nepakeliamu pragaru. Esu Gintarė, ir prieš dvejus metus sužinojau tiesą, kuri sugriovė mano pasaulį. Dabar stoviu pasirinkimo akivaizdoje, skylėta tarp išdavystės skausmo ir giminių spaudimo, kurie mano, kad turiu išlaikyti šeimą.

Meilė, kurios nebuvo

Kai ištekėjau už Vytauto, man buvo 25. Jis buvo vyresnis, užtikrintas, su tvirtu žvilgsniu ir pažadais apie šviesią ateitį. Tikėjau, kad mūsų santuoka – amžina. Svajojome apie vaikus, namus, laimę. Tačiau gyvenimas buvo negailestingas. Penkiolika metų gyvenu iliuzijoje, nepastebėdama, kaip mano vyras slinko iš mūsų šeimos. Prieš dvejus metus tiesa išlindo kaip nuodas: Vytautas turėjo kitą moterį. Ne paprastą romaną – gyvenimą, apie kurį nieko nežinojau.

Sužinojau apie tai atsitiktinai, nuo draugės, kuri juos matė kavinėje. Iš pradžių netikėjau, bet paskui viskas susidėliojo į savas vietas: jo vėlyvi pargrįžimai, darbais pagrįstos išsisukinėjimosi, šaltas žvilgsnis. Jis ne tik jai neištikavo – jis su ja gyveno, kol aš auginau mūsų du vaikus, Austę ir Dovydą, ir laukiau jo namie. Ši tiesa mane sutraiškė. Išsiskiriau, nebegalėdama pakelti pažeminimo. Bet tada prasidėjo naujas košmaras.

Giminių maldos

Mano mama, Ona, ir uošvė, Danutė, susivienijo savo misijoje: priversti mane atsiimti skyrybų prašymą. Jie ateidavo pas mane kartu, vėl ir vėl, su maldomis ir priekaištais. „Atsiimk prašymą, Gintare! Nesugriauk šeimos būdama keturiasdešimt dvejų metų! Pasigailėk vaikų! Vytautas klydo, bet jis nepasiliks su ja. Pakankamai padirgs ir sugrįš. Susitvarkyk!“ – jų žodžiai skambėjo kaip įsakymas.

Jie sakė, kad turiu atleisti dėl vaikų, dėl „stabilumo“. Uošvė netgi pareiškė, kad tai aš kaltu: „Per mažai rūpinais vyru, štai ir pabėgo.“ Mama pridurdavo, kad mano amžiuje pradėti gyvenimą iš naujo – beprotybė. „Kas tave paims su dviem vaikais?“ – jos žodžiai draskė kaip peilis. Naktymis verkdavau, jausdamosi užgrūdinta į kampą. Bet kaip galiu atleisti žmogui, kuris išdavė viską, kuo tikėjau?

Išdavystė, kuri nepaleidžia

Vytautas neslėpė savo kaltės, bet ir nemalšėjo atleidimo. Jis tik gūžtelėjo pečiais: „Taip atsitiko, Gintare. Nenorėjau tavęs įžeisti.“ Jo abejingumas žudė. Jis toliau gyveno su ta moterimi, o aš likau viena su vaikais, skolomis ir sudužusia širdimi. Mama ir uošvė ėmė užtikrinti, kad jis sugrįš, kad tai „laikinas apsnūdimas“. Bet aš mačiau jo akyse – jis nebegrįš. Jis jau pasirinko kitą gyvenimą.

Bandžiau aiškinti giminėms, kad negaliu gyventi su žmogumi, kuris manęs nerespektuoja. Bet jos nesiklausė. Uošvė verkė, prisiminusi, koks geras sūnus buvo Vytautas, kaip rūpinosi šeima. Mama, gniauždamasi už širdies, sakė, kad skyrybos mus sugėdins kaimynų akyse. Jų spaudimas buvo nepakeliamas, bet aš nesidaviau. Norėjau laisvės, norėjau atgauti savo orumą.

Vaikai – mano skausmas ir stiprybė

Austė ir Dovydas tapo mano švyturiais šioje tamsoje. Jie dar maži, bet jaučia, kad tėtis atitolino. Austė kartą paklausė: „Mama, kodėl tėtis mūsų nebeAustė kartą paklausė: „Mama, kodėl tėtis mūsų nebe myli?“ – ir aš, apkabinusi ją, supratau, kad vienintelis būdas parodyti vaikams meilę yra išmokyti juos nebijoti tiesos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three × 5 =

Vakar vėl atėjo kartu: mama ir anyta — jų maldavimai drasko mano širdį.