Vėlyva dovana ir šeimos audra

Vėlyvoji dovana ir šeimos audra

Mažame miestelyje prie Nemuno kilo šeimos drama, kuri sudaužė ryšius tarp motinos ir sūnaus. Ona Didžiulytė, vyresnio amžiaus moteris, susidūrė su artimųjų nesupratimu ir pykčiu, kai nusprendė žengti žingsnį, atrodžiusį neįmanomu. Jos netikėtas nėštumas keturiasdešimt ketverių metų amžiaus tapo ne tik išbandymu jai pačiai, bet ir priežastimi išsiskirti su sūnumi, kurio reakcija sudaužė jai širdį. Dabar, sukdama kūdikį, ji klausia savęs: ar įmanoma atkurti šeimą, kai meilė susimaišė su įžūlumu ir išdavyste?

„Ona Didžiulytė! – rėkė Giedrė visam butui. – Aš šimtą kartų sakiau: šaukštai – dešiniajam stalčiuje, šakutės – kairiajame!“ Ona, sutrikusi stovėdama prie virtuvės stalo, sumurmėjo: „Atsiprašau, Giedrute, aš ne tyčia, tiesiog neatsižvelgiau. Tai gi ne taip svarbu…“ Giedrė užsidegė: „Tai mano namai, ir aš reikalauju, kad viskas būtų taip, kaip aš noriu!“ Jos balsas drebėjo nuo pykčio, o akys metalo žaibus. Ona pažvelgė į martį su nustebimu ir skausmu. „Giedre, kas nutiko? Jei pyksti, kad atvykau, nesijaudink, būsiu tik porai dienų“, – tyliai tarė ji, bet Giedrė tik nusisuko.

Ona visada sutardavo su martimi. Kai sūnus, Andrius, parsivedė Giedrę namo, Ona tuoj pat ją priėmė. Mergina iš kaimyninio kaimo buvo paprasta, gera, su atvira šypsena. Jie susipažino universitete: Andrius studijavo inžineriją, Giedrė – buhalteriją. Ona didžiavosi sūnumi – protingas, siekiantis tikslų, jau nuo trečio kurso dirbo vietos gamykloje, o baigęs mokslus nusprendė likti mieste. Tėvai jį palaikė, nusipirkę nedidelį butą. Greitai Andrius ir Giedrė pradėjo gyventi kartu, o po studijų susituokė. Dabar jie dirbo, kūrė savo gyvenimą, ir Ona stengdavosi nekištis, tik retkarčiais užsukdama svečion. Jų šiltos susitikimai kaime, kur Giedrė su džiaugsmu vaišindavo ją pyragais, atrodė tolima praeitis.

Tačiau šį kartą Giedrė buvo kita – erzinta, aštri. Ona negalėjo suprasti, kas nutiko. Kai marti šiek tiek nurimo, ji išdrįso paklausti: „Giedre, kas tave taip nuliūdino? Ar tu su Andrium susipykai?“ Giedrė nuleido akis: „Atsiprašau, Ona Didžiulytė, aš pasikėsinau. Man vėl neigiamas testas. Aš taip noriu vaiko, bet niekas neišeina… Andrius svajoja apie sūnų, o kas, jei jis eis pas kitą? Aš jį taip myliu!“ Jos balsas sudrebėjo, o ašaros nuriedėjo veidu. Ona apkabino martį, bandydama paguosti: „Jūs kartu vos trejus metus, Giedre. Jums viskas bus, laikas dar neatėjo.“

Tačiau Giedrės žodžiai privertė Oną susimąstyti. Jai tapo nepatogu pasidalinti savo atvykimo priežastimi. Būdama keturiasdešimt ketverių, ji sužinojo, kad laukiasi – naujiena, kuri apvertė jos gyvenimą. Jos vyras, Vytautas, buvo septintame danguje, o ji pati plėšėsi tarp baimės ir vilties. Gimdyti tokiam amžiuje? Žmonės juoksis, galvos, kad ji pamišusi. Ji laukė anūkų, o ne naujo vaiko! Ona atvyko į miestą tyrimams, įsitikinti, kad viskas tvarkoje, bet Giedrės sielvartas padarė jos paslaptį dar skaudesnę. Kaip pasakyti apie savo džiaugsmą, kai marti verkia dėl savo skausmo?

Ona vis tiek apsisprendė: „Giedre, vaikai – tai dovana iš dangaus. Aš su Vyčiu kartu nuo mokyklos laikų. Septyniolikos sužinojau, kad lauksiu Andriaus. Mūsų tėvai buvo prieš, bet mes susituokėme ir pragyvenome dvidešimt šešerius metus. Buvo visko, bet mus laikė meilė. Kai Andrius išvyko mokytis, mes su Vyčiu likom dviese, ir aš galvojau, kad dabar pagyvensime sau. Bet jis… pradėjo bastytis. Sužinojau iš jo kolegės, norėjau išsiskirti, bet tada paaiškėjo, kad laukiuosi. Vytis paliko savo meilužę, vėl tapo rūpestingas, kaip jaunystėje. Dabar žiūriu į motinystę kitaip – ne kaip septyniolikos, kai buvome dar vaikai. Jums su Andrium dar bus vaikų, tiesiog palaukite.“ Giedrė žiūrėjo į ją išplėtus akis: „Jūs gimdysite?“ – „O kaip kitaip? Tai Dievo dovana“, – atsakė Ona.

Po tyrimų Ona grįžo namo, bet vakare jai paskambino Andrius. Jo balsas drebėjo nuo pykčio: „Mama, ar tu sveika? Gimdyti tokiam amžiui?!“ Ona apstulbo. Ji nesitikėjo, kad sūnus, jos didybė, taip smarkiai ją pasmerks. „Andriau, tai mūsų su tėčiu gyvenimas“, – bandė ji paaiškinti, bet jis padėjo ragJis padėjo ragą, bet po savaitės sugrįžo su nuleista galva ir malonės žodžiais prašydamas atleidimo.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eleven + 11 =

Vėlyva dovana ir šeimos audra